Odtajnione akcje CIA, odcinek 3: Zamach na Fidela Castro

Rok 1959. Fidel Castro przejmuje władzę na Kubie, ogłasza się komunistą i buduje potężny sojusz z Rosją. Stany Zjednoczone obawiają się, że rewolucja kubańska rozszerzy się na całą Amerykę Łacińską. Tajne służby postanawiają unieszkodliwić przywódcę czerwonego zrywu...

Amerykański wywiad widzi jedno rozwiązanie kubańskiego problemu: Fidel Castro musi zginąć. Zadanie zgładzenia dyktatora otrzymuje CIA. Ale czy tajny agent może się do niego zbliżyć? Nie jest to łatwe zadanie. Nagle pojawia się rozwiązanie – dziewiętnastoletnia kochanka Castro, Marita Lorenz. W 3. odcinku serialu  poznamy prawdę o tym, jak CIA zamieniło młodą dziewczynę w zabójcę i wysłało na misję zgładzenia wroga.

.. Fidel Castro. Rodzina i kariera komunistycznego dyktatora Kuby

Odtajnione akcje CIA” to dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy najbardziej spektakularnych operacji prowadzonych przez CIA, które dotąd objęte były klauzulą tajności. Przywołuje prawdziwe wydarzenia znane z takich filmów jak „Operacja Argo” (Argo) o odbiciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie czy „Wróg numer jeden” (Zero Dark Thirty) o polowaniu CIA na Osamę Bin Ladena. Pokaże również metody pracy najlepszych szpiegów, którzy wytropili ludzi zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Widzowie zobaczą m.in. kulisy akcji prowadzonych przeciwko Al-Kaidzie czy Che Guevarze.
 

Redakcja 25/10/2016

Zobacz też

PIOTR CIEŚLIŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Lidzbarka Warmińskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła PIOTR CIEŚLIŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Lidzbarka Warmińskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Piotr Cieśliński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 34 (OKW Elbląg). Ekonomista, samorządowiec i aktywny członek wielu zespołów i komisji sejmowych. W obecnej kadencji kontynuuje prace w Komisji Gospodarki oraz Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Należy też do parlamentarnego zespołu ds. turystyki i utworzonego przez warmińsko-mazurskich parlamentarzystów zespołu „Mazury Cud Natury”. JANUSZ CICHOŃ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Olsztyna. Zobacz SYLWETKĘ posła JANUSZ CICHOŃ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Olsztyna. Zobacz SYLWETKĘ posła Janusz Cichoń, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 35 (OKW Olsztyn). Wykładowca akademicki, działacz samorządowy oraz wielki pasjonat pszczelarstwa. IZABELA LESZCZYNA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Częstochowy. Zobacz SYLWETKĘ posła IZABELA LESZCZYNA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Częstochowy. Zobacz SYLWETKĘ posła Izabela Leszczyna, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 28 (OKW Częstochowa). Ekspert do spraw edukacji, działaczka na rzecz województwa śląskiego oraz aktywny polityk. MAŁGORZATA CHOMYCZ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Leska . Zobacz SYLWETKĘ posła MAŁGORZATA CHOMYCZ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Leska . Zobacz SYLWETKĘ posła Małgorzata Chomycz, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 22 (OKW Krosno). Pasjonatka literatury starogreckiej, tłumacz, a także obiecujący polityk lokalny.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!