Para daje radę na weekend – magazyn poświęcony różnym sposobom spędzania wolnego czasu

„Para daje radę” to magazyn poświęcony różnym sposobom spędzania wolnego czasu. Prowadzą go  Monika Tarka i Robert Kilen, którzy w studiu goszczą grono stałych ekspertów.
„Para daje radę na weekend" to propozycja dla wszystkich, który chcą w interesujący sposób zaplanować sobotnio-niedzielny wypoczynek. Stałymi gośćmi w programie są eksperci. O filmach, na które warto pójść do kina opowiada krytyczka filmowa Magdalena Felis. Na dalsze i bliższe podróże po Polsce zaprasza Tomasz Bednarek, prowadzący program „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć”. Praktyczną wiedzą na temat samochodów dzieli się z widzami dziennikarz motoryzacyjny Łukasz Bąk. O najnowszych książkach i klasykach literatury, po które warto sięgnąć w wolnym czasie, opowiada dziennikarz kulturalny Kuba Kukla. Znany z anteny FOKUS TV Radek Kotarski przybliża ciekawostki historyczne, a o nowinkach technicznych opowiada dziennikarz specjalizujący się w nowych technologiach Michał Prokopowicz.

Stałym punktem sobotnich wydań magazynu jest muzyczny cykl „Historia jednej piosenki”. Robert Kilen  zaprasza do studia gwiazdy polskiej muzyki, które prezentują historie ich największych przebojów. Punktem kulminacyjnym każdego spotkania jest piosenka wykonana na żywo przez gościa.

W niedzielę w programie pojawia się gość specjalny – osobowość ze świata kultury, sztuki, showbiznesu lub polityki, która m.in. odpowiada na pytania Kwestionariusza Prousta.

Redakcja 24/09/2014

Zobacz też

Czy wiesz, KIEDY ZATONĄŁ TITANIC? Kiedy przypada setna rocznica katastrofy Titanica? Czy wiesz, KIEDY ZATONĄŁ TITANIC? Kiedy przypada setna rocznica katastrofy Titanica? Titanic, obsługujący linię Sothampton – Nowy Jork, wypłynął w rejs 11 kwietnia w 1912 roku, i zatonął, w wyniku zderzenia z górą lodową, 15 kwietnia. Statek marzenie pociągnał na dno mnóstwo ofiar - z płynących nim ponad 2 tys. pasażerów uratowało się jedynie 700 osób. 100 rocznica katastrofy Titanica w 1912 roku przypada 15 kwietnia 2012 roku. Jak powstała i czym jest siatkarska Liga Mistrzów? Jak powstała i czym jest siatkarska Liga Mistrzów? Zalążek rozgrywek siatkarskich, które dziś znamy pod nazwą Liga Mistrzów, zrodził się już w 1959 roku. Inicjatorami tej idei byli polscy działacze i dziennikarze zajmujący się siatkówką. Chodziło o wyróżnienie najlepszych zespołów Starego Kontynentu i danie im szansy walki o prestiżowe trofeum. Co można, CZEGO NIE WOLNO wnieść na stadion? Wykaz przedmiotów ZAKAZANYCH. Przewodnik dla kibiców Co można, CZEGO NIE WOLNO wnieść na stadion? Wykaz przedmiotów ZAKAZANYCH. Przewodnik dla kibiców To, że na stadion nie można wnosić broni czy materiałów pirotechnicznych, jest oczywiste i zrozumiałe. Ale nie wejdziesz na mecz także wtedy, gdy chcesz wnieść kamerę, megafon albo... dużą ilość papieru. Lista rzeczy, których nie można wnosić na stadion jest bardzo długa. Są na niej: materiały pirotechniczne i łatwopalne (sztuczne ognie, race, petardy, świece dymne), pojemniki na napoje (dzbanki, kubki, butelki szklane i plastikowe), alkohol i narkotyki, substancje w aerozolu, łatwopalne i żrące, materiały propagandowe i reklamowe, materiały o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, religijnym, duże i nieporęczne przedmioty (kaski, pudła, krzesła, drabiny, walizki), sprzęt do "robienia hałasu" (syreny, megafony, wuwuzele), profesjonalny sprzęt do robienia zdjęć czy filmowania, flagi większe niż 2 na 1,5 metra. Dozwolone są za to np. zapalniczki, a także maszty do flag.   Czy ktoś, kto kradnie marzenia, jest złodziejem? Czy ktoś, kto kradnie marzenia, jest złodziejem? Są ludzie, którzy nie mogą znieść, że masz marzenia, pragnienia, ambicje. Są złodziejami, których cieszy tylko kradzież marzeń i ich nieszczenie...  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!