Ostatnie 24 godziny: jak umarł perkusista The Who – Keith Moon? Jak wyglądała ostatnia doba jego życia?

Był jednym z najlepszych perkusistów w historii rocka. Swoją karierę zawdzięczał temu, że w wieku 14 lat wyrzucono go ze szkoły. Matka kupiła mu wówczas perkusję, żeby się nie nudził i czymś się zajął. Na swoim zestawie – perłowo niebieskim Premierze – przyszły perkusista The Who grał odtąd całymi dnami. FOKUS TV zaprasza na program „Ostatnie 24 godziny", którego bohaterem będzie Keith Moon.Matka odegrała bardzo ważne miejsce w życiu Keitha Moona również z innego powodu. Towarzyszyła synowi podczas przesłuchania do zespołu The Who, który szukał właśnie perkusisty. Podczas castingu żywiołowo zachowujący się na scenie Keith zniszczył zestaw perkusyjny. Jak się niedługo później okazało, niszczenie instrumentów na scenie stało się jednym z ulubionych zwyczajów artystów podczas koncertów muzyki rockowej. Czy to właśnie skłonność Keitha do zachowań destrukcyjnych doprowadził go ostatecznie do przedwczesnej śmierci?

Moon zmarł w wieku 32 lat, śmiercią typową dla artystów tej epoki, którzy żyli szybko, kochali mocno i umierali młodo. Mieli przy tym także niczym nie ograniczony dostęp do narkotyków. Przed śmiercią zaliczył jeszcze niezłą imprezę - uroczyste przyjęcie z okazji premiery filmu „Opowieść o Buddym Hollym", które zostało wydane przez Paula McCartneya. Na imprezie była też jego dziewczyna, Annette Walter-Lax oraz m.in. Kenney Jones, który później zastąpił Moona za perkusją w zespole The Who. Przyjęcie miało miejsce 6 września 1978 roku. Dzień później Keith już nie żył.

Jakie zażył tabletki i w jakiej ilości? Jakimi narkotykami się odurzył? Która z substancji okazała się śmiertelna? Czy jako człowiek mający skłonności do zachowań destrukcyjnych, skrycie pragnął unicestwić także i siebie? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zaciekawia, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Ostatnie 24 godziny" poświęcony śmierci Keitha Moona.

Redakcja 30/01/2015

Zobacz też

Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak domowym sposobem usunąć rdzę i plamy z rdzy? Rdza powstaje na skutek utleniania się żelaza w wodzie i wilgotnej atmosferze. Łatwo ją zidentyfikować, gdyż tworzy na metalowych przedmiotach niejednorodną rudą warstwę. Czasami możemy też spotkać plamy z rdzy na umywalce, glazurze czy ubraniach. Nie jest łatwo z nimi walczyć, ale... na wszystko znajdzie się sposób! Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Trzydzieści dziewięć lat temu na ekrany kin weszły „Gwiezdne wojny”. Seria fantastycznych filmów George’a Lucasa to przejaw największego geniuszu w historii science-fiction. Pomimo upływu czasu „Gwiezdne wojny” wciąż budzą zachwyt milionów fanów. W czym tkwi magia tego kultowego filmu? Jak samemu zrobić opłatek? Jak go poświęcić? Jak samemu zrobić opłatek? Jak go poświęcić? Opłatek świąteczny możesz samodzielnie upiec w domu. Jak to zrobić? I co uczynić, by własnoręcznie upieczony opłatek był tak samo ważny jak ten otrzymany w kościele. Sprawdź, jak poświęcić opłatek i upiecz go razem z rodziną przed Świętami Bożego Narodzenia. Zwyczaje wigilijne. Sianko pod obrusem – symbol czy... zabobon? Zwyczaje wigilijne. Sianko pod obrusem – symbol czy... zabobon? Co symbolizuje sianko pod obrusem? Siano wielu współczesnym kojarzy się ze żłóbkiem, w którym Maryja złożyła nowo narodzonego Jezusa. Wigilijny zwyczaj kładzenia sianka pod obrusem ma jednak korzenie pogańskie. Do dziś jest nie tyle symbolem, co – niewinnym dziś – zabobonem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!