Płacimy MANDATY PRZEZ INTERNET. Czy to możliwe w Polsce?

Kierowcy ukarani mandatem przez straż miejską w Debrznie w województwie pomorskim, należności mogą regulować przez internet. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Czy wkrótce kierowcy w całym kraju będą płacić mandaty bez wychodzenia z domu?

Komenda Straży Miejskiej w Debrznie, niewielkim miasteczku w województwie pomorskim, jako pierwsza w Polsce umożliwiła płacenie mandatów przez internet. Pilotażowy system wdrożyła firma PayU. Wkrótce takie rozwiązanie może rozpowszechnić się w całej Polsce. Jest wygodne zarówno dla kierowców, jak i straży miejskiej.

System pozwala oszczędzić czas i formalności

Wystarczy, że osoba zainteresowana zaloguje się na dostępnej w internecie elektronicznej platformie. Tam sprawdzi status swojej sprawy (status mandatu). Jeśli mandat nie został zapłacony, może uregulować należność. Identyfikacji służy znajdujący się na każdym mandacie numer sprawy oraz numer rejestracyjny samochodu, którego sprawa dotyczy. Aby uregulować grzywnę wystarczy podać potrzebne dane oraz wybrać jedną z płatności internetowych – przelew lub kartę kredytową.

Operator systemu, firma PayU uważa, że opłacanie mandatów za pośrednictwem internetu może stać się wkrótce standardem w polskiej straży miejskiej. Powód? Pozwala oszczędzić czas oraz wiele zbędnych formalności.

Korzysta także straż miejska

Nowy system jest też korzystny dla straży miejskiej. Wpływa na usprawnienie jej pracy. Osoba obciążona mandatem może uregulować należność w dogodnym dla siebie momencie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wejść na stronę straży miejskiej, zalogować się do elektronicznej platformy i potwierdzić płatność jednym kliknięciem. Nie ma przy tym konieczności uzupełniania jakichkolwiek danych. Czas oszczędza i kierowca, i strażnik.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!