Polisy i przekręty, odcinek 1. Paczka z lodem zamiast iPhone'a i... WIDEO

Polisy i przekręty to program o tych, co próbują oszukać firmy ubezpieczeniowe, aby otrzymać wysokie odszkodowanie. Okazuje się, że wyłudzacze mają niezwykłą inwencję. Agenci ubezpieczeniowi potrafią ich jednak  przechytrzyć. Czy rzeczywiście są skuteczne?

W pierwszym odcinku programu Polisy i przekręty (Claimed and Shamed) poznamy m.in. tragiczną historię pierwszego stwierdzonego w Wielkiej Brytanii crash for cash, czyli wypadku, do którego doprowadzono celowo, by uzyskać od ubezpieczyciela pieniądze. W wypadku tym straciła życie młoda kobieta.

Druga historia to przypadek więźnia, który próbował zarobić zza krat. W jaki sposób? Formułując roszczenia dotyczące rzekomych uszkodzeń ciała. W jaki sposób wpadł?

Dwaj oszuści z kolei wysyłali pocztą... kostki lodu. Po co? Po to, by następnie przekonać Royal Mail, że w przesyłkach znajdowały się iPady i wyłudzić odszkodowanie.

Policja z Thames Valley robi nalot na siedzibę pewnej filmy. Ta akcja to część operacji wymierzonej w przestępców stosujących metodę crash for cash. Jakie rezultaty przyniesie?


Redakcja 21/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!