Pod lupą - popularnonaukowy program FOKUS TV

Magazyn „Pod lupą”, którego gospodarzem jest Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem zaprezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Odpowie na najdziwniejsze pytania i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych.

Pod lupą, odcinek 1! Inteligentne zegarki, podpalanie ręki i metro w Warszawie

Pod lupą, odcinek 1! Inteligentne zegarki, podpalanie ręki i metro w Warszawie
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:23:12Kuba wraz z zaproszonymi do studia gośćmi zmierzy się z pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Dowiemy się na przykład, czym są tak zwane inteligentne zegarki i czy rzeczywiście podcinanie włosów sprawi, że będą zdrowsze. Zaskakujące eksperymenty podpowiedzą nam między innymi, jak samodzielnie zmierzyć kaloryczność jedzenia i w jaki sposób marka danego produktu wpływa na decyzje konsumentów. W cyklu „Instrukcja obsługi” widzowie podejrzą natomiast zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia, redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać.

W magazynie „Pod lupą” pojawią się także najnowsze informacje ze świata elektroniki, Internetu, medycyny, astronomii oraz wielu innych dziedzin nauki i techniki. Kuba Marcinowicz jest dziennikarzem Polskiego Radia, gdzie w radiowej Czwórce prowadzi program poświęcony nowym technologiom „Czwarty Wymiar”. Jest pasjonatem testowania wszelkich nowości, jakie pojawiają się na rynku.


 

Redakcja 30/04/2015

Zobacz też

Tropem białego renifera. Fascynujący film dokumentalny o koczownikach z Mongolii. WIDEO Tropem białego renifera. Fascynujący film dokumentalny o koczownikach z Mongolii. WIDEO Na ośnieżonych połaciach północnej Mongolii żyje jedno z ostatnich mongolskich plemion koczowniczych - Dukha. Jego członkowie zajmują się hodowlą reniferów, dzięki którym mogą przetrwać na nieprzyjaznych i odległych ziemiach. Fotograf i podróżnik Hamid Sardar towarzyszył z kamerą jednej z rodzin – tak powstał malowniczy i obfitujący w piękne zdjęcia dokument. Ponad Chinami - opis miniserialu Ponad Chinami - opis miniserialu Ponad Chinami to miniserial, w którym ekipa pokazuje nam Państwo Środka z lotu ptaka. Ta rzadka perspektywa pozwala ocenić ogrom kraju, a także jego wielki rozwój, z którym mamy do czynienia w ostatnich latach. Zdjęciom lotniczym towarzyszy komentarz samych Chińczyków. Nerwy ze stali, odc. 8  - Wyjątkowi policjanci. Opis odcinka Nerwy ze stali, odc. 8 - Wyjątkowi policjanci. Opis odcinka Sûreté du Quebec ma specjalną grupę policjantów do reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. Emergency Response Team (bo tak się nazywa ta grupa) składa się z najlepszych policjantów w prowincji, wybranych ze względu na ich wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Te zalety przydają się, gdy funkcjonariusze SQ znajdują się w sytuacjach wysokiego ryzyka, które występują prawie 400 razy w roku! Neil Armstrong i misja Apollo 11 -  byli czy nie byli na Księżycu? Neil Armstrong i misja Apollo 11 - byli czy nie byli na Księżycu? Od wielu lat toczy się dyskusja na temat tego, czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu. Czy lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Edwina Aldrina było kosmiczną mistyfikacją? Jakie argumenty przytaczają zwolennicy spiskowej teorii, że do tego nigdy nie doszło?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!