Pierwszy Polak w finale światowej serii zawodów Red Bull Cliff Diving

Krzysiek Kolanus to pierwszy polski cliff diver biorący udział w światowej serii zawodów Red Bull Cliff Diving. W stałym składzie elity zawodników skaczących do wody Krzysiek zadebiutował w tym roku. Już jutro, w sobotę, 18 października, Krzysiek weźmie udział w kolejnych zawodach Red Bull Cliff Diving w Meksyku. FOKUS TV trzyma kciuki za jak najlepszy występ polskiego reprezentanta!
Najlepszy życiowy wynik osiągnął na wrześniowych zawodach w Bilbao, gdzie po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium. Po fenomenalnej serii skoków z 27 metrowej platformy, zajął ostatecznie 3. miejsce, tuż za obecnym i byłym mistrzem świata, a to dopiero jego pierwszy sezon w elicie zawodników.

- Bycie na podium to niesamowite uczucie - cieszył się Krzysiek Kolanus. - Cała moja ciężka praca i wszystkie wyrzeczenia zostały wynagrodzone. To pierwszy raz, kiedy zaliczyłem wszystkie cztery skoki. Przeważnie dostawałem dziewiątki, więc jestem bardzo zadowolony. Muszę popracować nad wybiciem i kto wie… Może w kolejnych zawodach będą to już dziesiątki! - dodał polski skoczek do wody.

We wszystkich rundach światowej serii Red Bull Cliff Diving bierze udział ośmiu najlepszych cliff diverów ubiegłego sezonu i dwóch wybranych na podstawie zgłoszeń. Stałe miejsce w światowej elicie Krzysiek zawdzięcza dobrym wynikom podczas startów z dziką kartą w 2013 roku.

- Od dziecka trenowałem skoki do wody - opowiada Kolanus. - Potem zająłem się cliff divingiem. Poświęciłem się temu sportowi. Pomyślałem, że będę robił wszystko, żeby być w jak najlepszej formie fizycznej. Trzeba zachować odpowiednią dietę, trenować codziennie, rozciągać się, myśleć o tym, żeby mieć odpowiednią ilość odpoczynku, że cały tryb życia jest podporządkowany sportowi, żebym czuł się jak najlepiej i w każdym momencie mógł wykonać skoki z 27 metrów, i przejść przez sezon nie doznając kontuzji. To wszystko nie jest tak łatwe, jak się wydaje, gdy się patrzy z boku - tłumaczy skoczek.

Już w sobotę, 18 października, najlepszy polski cliff diver Krzysiek Kolanus wystartuje w wielkim finale zawodów Red Bull Cliff Diving w Meksyku. Trzymamy mocno kciuki za kolejne podium! Więcej na www.redbullcliffdiving.com.


Poczuj moc adrenaliny! Włącz FOKUS TV! http://www.fokus.tv/program/niepowstrzymani/230.

Rozmowę z Krzyśkiem możesz obejrzeć tutaj. 

Redakcja 17/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!