Oko w oko z drapieżnikiem – odc. 6. Trzy historie ludzi zaatakowanych przez rekiny

W wyniku ataków rekinów na całym świecie ginie co rok kilkadziesiąt osób. Jak dotąd zidentyfikowano około 360 gatunków tych morskich zwierząt, spośród których najbardziej niebezpieczne są żarłacz tygrysi, żarłacz tępogłowy i rekin ludojad. W kolejnym odcinku serii „Oko w oko z drapieżnikiem" poznacie trzy prawdziwe historie ludzi zaatakowanych przez rekiny.
Podobał wam się film „Szczęki" Stevena Spielberga? Koniecznie obejrzyjcie kolejny odcinek serii „Oko w oko z drapieżnikiem". Opowiedziane w nim zostaną trzy mrożące krew w żyłach historie ludzi, którzy zostali zaatakowani przez rekiny.

Pierwsze z przedstawionych w filmie zdarzeń miało miejsce u południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Nurek poszukujący skorupiaków w okolicach przylądka Cape Howe zaatakowany został tam przez rekina ludojada. Podobny los spotkał sportowca, który, jak co dzień, przygotowywał się do zawodów w triatlonie u wybrzeży Alabamy. Pech chciał, że ćwicząc pływanie spotkał na swojej drodze żarłacza tępogłowego poszukującego pożywienia. Równie tragicznie zakończył się trening pewnego Australijczyka - mistrza w polowaniu z harpunem, który ćwicząc przed ważnymi zawodami przez przypadek wszedł w drogę rekinowi ludojadowi.

Redakcja 06/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!