Owady w kuchni. Jak się pozbyć karaluchów i prusaków?

Karaluchy, prusaki czy inne insekty to zmora wielu gospodarstw domowych. Co robić, gdy do twojego domu wprowadzą się szkodniki? Czy trzeba zamówić dezynsekcję, czy karaluchów można się pozbyć w inny sposób?

Zmorą mieszkania w bloku są zsypy na śmieci, a to przyciąga karaluchy czy prusaki. Nie czekaj z założonymi rękami, aż do twojego domu wprowadzą się szkodniki. Dezynsekcja zsypu to podstawa!

Co robić, gdy do twojego domu wprowadziły się karaluchy czy prusaki?

Dezynsekcja w mieszkaniu to już większy kłopot, dlatego możesz spróbować pozbyć się robactwa w inny sposób. Ratunkiem jest bezwzględna higiena. Dotyczy to przede wszystkim kuchni, a w niej kosza na śmieci. 

Kosz na śmieci może stać się celem szkodników, które poszukują jedzenia. Pamiętaj, by pojemnik na resztki miał przykrycie. Wyjątkowo szybko psujące się odpadki, np. resztki mięsa czy obierki z jarzyn, jedzenie pakuj w dodatkowe woreczki. Śmieci regularnie wyrzucaj, a sam kosz płucz wodą z płynem do naczyń.

Blaty robocze, na których przygotowujesz jedzenie, utrzymuj w czystości. Wycieraj ściereczką z detergentem po każdym posiłku – resztki jedzenia tylko przyciągną karaluchy i prusaki. Na podłodze nie zostawiaj okruchów czy rozlanego napoju. Jedzenie zostawiaj na wierzchu wyłącznie w pojemnikach na żywność.

Atak szkodników, czyli ostateczne starcie

Jeśli mimo wszystkich środków zapobiegawczych nadal męczysz się z karaluchami lub prusakami, sięgnij po radykalne środki chemiczne w sprayu, proszku lub w formie płytki nasączonej trucizną. Truciznę rozsyp lub ustaw w miejscach szczególnie narażonych na inwazję szkodników domowych, tj. w szafkach, pod zlewem, przy koszu na śmieci, kratkach kanalizacyjnych, odpływach. Możesz również skorzystać z usług profesjonalnych firm.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!