Oko w oko z drapieżnikiem – odc. 6. Trzy historie ludzi zaatakowanych przez rekiny

W wyniku ataków rekinów na całym świecie ginie co rok kilkadziesiąt osób. Jak dotąd zidentyfikowano około 360 gatunków tych morskich zwierząt, spośród których najbardziej niebezpieczne są żarłacz tygrysi, żarłacz tępogłowy i rekin ludojad. W kolejnym odcinku serii „Oko w oko z drapieżnikiem" poznacie trzy prawdziwe historie ludzi zaatakowanych przez rekiny.
Podobał wam się film „Szczęki" Stevena Spielberga? Koniecznie obejrzyjcie kolejny odcinek serii „Oko w oko z drapieżnikiem". Opowiedziane w nim zostaną trzy mrożące krew w żyłach historie ludzi, którzy zostali zaatakowani przez rekiny.

Pierwsze z przedstawionych w filmie zdarzeń miało miejsce u południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Nurek poszukujący skorupiaków w okolicach przylądka Cape Howe zaatakowany został tam przez rekina ludojada. Podobny los spotkał sportowca, który, jak co dzień, przygotowywał się do zawodów w triatlonie u wybrzeży Alabamy. Pech chciał, że ćwicząc pływanie spotkał na swojej drodze żarłacza tępogłowego poszukującego pożywienia. Równie tragicznie zakończył się trening pewnego Australijczyka - mistrza w polowaniu z harpunem, który ćwicząc przed ważnymi zawodami przez przypadek wszedł w drogę rekinowi ludojadowi.

Redakcja 06/10/2014

Zobacz też

USAIN BOLT najszybszy człowiek świata. Kim jest Usain Bolt złoty medalista na Igrzyskach w Londynie? USAIN BOLT najszybszy człowiek świata. Kim jest Usain Bolt złoty medalista na Igrzyskach w Londynie? Jamajczyk Usain Bolt ponownie potwierdził swoją dominację. Mimo tego, że zapowiadano jego detronizację, to wygrał bieg na 100 m. w finale igrzysk w Londynie. Usain Bolt znów najszybszym człowiekiem na Ziemi. Pobił rekord! Jamajczyk Usain Bolt został po raz drugi z rzędu mistrzem olimpijskim na 100 m. Kim jest i co osiągnął Bolt? Emerytura olimpijska. Ile wynosi? Komu przysługuje? Emerytura olimpijska. Ile wynosi? Komu przysługuje? Świadczenie olimpijskie, popularnie zwane emeryturą olimpijską, wypłacane jest przez resort sportu od roku 2000. Otrzymują je medaliści igrzysk olimpijskich i niektórych innych międzynarodowych zawodów sportowych. Ile wynosi emerytura olimpijska? Jakie warunki trzeba spełnić, by ją otrzymać? I czy można ją utracić np. wskutek afery dopingowej? Styl dowolny w konkurencjach pływackich. Jaki to jest, skoro wszyscy pływacy konkurencji pływają kraulem? Styl dowolny w konkurencjach pływackich. Jaki to jest, skoro wszyscy pływacy konkurencji pływają kraulem? W pływaniu istnieje pięć stylów: motylkowy, grzbietowy, klasyczny (żabka), dowolny oraz zmienny, na który składają się poprzednie 4 style. O ile pierwsze trzy nie budzą naszych wątpliwości, o tyle styl dowolny jest zagadkowy. Czy to to samo, co kraul? Na czym polega styl dowolny? Jak wybrać przewodnik turystyczny? Jak dobrze wybrać przewodnik? Jak wybrać przewodnik turystyczny? Jak dobrze wybrać przewodnik? Po tygodniach wątpliwości i wahania, zdecydowałeś nareszcie, gdzie chcesz spędzić najbliższe wakacje. Wybierasz się zatem do księgarni z planem kupna najlepszego przewodnika turystycznego. Stajesz przed odpowiednią półką i... Właśnie, co dalej? Oferta jest tak szeroka, że nie jesteś w stanie podjąć

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!