Pływając w Auschwitz - niesamowita historia sześciu więźniarek Oświęcimia

Dokument Pływając w Auschwitz to wyjątkowy obraz, który ukazuje losy więźniów niesławnego obozu zagłady z trochę innej strony. Poznaj historię sześciu więźniarek, które przeżyły piekło obozu w Auschwitz. Co pomogło im przetrwać ten koszmar?

 
Pływając w Auschwitz to wyjątkowy dokument, który przedstawia hitlerowski obóz zagłady w skali mikro. Bohaterkami programu są kobiety, które przeżyły koszmar Oświęcimia. Eva Beckmann, Rena Drexler, Renee Firestone, Erika Jacoba, Lili Majzner i Linda Sherman opowiadają indywidualnie o tym co pomagało im w przetrwaniu w skrajnie trudnych, nieludzkich i skrajnie wyczerpujących warunkach obozu.

Jedni modlili się, inni starali się zachować pogodę ducha żartując nawet w sytuacjach, które nie wywołują dziś niczyjego uśmiechu. Ogolone na łyso, niedożywione, oznaczone cyfrowo nastolatki zdołały jednak przetrwać ten koszmar, a teraz postanowiły podzielić się swoimi wspomnieniami.

 

Redakcja 05/05/2014

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!