Plemienna szkoła przetrwania. Jak się uczyć survivalu, to w ekstremalnych warunkach. ZDJĘCIA

Instruktor survivalu Hazen Audel od mieszkańców najbardziej nieprzyjaznych miejscach na Ziemi uczy się sztuki przetrwania. Dzięki radom lokalnych mędrców i szamanów buduje schronienie, konstruuje broń i poluje na dziką zwierzynę. Wszystko to, aby w naprawdę ekstremalnych warunkach pozostać przy życiu.
Zdjęcie z artykułu: Plemienna szkoła przetrwania. Jak się uczyć survivalu, to w ekstremalnych warunkach. ZDJĘCIA
W Plemiennej szkole przetrwania Hazen Audel będzie łowił ryby... z łuku.źródło:NGC Network International, LLC

Hazen Audel, prowadzący program „Plemienna szkoła przetrwania”, w trakcie swojej niezwykłej podróży do najbardziej niegościnnych miejsc globu, wypróbuje survivalowe techniki, dzięki którym najróżniejszym plemionom udało się przetrwać tysiące lat. Pierwsze dziesięć dni instruktor survivalu poświęca na poznawanie umiejętności, które później wykorzysta podczas wyznaczonych zadań. Nie może używać zdobyczy współczesnej techniki, a potrzebną wiedzę może zdobyć tylko u lokalnych mędrców i szamanów.

Hazen Audel dołącza m.in. do plemienia Buszmenów San w Namibii, wspina się na palmy, aby ugasić pragnienie i walczy ze swoją klaustrofobią szukając jedzenia ukrytego pod lodem. Podróżnik odwiedza lasy deszczowe w Ekwadorze, odległe wyspy na Oceanie Spokojnym, góry zachodniej Mongolii czy równikową Kenię. W górach Ałtaju dowiaduje się z kolei, jak przeżyć w warunkach dosłownie lodowatej temperatury.

 

Redakcja 08/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!