Początki życia według Davida Attenborough – słynny popularyzator nauki podróżuje w czasie

David Attenborough zwiedził z kamerą najdalsze zakątki naszej planety. Gdzie tym razem zawiedzie go jego poznawcza pasja? Słynny popularyzator nauki zabiera widzów w podróż do zarania dziejów życia na Ziemi. Sprawdź koniecznie, kim byli przodkowie ludzkości!
Wraz z naukowcami i ekspertami Attenborough przybliża widzom historię życia, począwszy od prymitywnych organizmów jednokomórkowych, aż do wymarłych setki milionów lat temu pierwszych zwierząt. Wyprawa rozpoczyna się w rodzinnych okolicach naukowca – w hrabstwie Leicestershire w Anglii, gdzie natrafić można na pradawne skamieniałości roślin i zwierząt, z których wyewoluowały współczesne gatunki. Następnie przenosimy się do Nowej Funlandii, a potem do Australii, by wraz z charyzmatycznym prowadzącym odkryć najwcześniejsze formy życia, jakie istniały na Ziemi. Za pomocą nowoczesnych technologii z powrotem udaje się powołać je do życia.

Wyprawa w poszukiwaniu początków istot żywych zawiedzie Attenborough także na lodowce kanadyjskich Gór Skalistych, gdzie na podstawie badań skamieniałości dowiemy się, jak różnorodne formy przyjmowało życie. Natomiast skamienieliny znalezione w Afryce i w Szkocji pozwolą nam zrozumieć, jak prehistorycznym stworzeniom udało się opanować nie tylko wodę, ale także podbić ląd i wznieść się w powietrze. Attenborough opowie też, po co i kiedy zwierzęta wykształciły muszle, szkielety, pancerze i oczy. Spróbuje wreszcie odpowiedzieć na pytanie, które z punktów zwrotnych w historii życia na naszej planecie zadecydowały o tym, jakie formy przyjmują obecnie organizmy żywe.

Redakcja 04/08/2014

Zobacz też

Co oznacza statek w symbolice chrześcijańskiej? Co oznacza statek w symbolice chrześcijańskiej? Zarówno na katakumbach antycznych, jak wczesnych chrześcijan są namalowane sceny ze statkiem płynącym w kierunku latarni morskiej. Symbol ten oznacza żeglugę przez morze życia, płynięcie do bezpiecznego portu, którym dla chrześcijan jest obiecany przez Boga raj. Statek życia, to też symbol nadziei. Co oznacza orantka w symbolice chrześcijańskiej ? Co oznacza orantka w symbolice chrześcijańskiej ? Jak dowodzą antropolodzy chrześcijanie przejęli gest, który uwydatnia, że osoba się modli z cywilizacji rzymskiej, w tym samym znaczeniu modlitewnym. Chrześcijanie tym gestem wskazywali na Chrystusa, czego nie domyślali się Rzymanie. Orantami byli męczennicy za wiarę bez krzyża pokazując swego Boga. Kim jest Mirosław P., zatrzymany prezes PZPS? Kim jest Mirosław P., zatrzymany prezes PZPS? Jego prezesura w Polskim Związku Piłki Siatkowej do niedawna kojarzyła się z pasmem sukcesów i coraz lepszymi wynikami polskich siatkarzy. Polskie kluby występowały w europejskiej elicie, wygraliśmy mistrzostwo Europy, mistrzostwo i wicemistrzostwo świata. Polska siatkówka chyba nigdy nie miała się tak dobrze. Mirosław P., bo o nim mowa, został zatrzymany przez CBA. Kim jest Brett Cooper — rywal Mameda Chalidowa podczas gali KSW 29? Kim jest Brett Cooper — rywal Mameda Chalidowa podczas gali KSW 29? Zamieszanie wokół walki wieczoru gali KSW 29 trwało długo — wiadomo było, że jej gwiazdą będzie Mamed Chalidow, najlepszy polski zawodnik MMA, jednak poszukiwania odpowiedniego rywala trwały długo. Ostatecznie po wycofaniu się z walki Tomasz Drwala (kontuzja) przeciwnikiem Mameda będzie Brett Cooper. Co warto o nim wiedzieć?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!