Ostatnie 24 godziny. Jak wyglądał ostatni dzień życia Johna F. Kennedy ego?

Co tuż przed śmiercią robił Sid Vicious? Jak ostatni dzień swojego życia spędził John Belushi znany z kultowej roli w filmie Blues Brothers? Jak przebiegł ostatni dzień życia Johna F. Kennedy'ego? Jak ostatnie 24 godziny spędzili przedwcześnie zmarli River Phoenix, Hunter S. Thompson, Marvin Gaye?W programie „Ostatnie 24 godziny" obejrzymy rekonstrukcje ostatnich godzin życia słynnych postaci, które zmarły młodo, tragiczną lub niespodziewaną śmiercią. Prześledzimy ostatnie doby życia między innymi takich postaci, jak Sid Vicious – basista zespołu Sex Pistols, John Belushi znany z kultowej roli w filmie Blues Brothers, czy Natalie Wood – aktorki, która wystąpiła w „Buntowniku bez powodu" i musicalu „West Side Story". Autrorzy serii nie tylko odtwarzają ostatnie godziny życia przedwcześnie zmarłych gwiazd, starają się także stworzyć portrety psychologiczne bohaterów, a oprócz tego odpowiedzieć na pytanie, jakie wydarzenia doprowadziły do tragicznego finału.

W pierwszym programie serii zobaczymy rekonstrukcję ostatnich 24 godzin życia Johna F. Kennedy'ego Juniora - syna prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Zwany „synem Ameryki” pilot, prawnik i dziennikarz poniósł śmierć w bardzo młodym wieku, w tragicznych okolicznościach. Zginął 16 lipca 1999 roku, w wieku 38 lat, na skutek wypadku samolotu, który sam pilotował. Wraz z nim śmierć poniosły także jego żona Carolyn Bessette Kennedy i szwagierka Lauren Bessette. Ciało Kennedy'ego wyciągnięto z wody po pięciu dniach. Po oględzinach zwłok stwierdzono, że przyczyną śmierci było uderzenie samolotu o wodę. Zwłoki skremowano.

Redakcja 07/11/2014

Zobacz też

PIERWSZE RANDKI - jak uniknąć katastrofy? PIERWSZE RANDKI - jak uniknąć katastrofy? Pierwsze randki przesądzają o tym, czy znajomość się rozwinie. Czasem bywa cudownie, czasem całkiem miło. Niekiedy mamy mieszane uczucia, ale postanawiamy dać komuś jeszcze jedną szansę. Zdarza się, że przebieg pierwszej randki zamienia się w katastrofę.  Czy za święto w niedzielę 11 listopada należy się DZIEŃ WOLNY? Czy za święto w niedzielę 11 listopada należy się DZIEŃ WOLNY? Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 2 października 2012 r., opublikowanym w Dzienniku Ustaw 8 października 2012 r., uznał art. 130 § 21 Kodeksu pracy za niezgodny z konstytucyjną zasadą równości. Tym samym przywraca nam prawo do odbioru dnia wolnego za święto przypadające w dzień wolny od pracy. Jednak czy dotyczy to każdego dnia wolnego – nie tylko soboty, ale również niedzieli? Co dokładnie oznacza wyrok Trybunału Konstytucyjnego? Jak samemu zrobić NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA? Przepisy na odświeżacze z olejków eterycznych i suszonych kwiatów Jak samemu zrobić NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA? Przepisy na odświeżacze z olejków eterycznych i suszonych kwiatów Każdy z nas lubi, gdy w domu ładnie pachnie, sięgamy więc po odświeżacze powietrza. Zawierają syntetyczne substancje zapachowe, z których wiele działa niekorzystnie na drogi oddechowe. Przygotujmy więc potpourri, naturalny odświeżacz powietrza, z którego unosi się naturalny zapach ziół, kwiatów i przypraw. Co to są KWADRATY MAGICZNE i na czym polega ich magia? Jaki jest najsłynniejszy kwadrat magiczny? Co to są KWADRATY MAGICZNE i na czym polega ich magia? Jaki jest najsłynniejszy kwadrat magiczny? Kwadrat magiczny polega na takim ułożeniu liczb, aby ich suma w wierszach, kolumnach oraz na przekątnych była taka sama. Czy potrafisz ułożyć jakiś kwadrat magiczny? Łamigłówki matematyczne to dobra zabawa na długie jesienne wieczory - ćwiczy umysł i pozwala... polubić matematykę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!