PLIKOSTRADA: Co to jest? [PŁACIĆ CZY NIE?]

Plikostrada to kolejny serwis, który oferuje swoim "klientom" pliki, które ciężko dostać gdzie indziej, ale żąda za to pieniędzy. Jak uniknąć niepotrzebnego płacenia? Jak zrezygnować? Podpowiadamy.

Plikostrada jak Pobieraczek

Plikostrada to serwis, który oferuje wszystkim chętnym możliwość pobierania plików. Często są to pliki, które ciężko znaleźć w innym miejscu. Dlatego wielu ludzi decyduje się na zarejestrowanie się na stronie internetowej i skorzystanie z dwutygodniowego okresu próbnego. Tyle że nie wszyscy wiedzą, że w umowie, którą podpisują zakłądając konto i podając swoje dane, napisane jest iż po tych dwóch tygodniach należy uiścić odpowiednią opłatę.

Czy płacić za Plikostradę?

Prawdą jest, że nie znajomość prawa nie zwalnia nas z prawnych konsekwencji naszych czynów. Wydawałoby się więc, że jeśli podpisaliście umowę i korzystacie z czegoś (nawet jeśli korzystaniem nazwiemy posiadanie konta a nie pobieranie plików) to musicie za to zapłacić. Ale jest wyjście - wystarczy w odpowiednim momencie wysłać wypowiedzenie umowy. Najlepiej zrobić to, wysyłając wiadomość na adres mailowy "kontakt@plikostrada.pl". Ale mamy też informację dla osób, które nie zdążyły wysłać takowego maila. Wyślijcie go teraz i wcale nie musicie płacić. Według informacji wyczytanych na różnego rodzaju forach - nie spotkają Was żadne konsekwencje.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!