Opowieści o T-shircie – fascynująca historia podkoszulka w filmie dokumentalnym

Czy wiecie, w którym roku uszyto pierwszy T-shirt? Czy domyślacie się, kto go zaprojektował? Czy bawełniane podkoszulki z krótkim rękawem noszą Eskimosi i czy znajdują się na wyposażeniu kosmonautów? Czy Leonid Breżniew nosił T-shirty? Czy nosi je papież Franciszek?Kultowa część garderoby, którą każdy, dosłownie każdy, ma w swojej szafie. Fenomen mody i popkultury. Dyskretny przyjaciel i magiczne ubranie, które pasuje niemal do każdej stylizacji! Dla kobiet, dla mężczyzn i dla dzieci. Dla niemowląt i dla starców! Dla rockmanów i celebrytek. Księży i satanistów. Jest jednym z pierwszych artefaktów i symboli cywilizacji, które przejmują żyjące wcześniej w buszu plemiona, a także sztandarem niezależności nastolatków, którzy za jego pomocą komunikują światu, jakie idee określają ich tożsamość. T-shirt to nośnik manifestów politycznych, społecznych i modowych, będący sam w sobie medium i przekazem.

W dokumencie o kultowych bawełnianych koszulkach z krótkim rękawem nie zabraknie celebrytów T-shirtowego uniwersum. Richard Hell - niegdyś lider punkrockowej grupy The Voidoids, twórca piosenek, pisarz, uważany za współtwórcę stylu punkowego, jako pierwszy nosił podarte i pomazane T-shirty, z dziurami spinanymi agrafkami. Dov Charney - sprzedawał T-shirty na ulicach Montrealu zanim założył American Apparel. Tony Alva – mistrz świata w deskorolce, dobrze wie, jak istotną rolę T-shirty odgrywają w środowisku ludzi jeżdżących na desce. Mark the Cobrasnake - legenda internetu, skupuje najdziwniejsze T-shirty i sprzedaje je w internecie.
 

Redakcja 25/01/2015

Zobacz też

Sposoby na zamarznięte szyby. Jak usunąć szron i lód z okien samochodu? Sposoby na zamarznięte szyby. Jak usunąć szron i lód z okien samochodu? Zima – najbardziej uciążliwy okres dla kierowców. Ileż to razy musieliśmy wyjść wcześniej do pracy tylko po to, by usunąć zalegający na dachu naszego auta śnieg oraz by zeskrobać lód z szyb? Nikt tego nie lubi, jednak przedstawimy kilka skutecznych sposobów, by w kolejny mroźny poranek nie mieć problemu z zamarzniętą szybą samochodową. Mój ekstra chromosom i ja: jak wygląda życie codzienne osób z zespołem Downa? Mój ekstra chromosom i ja: jak wygląda życie codzienne osób z zespołem Downa? Mój ekstra chromosom i ja to poruszający irlandzki dokument, który pokazuje historie trzech osób cierpiących na zespół Downa. Laura, Maeve i Joe codziennie muszą na nowo mierzyć się nie tylko ze swoimi ułomnościami, ale i społeczeństwem, które patrzy na nich podejrzliwie. Jak sobie z tym radzą? Sala operacyjna 2, odc. 11. – Córeczko nie bój się, cz. 2. Czy operacja Dominiki cierpiącej na zespół Downa powiodła się? Sala operacyjna 2, odc. 11. – Córeczko nie bój się, cz. 2. Czy operacja Dominiki cierpiącej na zespół Downa powiodła się? Sala operacyjna to dokumentalny serial medyczny, w którym śledzimy losy prawdziwych pacjentów i lekarzy, którzy za pomocą skomplikowanych zabiegów chirurgicznych pomagają im odzyskać zdrowie. W odcinku 11. serii 2. zajmują się skomplikowanym przypadkiem Dominiki, którą poznaliśmy w odcinku 10. Czy uda się im pomóc pacjentce, która oprócz choroby kręgosłupa cierpi na zespół Downa? Jak ta wrodzona wada genetyczna wpływa na zdrowie Dominiki? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 4. Broń – czym jest dla prepersów? WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 4. Broń – czym jest dla prepersów? WIDEO Dla większości prepersów broń jest ważnym narzędziem służącym nie tylko do obrony, ale przede wszystkim do zdobycia pożywienia. Andrzej Meller będzie miał okazję sprawdzić, jaką bronią dysponują polscy prepersi i jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać pozwolenie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!