Początki życia według Davida Attenborough – słynny popularyzator nauki podróżuje w czasie

David Attenborough zwiedził z kamerą najdalsze zakątki naszej planety. Gdzie tym razem zawiedzie go jego poznawcza pasja? Słynny popularyzator nauki zabiera widzów w podróż do zarania dziejów życia na Ziemi. Sprawdź koniecznie, kim byli przodkowie ludzkości!
Wraz z naukowcami i ekspertami Attenborough przybliża widzom historię życia, począwszy od prymitywnych organizmów jednokomórkowych, aż do wymarłych setki milionów lat temu pierwszych zwierząt. Wyprawa rozpoczyna się w rodzinnych okolicach naukowca – w hrabstwie Leicestershire w Anglii, gdzie natrafić można na pradawne skamieniałości roślin i zwierząt, z których wyewoluowały współczesne gatunki. Następnie przenosimy się do Nowej Funlandii, a potem do Australii, by wraz z charyzmatycznym prowadzącym odkryć najwcześniejsze formy życia, jakie istniały na Ziemi. Za pomocą nowoczesnych technologii z powrotem udaje się powołać je do życia.

Wyprawa w poszukiwaniu początków istot żywych zawiedzie Attenborough także na lodowce kanadyjskich Gór Skalistych, gdzie na podstawie badań skamieniałości dowiemy się, jak różnorodne formy przyjmowało życie. Natomiast skamienieliny znalezione w Afryce i w Szkocji pozwolą nam zrozumieć, jak prehistorycznym stworzeniom udało się opanować nie tylko wodę, ale także podbić ląd i wznieść się w powietrze. Attenborough opowie też, po co i kiedy zwierzęta wykształciły muszle, szkielety, pancerze i oczy. Spróbuje wreszcie odpowiedzieć na pytanie, które z punktów zwrotnych w historii życia na naszej planecie zadecydowały o tym, jakie formy przyjmują obecnie organizmy żywe.

Redakcja 26/06/2014

Zobacz też

Aksamit: jak czyścić? Domowe sposoby na czyszczenie aksamitu. Jak wywabiać plamy? Aksamit: jak czyścić? Domowe sposoby na czyszczenie aksamitu. Jak wywabiać plamy? Czy aksamit można prać? Aksamit nie gości wprawdzie już tak często jak kiedyś na salonach, jednak nadal jest uważany za tkaninę elegancką i luksusową. Ponieważ jest to tkanina bardzo delikatna, należy czyścić ją wyjątkowo ostrożnie. Mówimy, jak wyczyścić aksamit. Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli? Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli? Jak zadbać o meble mając w domu kota. Masz kota, który pomimo twojego sprzeciwu bezustannie drapie meble, np. kanapę? Często obcinanie pazurów nie rozwiąże tego problemu. Nie wiesz jak oduczyć zwierzę tego nawyku? Mówimy, jak skutecznie zniechęcić kota od drapania mebli. Jak odzwyczaić kota od drapania mebli? PERFEKCYJNA PANI DOMU RADZI. Jak umyć wazon o nietypowym kształcie? PERFEKCYJNA PANI DOMU RADZI. Jak umyć wazon o nietypowym kształcie? Każdy nawet najpiękniejszy wazon, prędzej czy później, pokrywa się kamiennym nalotem z wody. Pół biedy, jeśli ma on prosty kształt i można do niego włożyć szczotkę do szorowania lub wymyć go gąbką. Gorzej jeśli wazon ma nietypowy kształt. Perfekcyjna Pani Domu radzi, jak umyć wazon o nietypowym kształcie. Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Mycie okien bez chemii jest możliwe. Naturalne środki są równie skuteczne. Trochę pracy przy dokładnym myciu okien i będziesz mógł cieszyć się przejrzystym widokiem przez wiele tygodni! Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić skuteczny i ekologiczny środek do mycia okien. Sprawdź, jakie to proste!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!