Plemienna szkoła przetrwania. Jak się uczyć survivalu, to w ekstremalnych warunkach. ZDJĘCIA

Instruktor survivalu Hazen Audel od mieszkańców najbardziej nieprzyjaznych miejscach na Ziemi uczy się sztuki przetrwania. Dzięki radom lokalnych mędrców i szamanów buduje schronienie, konstruuje broń i poluje na dziką zwierzynę. Wszystko to, aby w naprawdę ekstremalnych warunkach pozostać przy życiu.
Zdjęcie z artykułu: Plemienna szkoła przetrwania. Jak się uczyć survivalu, to w ekstremalnych warunkach. ZDJĘCIA
W Plemiennej szkole przetrwania Hazen Audel będzie łowił ryby... z łuku.źródło:NGC Network International, LLC

Hazen Audel, prowadzący program „Plemienna szkoła przetrwania”, w trakcie swojej niezwykłej podróży do najbardziej niegościnnych miejsc globu, wypróbuje survivalowe techniki, dzięki którym najróżniejszym plemionom udało się przetrwać tysiące lat. Pierwsze dziesięć dni instruktor survivalu poświęca na poznawanie umiejętności, które później wykorzysta podczas wyznaczonych zadań. Nie może używać zdobyczy współczesnej techniki, a potrzebną wiedzę może zdobyć tylko u lokalnych mędrców i szamanów.

Hazen Audel dołącza m.in. do plemienia Buszmenów San w Namibii, wspina się na palmy, aby ugasić pragnienie i walczy ze swoją klaustrofobią szukając jedzenia ukrytego pod lodem. Podróżnik odwiedza lasy deszczowe w Ekwadorze, odległe wyspy na Oceanie Spokojnym, góry zachodniej Mongolii czy równikową Kenię. W górach Ałtaju dowiaduje się z kolei, jak przeżyć w warunkach dosłownie lodowatej temperatury.

 

Redakcja 08/10/2015

Zobacz też

Za ile Cezary Pazura sprzedaje dom? Za ile Cezary Pazura sprzedaje dom? Cezary Pazura  stanął pod ścianą. Aktor musi zacząć wyprzedawać swój majątek, bo nie starcza mu pieniędzy na życie. Pod młotek poszedł jego śliczny dom w warszawskim Wilanowie. Jeśli znajdzie się kupiec, do kieszeni Czarka trafią ponad 4 miliony złotych. W szeregach mafii – polowanie na skorumpowanych policjantów W szeregach mafii – polowanie na skorumpowanych policjantów Pieniądze, bezwzględne posłuszeństwo i przekupni policjanci. Czegóż więcej mogą pożądać członkowie mafii? Nowy Jork, połowa lat 80. XX wieku. Tutejsze gangi dokonują coraz bardziej brawurowych napadów na banki i sklepy jubilerskie. Jednak, gdy policja bliska jest już wykrycia sprawców, w dziwnych okolicznościach giną główni policyjni informatorzy! Ross Kemp w świecie gangów: Bułgaria – romskie organizacje przestępcze na Bałkanach i w Londynie Ross Kemp w świecie gangów: Bułgaria – romskie organizacje przestępcze na Bałkanach i w Londynie Romowie, których populacja w Europie liczy około 12 milionów osób są największą mniejszością etniczną na Starym Kontynencie. Wśród członków tej zamkniętej społeczności szerzy się przestępczość. Spotkanie z romską mafią to kolejny przystanek w podróży charyzmatycznego brytyjskiego aktora i prowadzącego program Rossa Kempa po świecie zorganizowanej przestępczości. Koszmarna wyprawa. Jak skończył się przemyt alkoholu do Arabii Saudyjskiej? Koszmarna wyprawa. Jak skończył się przemyt alkoholu do Arabii Saudyjskiej? Seria „Koszmarna wyprawa" opowiada o  ludziach, którzy podczas podróży uwikłali się w kryminalne historie związane z przemytem narkotyków, złota, zakazaną miłością itd. Dowiedz się, czego unikać w podróży, by nie zmieniła się ona w koszmar.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!