Piotr Ślusarz z Top Chef – kim jest, gdzie pracuje?

Piotr Ślusarz to jeden z uczestników programu Top Chef – kulinarnego reality-show, w którym profesjonalni kucharze walczą o 100 tys. zł. Na co dzień pracuje w hotelu Sheraton w Sopocie, jednak jego droga do programu była skomplikowana...

Piotr Ślusarz pochodzi ze Świnoujścia, a kucharzem – jak sam przyznaje – został przypadkiem. Trafił do szkoły gastronomicznej, bo... słabo się uczył i nie dostał się do technikum ekonomicznego, w którym widzieli go jego rodzice – policjanci. Piotr wolał włóczyć się z kolegami, był typem blokersa będącego na bakier z prawem.

>>> Top Chef. Jaki jest regulamin tego programu? [KLIKNIJ!]

Dość szybko okazało się jednak, że Piotr Ślusarz ma smykałkę do gotowania. Po praktykach w Amber Baltic Hotel w Międzyzdrojach wyjechał do Trójmista w poszukiwaniu pracy – trafił do KFC w Sopocie. Po kilku miesiącach dostał propozycję pracy w hotelu Sheraton, gdzie jego pierwszym zadaniem było... mycie szpinaku. Po półtora roku zdecydował się na wyjazd do Londynu, gdzie dostał się na miesięczny staż do mającej dwie gwiazdki Michelina restauracji Hibiscus przy Oxford Street. Później trafił do restauracji Pierr – i to tu, jak przyznaje w wywiadzie dla „Metra” – nauczył się najwięcej. 

Z Pierra Piotr Ślusarz trafił do legendarnej londyńskiej restauracji Chapter One. W tym czasie poznał swoją obecną dziewczynę Weronikę. Po kilku miesiącach mailowania na początku 2013 r. postanowił wrócić do Polski – znów trafił do sopockiego Sheratona, gdzie jest szefem zmiany (Piotr Ślusarz to jeden z niewielu uczestników Top Chefa, który nie jest szefem kuchni).

– Marzy mi się staż w trzygwiazdkowej restauracji "El Bulli" w Hiszpanii, potem mekka kucharzy, czyli Stany Zjednoczone. Kto wie, może kiedyś wydam książkę kucharską i otworzę własną restaurację... – powiedział Piotr Ślusarz w wywiadzie dla„Metra”.

>>> PRZEPIS na pyszny deser ile flottante, którym Piotr Ślusarz zachwycił jurorów Top Chefa [KLIKNIJ]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!