PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak zaplanować przyjęcie po Pierwszej Komunii Świętej? Przyjęcie w domu czy w lokalu?

Doskonałym sposobem uczczenia dnia Pierwszej Komunii Świętej jest zorganizowanie odświętnego obiadu, na który tuż po uroczystościach w Kościele zaprosisz rodzinę i najbliższych znajomych. Jednak dla wielu rodziców taki obiad może być trudnym wyzwaniem organizacyjnym. Gdzie wyprawić pierwokomunijne przyjęcie? O czym należy pamiętać?

Przyjęcie w domu, czy w restauracji?

Pierwszą rzeczą, nad która powinieneś się zastanowić, planując pierwszokomunijne przyjęcie, jest liczba gości. Od decyzji kto zostanie zaproszony na tę uroczystość zależy bowiem fakt, czy przyjęcie będzie można zorganizować we własneym domu, czy będziesz zmuszony wynająć lokal na te kilka godzin. Układając listę gości nie możesz zapomnieć, że powinni się wśród nich znaleźć dziadkowe małego "komunisty", jego chrzestni i bliska rodzina, czy nawet przyjaciele domu. Świąteczny obiad przy stole, organizowany tuż po uroczystościach kościelnych Pierwszej Komunii Świętej to doskonały moment, żeby spotkać się i porozmawiać z rodziną.

Drugą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod rozwagę, jest oczywiście kwota, którą chcesz przeznaczyć na organizację przyjęcia. Wiadomo, że wynajęcie restauracji jest nieco droższe niż organizowanie obiadu w domu. 

Jak łatwo zorganizować obiad pierwszokomunijny we własnym domu?

Jeżeli nie zamierzasz zapraszać dużej liczby gości, możesz sobie pozwolić na zorganizowanie kameralnego przyjęcia we własnym domu. Organizowany w domu obiad jest dużo tańszy niż przyjęcie w restauracji - z taką samą liczbą gości. W przypadku, gdy zdecydujemy się na kuchnię domową, możemy też liczyć na pomoc najbliższych, chociażby naszych rodziców, rodzeństwa ciotek czy nawet sąsiadów. Przed tym jednak postaraj się rozpisać swoje przygotowania w czasie - sporządź listę spraw do załatwienia i menu obiadowe, a łatwiej będzie ci ogarnąć ten pierwszokomunijny rozgardiasz. Nie zapomnij umieścić na liście pierwszokomunijnego tortu!

Jeżeli nie masz czasu na ślęczenie w kuchni możesz także pokusić się o zamówienie jedzenia z firmy cateringowej, która przywiezie gotowe już potrawy do twojego domu.

Jak wybrać lokal na przyjęcie po Pierwszej Komunii Świętej?

Musisz się przygotować na to, że koszty obiadu poza domem będą wyższe niż w przypadku organizowania przyjęcia u siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji połóż więc na jednej szali swój wysiłek, nerwy i czas, a na drugiej rachunek-ofertę, który wystawiła ci restauracja i dokładnie wszystko przemyśl. Pamiętaj, że lokal na przyjęcie po Pierwszej Komunii Świętej należy zarezerwować odpowiednio wcześniej, najlepiej na rok do pół roku przed planowaną ceremonią. Nie rezerwuj pierwszego lepszego lokalu, który znajdziesz w okolicy swojego domu, ale skorzystaj z nieocenionej "poczty pantoflowej". Popytaj doświadczonych znajomych lub przejrzyj tematyczne fora internetowe.

Gdy już zdecydujesz się na konkretny lokal musisz omówić z właścicielem szczegóły menu, ceny i czas trwania obiadu. Dopytaj, czy organizator nie planuje w tym dniu jakiś innych uroczystości. Nie zwalniaj się jednak całkowicie z obowiązków organizowania przyjęcia, gdyż będziesz musiał jeszcze zamówić tort, wybrać kwiatki i dekoracje na stoły, czy przygotować dla dziecka strój, w który będzie mogło się przebrać na czas przyjęcia.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 19/04/2012

Zobacz też

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XV Diabeł? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XV Diabeł? Arkana Wielkie: karta XV Diabeł przedstawia człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusie przekraczania granicy moralności i podążania za swymi instynktem. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XV karta tarota Diabeł. TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVI Wieża? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVI Wieża? Arkana Wielkie: karta XVI Wieża mówi, że nigdy nie możesz być zbyt pewien i spocząć na laurach. W życiu natrafisz na wiele wież. Może to być sytuacja, kiedy gromadzisz zapasy nie troszcząc się o głodujących, gdy rościsz sobie prawa, odmawiając ich innym, gdy odmawiasz innym podstawowych dóbr, zatrzymując je tylko dla siebie. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XVI karta tarota Wieża. TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVII Gwiazda? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVII Gwiazda? Arkana Wielkie: karta XVII Gwiazda przedstawia światło niebiańskie, które przekazuje człowiekowi wizję jutrzenki pokoju, nadziei i piękna, podtrzymując go w jego mozolnej pracy, przynosząc pomoc w chwilach upadku ducha i prowadząc poprzez zmienne koleje losu ku harmonii kosmicznej. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XVII karta tarota Gwiazda TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVIII Księżyc? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVIII Księżyc? Arkana Wielkie: karta XVIII Księżyc mówi, że niezmiernie trudno jest pokonać rutynę i podążyć nowymi drogami, ale siła duszy umożliwia ci aktywne wejście na nowe drogi życia. Każdy z nas powinien pragnąć wyjść poza własne ograniczenia i odnaleźć nowe kierunki działania.Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XVIII karta tarota Księżyc.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!