PITY. Ulga na nabycie nowych technologii. Jak skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii? Jakie są zasady?

Ulga na nowe technologii umożliwia odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na zakup nowych technologii. Na jakich zasadach funkcjonuje ta ulga? Jak skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii?

Ulga podatkowa na zakup nowych technologii umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania połowy wydatków poniesionych na zakup nowych technologii. Na jakich zasadach funkcjonuje ta ulga?

Nowe technologie. Zakup których można odliczyć od dochodu?

Zgodnie z literą prawa, za nową technologię uznaje się wiedzę technologiczną w postaci wartości niematerialnych i prawnych (WNiP).  W szczególności chodzi o wyniki badań i prac rozwojowych, które umożliwiają wytwarzanie nowych lub udoskonalonych wyrobów lub usług i które nie są stosowana na świecie przez okres dłuższy niż ostatnie 5 lat, co potwierdza opinia niezależnej od podatnika jednostki naukowej w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki. W praktyce najczęściej od dochodu odlicza się wydatki poniesione na nabycie programów komputerowych.

Do wydatków można też zaliczyć opłaty na licencje do korzystania z nowych technologii.

Kto może skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii? Ile można odliczyć w ramach ulgi?

Z ulgi na nabycie nowych technologii mogą skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Od dochodu mogą odliczyć połowę poniesionych wydatków. Wydatek uznaje się za poniesiony w momencie wpisania go do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Lubimy tanie tablety! Polacy coraz chętniej kupują tani sprzęt, czy warto? Test Manta MID-04 Lubimy tanie tablety! Polacy coraz chętniej kupują tani sprzęt, czy warto? Test Manta MID-04 Tablet Manta MID-04 kosztuje 289,99 złotych i jak na taką cenę wypada całkiem nieźle w użyciu. Czy odniesie sukces w sprzedaży? Boom na tanie tablety zaczął się, gdy tylko Biedronka i Carrefour wypuściły tablety za mniej niż 400 zł. Tablet z Biedronki za 369 zł rozszedł się w mig. Już na drugi dzień po wprowadzeniu promocji ciężko było znaleźć dyskont z tabletem GoClever. Gdzie szukać tanich tabletów?  Tanie tablety w Polsce. Sprawdź, czy tani tablet może być dobry? Test polskiego Lark FreeMe 70.0 Tanie tablety w Polsce. Sprawdź, czy tani tablet może być dobry? Test polskiego Lark FreeMe 70.0 Zamiast odkładać prawie 3000 zł na iPada 3, tablet Samsunga lub Asusa lepiej zastanowić się do czego potrzebujemy tabletu i kupić taki za mniej niż 1000, a najelpiej za 300 zł i cieszyć się oglądaniem filmów, grami i surfowaniem po sieci. Polskie tablety Lark to świetny wybór dla chudszych portfeli. Mówimy, czy można kupić dobry tablet za mniej niż 500 zł. Jacy są najlepsi polscy producenci tabletów? Co robić, gdy do twojego mieszkania dokonano WŁAMANIA? Jak zgłosić stratę w towarzystwie ubezpieczeniowym? Co robić, gdy do twojego mieszkania dokonano WŁAMANIA? Jak zgłosić stratę w towarzystwie ubezpieczeniowym? Wyłamane zamki, wybite szyby w oknie, przeszperane szafy... co zrobić, gdy twoje mieszkanie “odwiedzili” złodzieje? Gdzie zgłosić zdarzenie, kogo poinformować o włamaniu? Które instytucje należy powiadomić o zmianie adresu zameldowania? Które instytucje należy powiadomić o zmianie adresu zameldowania? Oto lista instytucji, które powinniśmy powiadomić o zmianie adresu zameldowania

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!