Para daje radę na weekend – magazyn poświęcony różnym sposobom spędzania wolnego czasu

„Para daje radę” to magazyn poświęcony różnym sposobom spędzania wolnego czasu. Prowadzą go  Monika Tarka i Robert Kilen, którzy w studiu goszczą grono stałych ekspertów.
„Para daje radę na weekend" to propozycja dla wszystkich, który chcą w interesujący sposób zaplanować sobotnio-niedzielny wypoczynek. Stałymi gośćmi w programie są eksperci. O filmach, na które warto pójść do kina opowiada krytyczka filmowa Magdalena Felis. Na dalsze i bliższe podróże po Polsce zaprasza Tomasz Bednarek, prowadzący program „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć”. Praktyczną wiedzą na temat samochodów dzieli się z widzami dziennikarz motoryzacyjny Łukasz Bąk. O najnowszych książkach i klasykach literatury, po które warto sięgnąć w wolnym czasie, opowiada dziennikarz kulturalny Kuba Kukla. Znany z anteny FOKUS TV Radek Kotarski przybliża ciekawostki historyczne, a o nowinkach technicznych opowiada dziennikarz specjalizujący się w nowych technologiach Michał Prokopowicz.

Stałym punktem sobotnich wydań magazynu jest muzyczny cykl „Historia jednej piosenki”. Robert Kilen  zaprasza do studia gwiazdy polskiej muzyki, które prezentują historie ich największych przebojów. Punktem kulminacyjnym każdego spotkania jest piosenka wykonana na żywo przez gościa.

W niedzielę w programie pojawia się gość specjalny – osobowość ze świata kultury, sztuki, showbiznesu lub polityki, która m.in. odpowiada na pytania Kwestionariusza Prousta.

Redakcja 02/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!