PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu?

Pierwsza komunia to wielkie święto twojego dziecka. Jeśli nie planujesze dużej uroczystości, rozważ organizację przyjęcia komunijengo w domu. Dowiedz się, jak to zrobic i jakie mogą być koszty takiego przyjęcia?

To, gdzie i jak zorganizujesz przyjęcie komunijne, zależy od tego jak dużo gości planujesz zaprosić, a także od tego, ile pieniędzy chcesz na nie przeznaczyć.

W domu taniej

Jeśli ma to być skromna uroczystość dla najbliższej rodziny, przygotuj ją w domu. Wyjdzie nieco taniej niż wynajęcie sali albo lokalu. Pamiętaj jednak, że będzie cię to kosztowało znacznie więcej pracy, stresu i wysiłku. Sama przecież musisz przygotować dekorację stołu i potrawy. Jeśli czujesz, że nie podołasz, nie wahaj się poprosić o pomoc kogoś z rodziny.

Menu opracuj w taki sposób, żebyś nie musiała spędzać całego dnia w kuchni. Podstawa to zupa, drugie danie (najlepiej takie, które tylko wyciągniesz z piekarnika i podasz gościom) oraz deser, np. ciasto. Na stole mogą też stać sałatki, owoce, lekkie przekąski, które możesz zrobić z wyprzedzeniem. Nie zapomnij o dużej ilości napojów dla dzieci, np. kompotów, soków. Cena obiadu (przystawka, zupa, danie główne, desery, sałatki i napoje) przygotowanego samodzielnie wyniesie ok. 400 - 600 zł i zależy od liczby zaproszonych gości oraz rodzaju i ilości potraw.

Na ratunek firma cateringowa

Unikniesz chaosu organizacyjnego i oszczędzisz sobie pracy, jeśli wynajmiesz firmę cateringową. Wypytaj przyjaciół, czy mogą ci jakąś polecić. Adresy i kontakt znajdziesz też w internecie albo książce telefonicznej. Może okazać się, że ogólny wydatek będzie nieco wyższy, ale przecież cały czas spędzisz z małym bohaterem dnia. Koszt wynajęcia cateringu wynosi ok. 60-85 zł za jednego gościa, w zależności od rodzaju menu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/04/2012

Zobacz też

Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników! Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników! Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki. Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO W programie Niesamowite przypadki medyczne prezentowane są rzadkie i trudne do zdiagnozowania choroby, a także niejednokrotnie nieprawdopodobne efekty wypadków, którym ulegli pacjenci. Są one  ogromnym wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych specjalistów. Tym razem obejrzymy rekonstrukcję zniszczonego kciuka, usunięcie łagodnego, ale ogromnego guza, odbudowę skóry głowy oraz zmniejszenie wielkiego języka. Megafabryki - jak powstaje BMW X3? Megafabryki - jak powstaje BMW X3? Razem z nami wybierz się na wycieczkę i odwiedź nowoczesne i innowacyjne zakłady produkujące BMW. Zobacz na własne oczy, jak najnowocześniejsze roboty, bez pomocy ludzi tworzą Z4 Roadster, czyli auta warte 45.000 $ . Brazylia: co warto zwiedzić w Brazylii? Brazylia: co warto zwiedzić w Brazylii? Co warto zwiedzić w Brazylii? W tym egzotycznym kraju jest wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Obowiązkowym punktem wycieczki jest z pewnością Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Sprawdź, co jeszcze warto zwiedzić w Brazylii?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!