Polisy i przekręty, odcinek 1. Paczka z lodem zamiast iPhone'a i... WIDEO

Polisy i przekręty to program o tych, co próbują oszukać firmy ubezpieczeniowe, aby otrzymać wysokie odszkodowanie. Okazuje się, że wyłudzacze mają niezwykłą inwencję. Agenci ubezpieczeniowi potrafią ich jednak  przechytrzyć. Czy rzeczywiście są skuteczne?

Polisy i przekręty 1, odc. 1

Polisy i przekręty 1, odc. 1
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:28:29

W pierwszym odcinku programu Polisy i przekręty (Claimed and Shamed) poznamy m.in. tragiczną historię pierwszego stwierdzonego w Wielkiej Brytanii crash for cash, czyli wypadku, do którego doprowadzono celowo, by uzyskać od ubezpieczyciela pieniądze. W wypadku tym straciła życie młoda kobieta.

Druga historia to przypadek więźnia, który próbował zarobić zza krat. W jaki sposób? Formułując roszczenia dotyczące rzekomych uszkodzeń ciała. W jaki sposób wpadł?

Dwaj oszuści z kolei wysyłali pocztą... kostki lodu. Po co? Po to, by następnie przekonać Royal Mail, że w przesyłkach znajdowały się iPady i wyłudzić odszkodowanie.

Policja z Thames Valley robi nalot na siedzibę pewnej filmy. Ta akcja to część operacji wymierzonej w przestępców stosujących metodę crash for cash. Jakie rezultaty przyniesie?


Redakcja 21/02/2017

Zobacz też

Kto zaprojektował czerwoną sukienkę Michelle Obama, w której wystąpiła na inauguracji drugiej kadencji swojego męża? Kto zaprojektował czerwoną sukienkę Michelle Obama, w której wystąpiła na inauguracji drugiej kadencji swojego męża? Michelle Obama dwa dni temu olśniła cały świat swoją czerwoną kreacją. Wszyscy o niej mówią, prawdopodobnie wielu na długo zapamięta. Kto jest współautorem sukcesu Pierwszej Damy - kto zaprojektował jej suknię? Milan, syn Shakiry i Gerarda Pique. Jakie jest znaczenie imienia MILAN? Milan, syn Shakiry i Gerarda Pique. Jakie jest znaczenie imienia MILAN? Shakira urodziła swoje pierwsze dziecko - synka - w klinice w Barcelonie. Przy porodzie przez cesarskie cięcie towarzyszył jej partner i ojciec dziecka - 25-letni Hiszpan Gerard Pique, gwiazda piłkarskiej drużyny FC Barcelona. Jakie imię wybrała para dla swojego pierwszego dziecka? Pożyczka w rodzinie. Co jest lepsze - umowa ustna czy pisemna, gdy pożyczasz pieniądze w rodzinie? Pożyczka w rodzinie. Co jest lepsze - umowa ustna czy pisemna, gdy pożyczasz pieniądze w rodzinie? Często zdarza się, że pożyczasz pieniądze komuś z rodziny, przyjaciołom lub znajomym. W takiej sytuacji dosyć niezręczne wydaje się ci żądanie od bliskich osób potwierdzenia pożyczki na piśmie i najczęściej jest to tylko umowa ustna. Czy taka umowa pożyczki będzie ważna i czy w razie sporu uda ci się odzyskać dług? Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia walentynek? Gdzie i kiedy zaczęto obchodzić święto zakochanych? Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia walentynek? Gdzie i kiedy zaczęto obchodzić święto zakochanych? Walentynki to dzisiaj przemysł na skalę światową. Sposób, w jaki obchodzone jest święto zakochanych, jest niewątpliwie potwierdzeniem, że trafiony pomysł może się przełożyć na sukces handlowy.  Wszyscy wiemy, że 14 lutego to dzień św. Walentego, ale mało kto wie dlaczego... Mowimy, jak zaczęło się obchodzenie walentynek.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!