Ostatnie 24 godziny: jak umarł perkusista The Who – Keith Moon? Jak wyglądała ostatnia doba jego życia?

Był jednym z najlepszych perkusistów w historii rocka. Swoją karierę zawdzięczał temu, że w wieku 14 lat wyrzucono go ze szkoły. Matka kupiła mu wówczas perkusję, żeby się nie nudził i czymś się zajął. Na swoim zestawie – perłowo niebieskim Premierze – przyszły perkusista The Who grał odtąd całymi dnami. FOKUS TV zaprasza na program „Ostatnie 24 godziny", którego bohaterem będzie Keith Moon.Matka odegrała bardzo ważne miejsce w życiu Keitha Moona również z innego powodu. Towarzyszyła synowi podczas przesłuchania do zespołu The Who, który szukał właśnie perkusisty. Podczas castingu żywiołowo zachowujący się na scenie Keith zniszczył zestaw perkusyjny. Jak się niedługo później okazało, niszczenie instrumentów na scenie stało się jednym z ulubionych zwyczajów artystów podczas koncertów muzyki rockowej. Czy to właśnie skłonność Keitha do zachowań destrukcyjnych doprowadził go ostatecznie do przedwczesnej śmierci?

Moon zmarł w wieku 32 lat, śmiercią typową dla artystów tej epoki, którzy żyli szybko, kochali mocno i umierali młodo. Mieli przy tym także niczym nie ograniczony dostęp do narkotyków. Przed śmiercią zaliczył jeszcze niezłą imprezę - uroczyste przyjęcie z okazji premiery filmu „Opowieść o Buddym Hollym", które zostało wydane przez Paula McCartneya. Na imprezie była też jego dziewczyna, Annette Walter-Lax oraz m.in. Kenney Jones, który później zastąpił Moona za perkusją w zespole The Who. Przyjęcie miało miejsce 6 września 1978 roku. Dzień później Keith już nie żył.

Jakie zażył tabletki i w jakiej ilości? Jakimi narkotykami się odurzył? Która z substancji okazała się śmiertelna? Czy jako człowiek mający skłonności do zachowań destrukcyjnych, skrycie pragnął unicestwić także i siebie? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zaciekawia, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Ostatnie 24 godziny" poświęcony śmierci Keitha Moona.

Redakcja 30/01/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!