Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez Małgorzatę Szumowską w jednej z warszawskich kawiarni. Zagrała główną rolę w filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida".

Kim jest Agata Trzebuchowska - odtwórczyni głównej roli w filmie Ida?

Agata Trzebuchowska ma 21 lat, mieszka w Warszawie i studiuje w Kolegium Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych UW. Pewnego dnia poszła ze znajomymi do kawiarni, gdzie wypatrzyła ją Małgorzata Szumowska. Zrobiła jej zdjęcie, które wysłała do Pawła Pawlikowskiego, poszukującego odtwórczyni głównej roli w filmie „Ida”.

Trzebuchowska wzięła udział w zdjęciach próbnych, nagrała kilka scen i otrzymała rolę w filmie. Na początku była zdziwiona dużą ilością osób pracujących na planie, jednak okazało się, że przed kamerą czuje się bardzo swobodnie. Debiutująca aktorka

>>>IDA: o czym jest nagrodzony Oscarem film Pawła Pawlikowskiego? [KLIKNIJ!]

otrzymała ogromne wsparcie od doświadczonej i wielokrotnie nagradzanej Agaty Kuleszy - odtwórczyni roli ciotki w filmie „Ida”.

Agata Trzebuchowska dwukrotnie wzięła udział w projekcie „48 Hour Film Project”, w którym uczestnicy w 48 godzin muszą napisać krótki scenariusz i zrealizować film. Obecnie z grupą teatralną „Teraz Poliż” tworzy scenariusz sztuki teatralnej oraz kontynuuje studia na UW. Nie planuje kontynuować kariery aktorskiej. Swój udział w filmie „Ida” traktuje jako fascynujące doświadczenie.

Redakcja 01/05/2015

Zobacz też

Azbest – miliony ludzi wciąż narażone są na jego szkodliwe działanie Azbest – miliony ludzi wciąż narażone są na jego szkodliwe działanie Chociaż użycie azbestu jest dziś zakazane w 53 krajach, aż 70 procent ludzi na całym świecie wciąż wdycha azbestowy pył, ryzykując zdrowiem i życiem. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Azbest - zabójczy pył". Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online, w całości i całkowicie legalnie! Zapraszamy do oglądania trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów" w serwisie fokus.tv! Kolejne spiski, coraz bardziej wyrafinowane intrygi, seks, władza i demoniczna rodzina Borgiów! Oni po prostu mają to we krwi! Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Słuchając obietnic wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego powinniśmy pamiętać o ograniczeniach, które przy stanowieniu prawa ma prezydent RP. Może co prawda zgłosić do Sejmu każdy projekt, tyle że musi on później zdobyć poparcie większości. Mówimy, jakie kompetencje ma prezydent RP. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!