Polisy i przekręty, odcinek 1. Paczka z lodem zamiast iPhone'a i... WIDEO

Polisy i przekręty to program o tych, co próbują oszukać firmy ubezpieczeniowe, aby otrzymać wysokie odszkodowanie. Okazuje się, że wyłudzacze mają niezwykłą inwencję. Agenci ubezpieczeniowi potrafią ich jednak  przechytrzyć. Czy rzeczywiście są skuteczne?

Polisy i przekręty 1, odc. 1

Polisy i przekręty 1, odc. 1
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:28:29

W pierwszym odcinku programu Polisy i przekręty (Claimed and Shamed) poznamy m.in. tragiczną historię pierwszego stwierdzonego w Wielkiej Brytanii crash for cash, czyli wypadku, do którego doprowadzono celowo, by uzyskać od ubezpieczyciela pieniądze. W wypadku tym straciła życie młoda kobieta.

Druga historia to przypadek więźnia, który próbował zarobić zza krat. W jaki sposób? Formułując roszczenia dotyczące rzekomych uszkodzeń ciała. W jaki sposób wpadł?

Dwaj oszuści z kolei wysyłali pocztą... kostki lodu. Po co? Po to, by następnie przekonać Royal Mail, że w przesyłkach znajdowały się iPady i wyłudzić odszkodowanie.

Policja z Thames Valley robi nalot na siedzibę pewnej filmy. Ta akcja to część operacji wymierzonej w przestępców stosujących metodę crash for cash. Jakie rezultaty przyniesie?


Redakcja 31/08/2015

Zobacz też

Dlaczego seks tantryczny nie zawsze jest wskazany? Dlaczego seks tantryczny nie zawsze jest wskazany? Seks tantryczny, seks taoistyczny... Każde z tych określeń oznacza taki rodzaj współżycia, który dalekowschodni mistrzowie ars amandi uważali za szczególny. Równiez i w naszej kulturze uznawany jest on za niezwykle podniecający i kojarzony z "wyższą szkołą jazdy". Ale to nie do końca prawda. Czy częste wytryski są korzystne dla zdrowia mężczyzny? Czy częste wytryski są korzystne dla zdrowia mężczyzny? Niektórzy seksuolodzy wciąż zalecają parom, pragnącym mieć dziecko, aby mężczyzna przez kilka dni przed poczęciem powstrzymywał się od współżycia, tym samym oszczędzając swoje plemniki na ten cel. Okazuje się jednak, że "oszczędzanie" nasienia nie ma korzystnego wpływu na jakośc plemników. Jak otrzymać TAŃSZĄ POŻYCZKĘ w banku, łącząc różne produkty bankowe: ROR, ubezpieczenie, kartę kredytową? Jak otrzymać TAŃSZĄ POŻYCZKĘ w banku, łącząc różne produkty bankowe: ROR, ubezpieczenie, kartę kredytową? Zbliża się okres wzmożonych wydatków. Koniec roku szkolnego, początek wakacji – można by mnożyć okoliczności, które spowodują, że dziura w domowym budżecie może w tym okresie być jeszcze większa, a nade wszystko bardziej dolegliwa niż kiedy indziej. Jakie są sposoby, aby bankowa pożyczka była tańsza? Zakup pakietowy! Na czym polega cross-sell i czy to się może opłacać? Sprawdź! Jakie buty na Twój szlak? Poradnik outdoorowy - buty turystyczne. Jakie buty na Twój szlak? Poradnik outdoorowy - buty turystyczne. Piesze wycieczki po górach, które zwykle odbywamy z ważącym kilka kilogramów plecakiem, to duże obciążenie dla naszych stóp. W trudnym terenie potrzebują one dobrej ochrony. Dlatego kupując buty turystyczne, nie można zdać się na przypadek, lecz dokonać właściwego wyboru. Jak wybrać właściwe buty?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!