Pakowanie walizki, torby, plecaka – jak się spakować na wakacje? PRAKTYCZNE RADY

Jak się spakować na wakacje? Bagaż nie powinien być zbyt duży i ciężki, ale muszą się w nim znaleźć wszystkie potrzebne rzeczy. Mówimy, jak się przygotować do pakowania na wakacje i jak rozmieścić potrzebne rzeczy, aby na wszystko znalazło się miejsce w naszej walizce, torbie czy plecaku

Pakowanie? Bez listy ani rusz

Aby nie zapomnieć o niczym, warto na kilka dni przed wyjazdem zrobić listę rzeczy, które musisz zabrać, poczynając od rzeczy najważniejszych, takich jak dokumenty, karty, bilety, a kończąc na ciuchach, kosmetykach i innych dodatkach, zależnie od tego, gdzie się wybieramy.

Wakacyjne must have

Na wakacje wyjeżdżamy w różne miejsca. Wiadomo, że wyprawa w góry i nad morze wymagają innego zestawu rzeczy. Jednak gdziekolwiek będziesz, zawsze musisz mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, wygodne obuwie sportowe, klapki, ciepły sweter albo bluzę, spodnie długie i krótkie. W przypadku pań dobrym rozwiązaniem może być lekka, lniana spódnica czy sukienka.

Przyda się również kilka bluzek i T-shirtów. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością. W zupełności wystarczy kilka lekkich koszulek, które zajmują mało miejsca, a są naprawdę bardzo pożyteczne.

Nie zapomnij też o skarpetkach, bieliźnie, piżamie i kostiumie kąpielowym. Warto również mieć ze sobą jakieś nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

I kosmetyczna, i apteczka

W każdym bagażu muszą się znaleźć apteczka. Aspiryna, leki przeciwbólowe, opatrunki to podstawowe lekarstwa, które warto mieć ze sobą. Najważniejsze są jednak te osobiste leki, z którymi na co dzień się nie rozstajesz.

W wakacyjnej kosmetyczce oprócz mydła, pasty do zębów i szamponów nie może zabraknąć balsamu do opalania z filtrem, jak i balsamu po opalaniu, kremu, chusteczek higienicznych i oczywiście szczoteczki do zębów, grzebienia i maszynki do golenia.

Co jeszcze?

Koniecznie weź z sobą na wakacje aparat fotograficzny, ładowarkę do baterii i do telefonu, nożyczki.

Mając wszystkie niezbędne rzeczy z listy, rozpocznij pakowanie.

Jak pakować rzeczy do walizki, plecaka, torby?

Zasada jest taka, że najcięższe rzeczy, np. spodnie, kurtki, buty (zapakowane w osobne foliowe torby), kładzie się na dno walizki, plecaka czy torby. Dla zaoszczędzenia miejsca warto włożyć do butów zwinięte w kłębek skarpetki, nawet po kilka par.

Następnie układa się lżejszą garderobę. Można ją zwinąć w rulonik. Wbrew pozorom uchroni to ubrania od poważnego wygniecenia i dodatkowo pozwali zapakować więcej rzeczy niż przy tradycyjnym układaniu w kostkę.

W powstałe po bokach wolne miejsca można ułożyć drobne rzeczy, np. bieliznę. Na samym wierzch należy ułożyć kosmetyki oraz inne drobiazgi.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!