Para daje radę na weekend – magazyn poświęcony różnym sposobom spędzania wolnego czasu

„Para daje radę” to magazyn poświęcony różnym sposobom spędzania wolnego czasu. Prowadzą go  Monika Tarka i Robert Kilen, którzy w studiu goszczą grono stałych ekspertów.
„Para daje radę na weekend" to propozycja dla wszystkich, który chcą w interesujący sposób zaplanować sobotnio-niedzielny wypoczynek. Stałymi gośćmi w programie są eksperci. O filmach, na które warto pójść do kina opowiada krytyczka filmowa Magdalena Felis. Na dalsze i bliższe podróże po Polsce zaprasza Tomasz Bednarek, prowadzący program „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć”. Praktyczną wiedzą na temat samochodów dzieli się z widzami dziennikarz motoryzacyjny Łukasz Bąk. O najnowszych książkach i klasykach literatury, po które warto sięgnąć w wolnym czasie, opowiada dziennikarz kulturalny Kuba Kukla. Znany z anteny FOKUS TV Radek Kotarski przybliża ciekawostki historyczne, a o nowinkach technicznych opowiada dziennikarz specjalizujący się w nowych technologiach Michał Prokopowicz.

Stałym punktem sobotnich wydań magazynu jest muzyczny cykl „Historia jednej piosenki”. Robert Kilen  zaprasza do studia gwiazdy polskiej muzyki, które prezentują historie ich największych przebojów. Punktem kulminacyjnym każdego spotkania jest piosenka wykonana na żywo przez gościa.

W niedzielę w programie pojawia się gość specjalny – osobowość ze świata kultury, sztuki, showbiznesu lub polityki, która m.in. odpowiada na pytania Kwestionariusza Prousta.

Redakcja 24/09/2014

Zobacz też

Gwiezdne wojny - o czym jest ta seria filmów? Gwiezdne wojny - o czym jest ta seria filmów? "Gwiezdne wojny" są filmową sagą, opowieścią o rodach i bohaterach, ale częściej określa się je także jako „space operę”. Ich inteligencja i rozmach zdjęły z tego określenia, kojarzonego z „soap operą” (operą mydlaną) odium filmowej szmiry. "Gwiezdne wojny" stały się klasyką i klasą samą w sobie! Film „Nasze jutro”. Fascynujące i... przerażające spojrzenie w przyszłość Ziemi Film „Nasze jutro”. Fascynujące i... przerażające spojrzenie w przyszłość Ziemi Film „Nasze jutro” w reżyserii Mélanie Laurent i Cyrila Dion, to bardzo aktualny dokument, dla którego punktem wyjścia stał się opublikowany w czerwcu 2012 roku przez grupę 21 naukowców artykuł do czasopisma „Nature”. Badania dotyczyły zmian klimatycznych, zanieczyszczeń gleby i wzrostu populacji, co prowadzi do punktu krytycznego. Naukowcy twierdzą, że zmiany w biologii Ziemi będą co najmniej tak drastyczne jak zlodowacenie sprzed 11 tysięcy lat. Sen o szczeniaku, szczeniaki we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o szczeniaku, szczeniaki we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o szczeniaku nie powinien nikogo dziwić. Przecież w snach często pojawiają się zwierzęta, zwłaszcza psy i koty. Ale co oznacza szczeniak we śnie? Czy to dobra, czy zła wróżba? Po co nam noworoczne postanowienia? Po co nam noworoczne postanowienia? Sylwester i Nowy Rok to okazja do składania życzeń rodzinie, przyjaciołom, znajomym i nieznajomym, a także sobie. Sobie oraz bliskim czasami jeszcze coś przyrzekamy. Zapominamy tylko, że zwykle robimy to po wypiciu szampana, który szybko uderza do głowy. Czy postanowienia noworoczne czynione w takich warunkach mają sens? Przeczytaj!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!