Pigwiny w roli głównej! FOKUS TV zaprasza na film Marsz pingwinów

Pingwiny cesarskie to, jeżeli chodzi o proces reprodukcji, gatunek unikalny w skali całego świata zwierzęcego. W procesie powoływania na świat potomstwa splatają się miłość, dramat, odwaga i przygoda.


Od tysięcy lat w co rok powtarzającym się rytuale narodzin pingwiny cesarskie wyruszają w długą podróż do Antarktyki, żeby u celu swojej podróży połączyć się w pary i spłodzić potomstwo. Z wody, ich naturalnego środowiska, wychodzą na ląd, gdzie, poruszając się na krótkich, nieprzystosowanych do marszu nogach są tylko niezdarnymi intruzami. A jednak jakieś tajemnie przeznaczenie gna ich przed siebie tam, gdzie mogą zapewnić przetrwanie swojego gatunku. Gdy złożą jaja będą je wysiadywać na zimnym lodzie, i z poświęceniem zdobywać dla pożywienie dla piskląt.

Redakcja 01/04/2015

Zobacz też

Ile zarabiają urzędnicy w ministerstwach? Ile zarabiają urzędnicy w ministerstwach? Urzędnik w obojętnie jakim ministerstwie zarabia ponad średnią krajową. Co najwyżej pokrzywdzeni mogą się czuć urzędnicy pracujący w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i w resorcie kultury i dziedzictwa narodowego. Ci pracownicy są najgorzej opłacanymi urzędnikami spośród 18 ministerstw. Sprawdź, w jakim ministerstwie urzędnicy zarabiają najwięcej. Jak oduczyć kota obgryzania roślin doniczkowych? Jak oduczyć kota obgryzania roślin doniczkowych? Twój kot obgryza liście roślin domowych. Nie wolno go za to karać. Natura podpowiada mu, żeby to robić. Chcąc ochronić swoje kwiaty, posadź inne dla swojego pupila! Co zrobić, by kot nie obgryzał roślin doniczkowych? Problem obgryzania kwiatków doniczkowych przez koty Rośliny trujące dla kotów. Czego nie powinien obgryzać kot? Rośliny trujące dla kotów. Czego nie powinien obgryzać kot? Właściciele kotów często są przekonani, że „kot swój rozum ma” i nie tknie tego, co dla niego szkodliwe. Skoro wybrzydza nad miską ze wątróbką, wydawałoby się, że świeżą, to tym bardziej powinien omijać szerokim łukiem rośliny, które byłyby dla niego trujące. Jednak nie jest to prawda. Jakich roślin nie powinien obgryzać kot? NOWY TARYFIKATOR PUNKTÓW KARNYCH. Za jakie wykroczenia MANDAT? Za co PUNKTY KARNE? NOWY TARYFIKATOR PUNKTÓW KARNYCH. Za jakie wykroczenia MANDAT? Za co PUNKTY KARNE? W połowie maja 2012 roku wejdzie w życie nowy taryfikator punktów karnych. Za wiele wykroczeń - oprócz mandatu – dostaniemy więcej punktów karnych. Ponadto nowe rozporządzenie wprowadza długą listę wykroczeń, za które do tej pory nie nakładano punktów karnych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!