Początki życia według Davida Attenborough – słynny popularyzator nauki podróżuje w czasie

David Attenborough zwiedził z kamerą najdalsze zakątki naszej planety. Gdzie tym razem zawiedzie go jego poznawcza pasja? Słynny popularyzator nauki zabiera widzów w podróż do zarania dziejów życia na Ziemi. Sprawdź koniecznie, kim byli przodkowie ludzkości!
Wraz z naukowcami i ekspertami Attenborough przybliża widzom historię życia, począwszy od prymitywnych organizmów jednokomórkowych, aż do wymarłych setki milionów lat temu pierwszych zwierząt. Wyprawa rozpoczyna się w rodzinnych okolicach naukowca – w hrabstwie Leicestershire w Anglii, gdzie natrafić można na pradawne skamieniałości roślin i zwierząt, z których wyewoluowały współczesne gatunki. Następnie przenosimy się do Nowej Funlandii, a potem do Australii, by wraz z charyzmatycznym prowadzącym odkryć najwcześniejsze formy życia, jakie istniały na Ziemi. Za pomocą nowoczesnych technologii z powrotem udaje się powołać je do życia.

Wyprawa w poszukiwaniu początków istot żywych zawiedzie Attenborough także na lodowce kanadyjskich Gór Skalistych, gdzie na podstawie badań skamieniałości dowiemy się, jak różnorodne formy przyjmowało życie. Natomiast skamienieliny znalezione w Afryce i w Szkocji pozwolą nam zrozumieć, jak prehistorycznym stworzeniom udało się opanować nie tylko wodę, ale także podbić ląd i wznieść się w powietrze. Attenborough opowie też, po co i kiedy zwierzęta wykształciły muszle, szkielety, pancerze i oczy. Spróbuje wreszcie odpowiedzieć na pytanie, które z punktów zwrotnych w historii życia na naszej planecie zadecydowały o tym, jakie formy przyjmują obecnie organizmy żywe.

Redakcja 04/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!