Pod lupą - popularnonaukowy program FOKUS TV

Magazyn „Pod lupą”, którego gospodarzem jest Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem zaprezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Odpowie na najdziwniejsze pytania i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych.Kuba wraz z zaproszonymi do studia gośćmi zmierzy się z pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Dowiemy się na przykład, czym są tak zwane inteligentne zegarki i czy rzeczywiście podcinanie włosów sprawi, że będą zdrowsze. Zaskakujące eksperymenty podpowiedzą nam między innymi, jak samodzielnie zmierzyć kaloryczność jedzenia i w jaki sposób marka danego produktu wpływa na decyzje konsumentów. W cyklu „Instrukcja obsługi” widzowie podejrzą natomiast zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia, redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać.

W magazynie „Pod lupą” pojawią się także najnowsze informacje ze świata elektroniki, Internetu, medycyny, astronomii oraz wielu innych dziedzin nauki i techniki. Kuba Marcinowicz jest dziennikarzem Polskiego Radia, gdzie w radiowej Czwórce prowadzi program poświęcony nowym technologiom „Czwarty Wymiar”. Jest pasjonatem testowania wszelkich nowości, jakie pojawiają się na rynku.


 

Redakcja 30/04/2015

Zobacz też

DOROTA NIEDZIELA, posełanka PO - KIM JEST posełanka PO z  Kętna. Zobacz SYLWETKĘ posła DOROTA NIEDZIELA, posełanka PO - KIM JEST posełanka PO z Kętna. Zobacz SYLWETKĘ posła Dorota Niedziela, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 12 (OKW Chrzanów). Doktor weterynarii i aktywistka społeczna. SŁAWOMIR NEUMANN, poseł PO - KIM JEST poseł PO ze Starogardu Gdańkiego. Zobacz SYLWETKĘ posła SŁAWOMIR NEUMANN, poseł PO - KIM JEST poseł PO ze Starogardu Gdańkiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Sławomir Neumann, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 25 (OKW Gdańsk). Samorządowiec, ekonomista i zastępca przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych. ANNA NEMŚ, posełanka PO - KIM JEST posełanka PO z Zawiercia. Zobacz SYLWETKĘ posła ANNA NEMŚ, posełanka PO - KIM JEST posełanka PO z Zawiercia. Zobacz SYLWETKĘ posła Anna Nemś, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 32 (OKW Sosnowiec). Wieloletnia działaczka samorządowa, były wiceprezydent Zawiercia i debiutantka w sejmowych ławach. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. CZESŁAW MROCZEK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kałuszyna. Zobacz SYLWETKĘ posła CZESŁAW MROCZEK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kałuszyna. Zobacz SYLWETKĘ posła Czesław Mroczek, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 18 (OKW Siedlce). Były działacz Solidarności i sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zanim wstąpił do Platformy Obywatelskiej, działał w Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów, a w 2001 roku kandydował do Sejmu z list Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!