Ojczyzna gangów – jak działa Mara Salvatrucha grupa przestępcza imigrantów z Salwadoru w Los Angeles

Mara Salvatrucha to, jak twierdzą niektórzy, najgroźniejszy gang w Los Angeles. Jego członkami są imigranci przybyli do USA z Salwadoru, powstał dla obrony przed zorganizowanymi grupami przestępczymi Meksykanów i Afroamerykanów.
W pierwszych dniach grudnia 2007 bracia Ruben i Manuel Salinas miło spędzają czas w restauracji Las Jarochitas w Greensboro w Północnej Karolinie. Lokal jest wypełniony dekoracjami świątecznymi, w powietrzu czuć świąteczną atmosferę. Nagle w pomieszczeniu, w którym się znajdują wywiązuje się awantura. Jeden z gości strzela do braci z półautomatycznego pistoletu. Trafia w głowę Manuela i w pierś Rubena, zabijając ich na miejscu. Zabójca oddaje jeszcze kilka strzałów i rani kolejną osobę. Tuż przed pociągnięciem za spust krzyczy: „Jesteśmy Mara Salvatrucha”.

Wychodząc od rekonstrukcji zabójstwa z 2007 roku film „Ojczyzna gangów" pokazuje historię powstania i działania grupy Mara Salvatrucha, zwanej też MS-13 – organizacji przestępczej, która powstała w Los Angeles na początku lat osiemdziesiątych XX wieku. Członków Mara Salvatrucha można poznać po tatuażach, którymi pokrywają często nawet całe ciało, łącznie z twarzą. Posługują się własnym językiem, złożonym z tylko im znanych gestów i znaków. Słyną z okrucieństwa i kontrkulturowego kodeksu moralnego, opierającego się na obowiązku zemsty za wyrządzone krzywdy i bezlitosnego systemu kar. Czy policji i agencjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne uda się rozpracować gang i rozbić go? 

Redakcja 19/01/2015

Zobacz też

Czy ODBLASKI DLA DZIECI są obowiązkowe? Jak zapewnić pieszym większe bezpieczeństwo? Czy ODBLASKI DLA DZIECI są obowiązkowe? Jak zapewnić pieszym większe bezpieczeństwo? Jesienią i zimą noc zapada bardzo szybko. Zdarza się nawet, że gdy nasze dzieci wychodzą do szkoły i wracają do domu na dworze jest tak samo ciemno. Taki powrót, szczególnie poboczem drogi może być niebezpieczny. Stąd obowiązek noszenia odblasków przez dzieci. Jakich sytuacji dotyczy? NIEZAPŁACONY MANDAT - CO ZA TO GROZI? Co dzieje się z niezapłaconym mandatem? NIEZAPŁACONY MANDAT - CO ZA TO GROZI? Co dzieje się z niezapłaconym mandatem? Otrzymanie mandatu nie jest rzeczą przyjemną. Jeszcze mniej przyjemne jest jego zapłacenie. Zdarza się, że czasem nie mamy, z czego go zapłacić, niekiedy odkładamy niemiłą czynność w nieskończoność, bywa i tak, że o mandacie zapominamy. Co się stanie, gdy nie zapłacimy mandatu? Ile kosztuje UTRZYMANIE PSA? Jakie wydatki wiążą się z posiadaniem psa? Ile kosztuje UTRZYMANIE PSA? Jakie wydatki wiążą się z posiadaniem psa? Często decydując się na zakup czworonoga nie zdajemy sobie sprawy, ile faktycznie wyniesie nas koszt zakupu i miesięcznego utrzymania psa. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić może wynieść nawet kilka tysięcy złotych! Zanim więc zdecydujemy się na czworonoga, powinniśmy sprawdzić, czy nas na niego stać. WILGOĆ W DOMU! Co robić? JAK POZBYĆ SIĘ WILGOCI Z DOMU? Sposoby na wilgoć WILGOĆ W DOMU! Co robić? JAK POZBYĆ SIĘ WILGOCI Z DOMU? Sposoby na wilgoć Wilgoć w mieszkaniu lub domu to zjawisko całkowicie naturalne. Pojawia się podczas prania, gotowania czy kąpieli. Problem, gdy jest jej za dużo. Wilgoć w domach jest częstym nieproszonym gościem. Jak się pozbyć wilgoci z domu – sposoby na wilgoć?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!