OPAKOWANIE WODOODPORNE. Jak nad wodą chronić przed wilgocią telefon, aparat fotograficzny?

Gdy przygotowujemy się do wyprawy na wodę lub w góry, jednym z głównych zadań jest zabezpieczenie rzeczy przed wodą i wilgocią. Bardzo często łamiemy sobie głowę, jak ochronić ważne dokumenty, telefon, komputer i wiele innych cennych przedmiotów?

Wiele firm produkuje po kilka różnych modeli takich etui - opakowań wodoszczelnych. Można więc dobrać je w zależności od tego, jaki model telefonu czy wielkość portfela mają ochraniać.

W przypadku zastosowania do komórki, aparatu fotograficznego lub kamery, opakowania wodoodporne pozwalają obsługiwać urządzenia (także poprzez ekrany dotykowe) bez wyjmowania ich ze środka. Niektóre z modeli przeznaczone są do smartfonów (przede wszystkim iPhone’a), zabezpieczają także sprzęt przed utonięciem, więc nawet jeśli nieco więcej kosztują są niezwykle przydatne…

Jeśli nasze przenośne urządzenia kosztują często po kilka tysięcy złotych i są zupełnie nie odporne na wilgoć, warto więc nie oszczędzać na zakupie stosownych etui i hermetycznych opakowań.

Na rynku możemy wybierać wśród wielu wyrobów choćby firmy Cellular Line, która oferuje sporo nowoczesnych rozwiązań. Więcej: www.kconsult.pl

 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!