PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu?

Pierwsza komunia to wielkie święto twojego dziecka. Jeśli nie planujesze dużej uroczystości, rozważ organizację przyjęcia komunijengo w domu. Dowiedz się, jak to zrobic i jakie mogą być koszty takiego przyjęcia?

To, gdzie i jak zorganizujesz przyjęcie komunijne, zależy od tego jak dużo gości planujesz zaprosić, a także od tego, ile pieniędzy chcesz na nie przeznaczyć.

W domu taniej

Jeśli ma to być skromna uroczystość dla najbliższej rodziny, przygotuj ją w domu. Wyjdzie nieco taniej niż wynajęcie sali albo lokalu. Pamiętaj jednak, że będzie cię to kosztowało znacznie więcej pracy, stresu i wysiłku. Sama przecież musisz przygotować dekorację stołu i potrawy. Jeśli czujesz, że nie podołasz, nie wahaj się poprosić o pomoc kogoś z rodziny.

Menu opracuj w taki sposób, żebyś nie musiała spędzać całego dnia w kuchni. Podstawa to zupa, drugie danie (najlepiej takie, które tylko wyciągniesz z piekarnika i podasz gościom) oraz deser, np. ciasto. Na stole mogą też stać sałatki, owoce, lekkie przekąski, które możesz zrobić z wyprzedzeniem. Nie zapomnij o dużej ilości napojów dla dzieci, np. kompotów, soków. Cena obiadu (przystawka, zupa, danie główne, desery, sałatki i napoje) przygotowanego samodzielnie wyniesie ok. 400 - 600 zł i zależy od liczby zaproszonych gości oraz rodzaju i ilości potraw.

Na ratunek firma cateringowa

Unikniesz chaosu organizacyjnego i oszczędzisz sobie pracy, jeśli wynajmiesz firmę cateringową. Wypytaj przyjaciół, czy mogą ci jakąś polecić. Adresy i kontakt znajdziesz też w internecie albo książce telefonicznej. Może okazać się, że ogólny wydatek będzie nieco wyższy, ale przecież cały czas spędzisz z małym bohaterem dnia. Koszt wynajęcia cateringu wynosi ok. 60-85 zł za jednego gościa, w zależności od rodzaju menu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!