Pod lupą - popularnonaukowy program FOKUS TV

Magazyn „Pod lupą”, którego gospodarzem jest Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem zaprezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Odpowie na najdziwniejsze pytania i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych.Kuba wraz z zaproszonymi do studia gośćmi zmierzy się z pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Dowiemy się na przykład, czym są tak zwane inteligentne zegarki i czy rzeczywiście podcinanie włosów sprawi, że będą zdrowsze. Zaskakujące eksperymenty podpowiedzą nam między innymi, jak samodzielnie zmierzyć kaloryczność jedzenia i w jaki sposób marka danego produktu wpływa na decyzje konsumentów. W cyklu „Instrukcja obsługi” widzowie podejrzą natomiast zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia, redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać.

W magazynie „Pod lupą” pojawią się także najnowsze informacje ze świata elektroniki, Internetu, medycyny, astronomii oraz wielu innych dziedzin nauki i techniki. Kuba Marcinowicz jest dziennikarzem Polskiego Radia, gdzie w radiowej Czwórce prowadzi program poświęcony nowym technologiom „Czwarty Wymiar”. Jest pasjonatem testowania wszelkich nowości, jakie pojawiają się na rynku.


 

Redakcja 30/04/2015

Zobacz też

ODCISKI PALCÓW dlaczego każdy ma inne? Czym zajmuje się daktyloskopia? ODCISKI PALCÓW dlaczego każdy ma inne? Czym zajmuje się daktyloskopia? Odciski palców to nic innego tylko odciski naszych linii papilarnych. Linie papilarne to wypukłe bruzdy, zwane listewkami naskórka, znajdujące się na spodniej powierzchni skóry dłoni i stóp. A więc nie tylko na opuszkach palców. Każdy człowiek ma je inne, jedynie u bliźniąt jednojajowych są identyczne lub stanowią lustrzane odbicie. Dlaczego każdy człowiek ma jedyne na świecie odciski palców, jak można to wykorzystać? Czy wiesz, że zasoby wody pitnej się kończą? Na jak długo wystarczy nam wody? Czy wiesz, że zasoby wody pitnej się kończą? Na jak długo wystarczy nam wody? Obchody Światowego Dnia Wody, które przypadają co roku 22 marca, są okazją, by zrobić bilans zasobów wody pitnej, jakimi dysponujemy na ziemi. Z wyliczeń naukowców wynika, że przez powiększającą się z roku na rok liczbę ludności na świecie już w 2050 r. mogą się kończyć zasoby wody. Jakie są NAJZIMNIEJSZE miejsca Ziemi? Jakie są NAJZIMNIEJSZE miejsca Ziemi? Przed nami zima, podobno, sądząc z zachowania zwierząt, wyjątkowo zimna. Czy sprawdzą się pełne obaw prognozy przewidujące, że tej zimy Polską zatrzęsie, to się dopiero okaże. Są jednak miejsca, gdzie przywykłym do marznięcia mieszkańcom kilka stopni mniej nie robi różnicy. Czego używano do balsamowania zwłok w starożytnym Egipcie? Czego używano do balsamowania zwłok w starożytnym Egipcie? Skąd wziął się zwyczaj balsamowania zwłok? Jak powstawała mumia - jak usuwano wnętrzności i czym konserwowano ciała zmarłych w starożytnym Egipcie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!