Początki życia według Davida Attenborough – słynny popularyzator nauki podróżuje w czasie

David Attenborough zwiedził z kamerą najdalsze zakątki naszej planety. Gdzie tym razem zawiedzie go jego poznawcza pasja? Słynny popularyzator nauki zabiera widzów w podróż do zarania dziejów życia na Ziemi. Sprawdź koniecznie, kim byli przodkowie ludzkości!
Wraz z naukowcami i ekspertami Attenborough przybliża widzom historię życia, począwszy od prymitywnych organizmów jednokomórkowych, aż do wymarłych setki milionów lat temu pierwszych zwierząt. Wyprawa rozpoczyna się w rodzinnych okolicach naukowca – w hrabstwie Leicestershire w Anglii, gdzie natrafić można na pradawne skamieniałości roślin i zwierząt, z których wyewoluowały współczesne gatunki. Następnie przenosimy się do Nowej Funlandii, a potem do Australii, by wraz z charyzmatycznym prowadzącym odkryć najwcześniejsze formy życia, jakie istniały na Ziemi. Za pomocą nowoczesnych technologii z powrotem udaje się powołać je do życia.

Wyprawa w poszukiwaniu początków istot żywych zawiedzie Attenborough także na lodowce kanadyjskich Gór Skalistych, gdzie na podstawie badań skamieniałości dowiemy się, jak różnorodne formy przyjmowało życie. Natomiast skamienieliny znalezione w Afryce i w Szkocji pozwolą nam zrozumieć, jak prehistorycznym stworzeniom udało się opanować nie tylko wodę, ale także podbić ląd i wznieść się w powietrze. Attenborough opowie też, po co i kiedy zwierzęta wykształciły muszle, szkielety, pancerze i oczy. Spróbuje wreszcie odpowiedzieć na pytanie, które z punktów zwrotnych w historii życia na naszej planecie zadecydowały o tym, jakie formy przyjmują obecnie organizmy żywe.

Redakcja 26/06/2014

Zobacz też

Prepersi – gotowi na wszystko, odcinek 2. Survival. WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odcinek 2. Survival. WIDEO W serialu „Prepersi – gotowi na wszystko” Andrzej Meller odwiedza polskich prepersów. Nie wiedziałeś, że to całkiem liczna społeczność także w naszym kraju? Chcesz dowiedzieć się dlaczego prepersi przygotowują się na wszelkie kataklizmy? A może chcesz do nich dołączyć? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 1. Ewakuacja do schronu Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 1. Ewakuacja do schronu Kim są polscy prepersi? Przed czym się zabezpieczają, a czego najbardziej boją? W pierwszym odcinku prowadzący Andrzej Meller – reporter, podróżnik i korespondent wojenny, który miał okazję być w najbardziej zapalnych punktach świata – na Kaukazie, Sri Lance, w Afganistanie i Libii, opowie o idei preperingu i wyjaśni na czym polega ten ruch. Handlarze historią, odcinek 5. – Najcięższy sprzęt. Garażowa wyprzedaż broni. WIDEO Handlarze historią, odcinek 5. – Najcięższy sprzęt. Garażowa wyprzedaż broni. WIDEO W programie Handlarze historią śledzimy losy Bruce'a Cromptona i jego ekipy. Na codzień zajmują się oni wyszukiwaniem historycznych militariów z okresu II Wojny Światowej, odnawianiem ich i odsprzedawaniem z zyskiem. Co tym razem sprzedadzą? Idiota za granicą - dokąd pojedzie? Odcinek 1 - Chiny! Idiota za granicą - dokąd pojedzie? Odcinek 1 - Chiny! Ricky Gervais i Stephen Merchant wysłają niechętnego podróżom Karla Pilkington na wycieczkę,by zobaczył Wielki Mur Chiński. Po drodze Karl będzie musiał doświadczyć tradycyjnego masażu ogniem, pzonać zasady starożytnej sztuki kung fu, a także odkryć niepokojący fakty o przyszłości i zdrowiu podczas wizyty u chińskiej wróżki...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!