ORGAZM łechtaczkowy, pochwowy, sutkowy – KTÓRY LEPSZY?

Z osiągnięciem orgazmu u mężczyzny jest znacznie łatwiej niż u kobiety. Natura tak go wyposażyła, że niemal każdy stosunek kończy się u niego wytryskiem. Specyfika kobiety – zarówno jej budowy fizycznej, jak i psychicznej nie zawsze pozwala na szybkie i radosne szczytowanie. 

Orgazm łechtaczkowy jest wynikiem stymulacji łechtaczki w czasie stosunku, masturbacji czy pobudzania przez partnera. Orgazm pochwowy pojawia się w czasie pełnego stosunku z penetracją pochwy penisem, i drażnieniu i uciskaniu przez niego ścianek pochwy. Orgazm sutkowy wywołany jest pobudzaniem sutków, brodawem i piersi kobiety przez partnera (dłońmi czy ustami i językiem). 

Mity wokół orgazmu

Wokół kobiecego orgazmu narosło wiele mitów. Stereotypowo uważa się, że orgazm łechtaczkowy jest gorszy, mniej ważny od pochwowego (niektóre kobiety są w stanie przeżyć orgazm tylko przez stymulację zewnętrznej części łechtaczki) – dlatego też wiele pań, które go przeżywa traktuje go po macoszemu – marząc o orgazmie pochwowym, który w ich mniemaniu jest czymś nieporównywalnie lepszym i wspanialszym, od tego, co one czują i doświadczają. Zupełnie niesłusznie, tym bardziej, że takie myślenie i wyczekiwanie na ten lepszy orgazm odbiera im radość z seksu.

A wszystko przez Freuda

W kompleksy i niższą samoocenę wpakował kobiety doznające jedynie orgazmu łechtaczkowego Freud, który orgazm łechtaczkowy tłumaczył niedojrzałością kobiety, a także masturbowaniem się w dzieciństwie.

Według niego orgazm pochwowy – głębszy - jest domeną kobiet dojrzałych, utwierdzonych w swojej kobiecości. Na szczęście współcześni spece od seksu odczarowali orgazm łechtaczkowy i dali kobietom prawo do radości z każdego rodzaju orgazmu.

Orgazm jest jeden i można go osiągnąć na różne sposoby: przez stymulację łechtaczki, pochwy czy też sutka. I każdy z nich jest dobry i ważny – rozkosz jest jedna, i cóż za znaczenie ma jakie drogi do niej prowadzą?

Manuela Gretkowska, powiedziała kiedyś, że facet jest prosty w obsłudze, bo ma jedną dźwignię i coś w tym jest. Kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, orgazmu często muszą się nauczyć. Aby tak się stało powinny przede wszystkim dobrze poznać swoje ciało, wiedzieć, co sprawia im przyjemność, jakie pieszczoty i jakie tempo lubią. W przypadku kobiet bardzo ważne jest też poczucie pełnej akceptacji przez partnera i miłości.

Jak osiągnąć/wzmocnić orgazm?

  • Orgazmu można się nauczyć, ale żeby tak się stało potrzebne są ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, zarówno z partnerem, jak i solo. Osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację pochwy wymaga ćwiczeń mięśni Kegla – najlepiej je ćwiczyć napinając i rozluźniając podczas oddawania moczu, ale nie tylko. Ćwiczyć mięśnie Kegla można i siedząc i stojąc. Trzeba też wiedzieć, że kobieta im starsza tym pełniej odczuwa zadowolenie seksualne, wynika to zarówno z poznania swoich potrzeb jak i akceptacji swojego ciała, a także  - w długoletnich związkach - poznania się z partnerem i dopasowania. 

  • Ważne są także szczere rozmowy z partnerem – o tym, co lubimy w łóżku, a co nam się nie podoba. Nikt nie rodzi się alfą i omegą, wiedzy dotyczącej sfery związanej z seksem nie wysysamy z mlekiem matki (wręcz przeciwnie, dla naszych rodziców to był temat tabu, przez co wielu młodych ludzi myśląc o seksie, a także uprawiajac go odczuwa wstyd i zażenowanie) – żadnen więc wstyd kupować książki i poradniki mówiące o seksie, orgazmie wielokrotnym lub pojedyńczym – wspólne poszukiwania z partnerem ulubionych pozycji i technik mogą dać wiele radości, wzmocnić związek i sprawić, że znajdziemy nie tylko punkt G, A i U, ale też doświadczymy orgazmu nie tylko łechtaczkowego, pochwowego, ale i wielokrotnego.

  • Nic tak nie pomaga w seksie jak luz i spontaniczność - kochając się z partnerem nie myśl o celulitisie i rozstępach - on naprawdę nie zwraca na to uwagi - nie koncentruj się też na wsłuchiwaniu się w swój organizm i wyczekiwaniu na orgazm - zbliża sie czy nie?  - przyjdzie sam, niespodziewanie. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!