Pogotowie weterynaryjne, czyli jak wygląda praca weterynarzy w Australii

Codziennie chirurdzy weterynarii w australijskim szpitalu Lort Smith postawieni są w stan najwyższej gotowości. Stają się odpowiedzialni za losy zwierząt, które codziennie zaglądają śmierci w oczy. Egzotyczna przyroda to nie tylko piękno ale i wiele niebezpieczeństw czyhających na zwierzęta i ludzi
Zdjęcie z artykułu: Pogotowie weterynaryjne, czyli jak wygląda praca weterynarzy w Australii
Pogotowie weterynaryjne to serial dokumentalny opowiadający o pracy weterynarzy w australijskiej kliniceźródło:FOKUS TV

Pogotowie weterynaryjne to serial opowiadający o trudnej i często nietypowej pracy weterynarzy w klinice w Melbourne. Do szpitala w Melbourne trafiają bowiem zwierzęta ukąszone przez jadowite węże lub pająki. Niektórzy pacjenci przechodzą tylko rutynowe badania, inni wymagają natychmiastowej interwencji wykwalifikowanych specjalistów. Weterynarze każdy przypadek traktują indywidualnie i robią wszystko, aby pomóc chorym.

Praca w gorącym klimacie niesie ze sobą zupełnie inne problemy, niż te, z jakimi spotykamy się w naszej strefie klimatycznej. Wśród pacjentów widzowie poznają przedstawicieli wielu egzotycznych gatunków m.in. groźnie wyglądającego krokodyla Johnny’ego czy Michaela - wspaniałą papugę kakadu. Nie zabraknie także bardziej swojskich zwierzaków, a wśród nich znajdą się Kaczor Duffy, Gąska Gracie, świnka morska Cookie a także wiele psów i kotów. A czy Ty zaufałbyś lekarzom z Lort Smith, gdyby chodziło o Twojego pupila?

 

Redakcja 23/05/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!