Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez Małgorzatę Szumowską w jednej z warszawskich kawiarni. Zagrała główną rolę w filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida".

Kim jest Agata Trzebuchowska - odtwórczyni głównej roli w filmie Ida?

Agata Trzebuchowska ma 21 lat, mieszka w Warszawie i studiuje w Kolegium Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych UW. Pewnego dnia poszła ze znajomymi do kawiarni, gdzie wypatrzyła ją Małgorzata Szumowska. Zrobiła jej zdjęcie, które wysłała do Pawła Pawlikowskiego, poszukującego odtwórczyni głównej roli w filmie „Ida”.

Trzebuchowska wzięła udział w zdjęciach próbnych, nagrała kilka scen i otrzymała rolę w filmie. Na początku była zdziwiona dużą ilością osób pracujących na planie, jednak okazało się, że przed kamerą czuje się bardzo swobodnie. Debiutująca aktorka

>>>IDA: o czym jest nagrodzony Oscarem film Pawła Pawlikowskiego? [KLIKNIJ!]

otrzymała ogromne wsparcie od doświadczonej i wielokrotnie nagradzanej Agaty Kuleszy - odtwórczyni roli ciotki w filmie „Ida”.

Agata Trzebuchowska dwukrotnie wzięła udział w projekcie „48 Hour Film Project”, w którym uczestnicy w 48 godzin muszą napisać krótki scenariusz i zrealizować film. Obecnie z grupą teatralną „Teraz Poliż” tworzy scenariusz sztuki teatralnej oraz kontynuuje studia na UW. Nie planuje kontynuować kariery aktorskiej. Swój udział w filmie „Ida” traktuje jako fascynujące doświadczenie.

Redakcja 25/10/2014

Zobacz też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!