Pierogi z kapustą i grzybami – przepis Magdy Gessler na Wigilię

Wigilijne pierogi z kapustą i grzybami według Magdy Gessler są niezrównane. Choć w okresie Bożego Narodzenia stawiamy na tradycyjne przepisy, od czasu do czasu warto się pokusić o kuchenną rewolucję we własnym domu. Oto inspirująca receptura na wigilijne pierogi autorstwa słynnej restauratorki.
Zdjęcie z artykułu: Pierogi z kapustą i grzybami – przepis Magdy Gessler na Wigilię
Pierogi z kapustą i grzybami - przepis Magdy Gesslerźródło:Photos.com

Pierogi na wigilię wg Magdy Gessler: składniki

Wigilijne pierogi Magdy Gessler – składniki ciasta

 • 1 kg mąki
 • 2 łyżki masła
 • gorąca woda
 • sól

Wigilijne pierogi Magdy Gessler – składniki ciasta

 • 1 kg kiszonej kapusty
 • 200 g suszonych grzybów
 • 100 ml oleju lnianego
 • 3 cebule
 • 0,5 kostki masła
 • sól

.. Przepisy kulinarne

Pierogi na wigilię wg Magdy Gessler: farsz z grzybów i kapusty

 1. Grzyby dobrze namocz.
 2. Kapustę kiszoną odsącz, poszatkuj, a następnie ugotuj w niewielkiej ilości wody.
 3. Namoczone grzyby ugotuj , a później drobno pokrój i razem z wywarem dodaj do gotującej się kapusty. Kapustę i grzyby gotuj razem, następnie odstaw do wystygnięcia.
 4. Cebulę poszatkowaną w kostkę usmaż na maśle. Gotową połącz z kapustą i grzybami.
 5. Nadzienie do pierogów wigilijnych dopraw solą, pieprzem oraz olejem lnianym.

   Przepisy Magdy Gessler na wigilię i Boże Narodzenie

Pierogi na wigilię wg Magdy Gessler: ciasto

 1. Przesiej mąkę, dodaj do niej 2 łyżki masła i sól.
 2. Przesiekaj ciasto.
 3. Stopniowo dodając ciepłą wodę, rozrabiaj ciasto.
 4. Zagnieć ciasto na gładką masę.
 5. Nakryj ciasto na pierogi talerzem i odstaw na krótki czas.
 6. Po nafaszerowaniu i sklejeniu pierogów wrzuć je na wrzątek. 
 7. Wyjmuj pierogi 3 minuty od wypłynięcia na powierzchnię.

Redakcja 07/12/2015

Zobacz też

Przetrwaj lub zgiń: opis serii. Jak żyć w dziczy przez okrągły rok? ZDJĘCIA Przetrwaj lub zgiń: opis serii. Jak żyć w dziczy przez okrągły rok? ZDJĘCIA Bohaterowie survivalowej serii „Przetrwaj lub zgiń” prezentują życie z dala od społeczeństwa, dzikie i zgodne z naturą. Najlepiej czują się w prymitywnych warunkach, a kąpiel w zimnym jeziorze uznają za największą przyjemność. Odkrywają własne ja i żyją, kierując się zwierzęcym instynktem. Jak radzą sobie w pełnej niebezpieczeństw dziczy? Jak troszczą się o zdobycie pożywienia, rozpalenie ogniska czy znalezienie schronienia? Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę? Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę? Bodo miał ciągoty nacjonalistyczne. Nie wstydził się publicznie czytać antysemickiego, faszyzującego, ONR-owskiego tygodnika „Prosto z mostu”, na co wielu artystów słusznie reagowało oburzeniem. Byłoby ironią losy, gdyby w wojennym Lwowie zabili go naziści. Ale nie zabili. Dlaczego więc Bodo zginął? Śpiączka – co to jest? Dlaczego człowiek zapada w śpiączkę i kiedy ma szanse na wybudzenie? Śpiączka – co to jest? Dlaczego człowiek zapada w śpiączkę i kiedy ma szanse na wybudzenie? Śpiączka to koszmarna rzeczywistość, nie sen. Mimo nazwy tylko pozornie podobna jest do snu. Ludzie, którzy zapadli w śpiączkę są sztucznie odżywiani. Podtrzymuje się ich krążenie i funkcje mózgu. Czasem otworzą oczy, uśmiechną się. Skalpel w brzuchu. Jakie narzędzia chirurgiczne zostają w ciałach pacjentów? WIDEO Skalpel w brzuchu. Jakie narzędzia chirurgiczne zostają w ciałach pacjentów? WIDEO Diagnoza, ryzykowna operacja i okres rekonwalescencji. Na tym jednak ich koszmar nie zakończył się. Dokument przedstawia wstrząsające relacje pacjentów, w których ciałach odkryto narzędzia chirurgiczne pozostałe po zabiegach operacyjnych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!