Odtajnione akcje CIA, odcinek 3: Zamach na Fidela Castro

Rok 1959. Fidel Castro przejmuje władzę na Kubie, ogłasza się komunistą i buduje potężny sojusz z Rosją. Stany Zjednoczone obawiają się, że rewolucja kubańska rozszerzy się na całą Amerykę Łacińską. Tajne służby postanawiają unieszkodliwić przywódcę czerwonego zrywu...

Amerykański wywiad widzi jedno rozwiązanie kubańskiego problemu: Fidel Castro musi zginąć. Zadanie zgładzenia dyktatora otrzymuje CIA. Ale czy tajny agent może się do niego zbliżyć? Nie jest to łatwe zadanie. Nagle pojawia się rozwiązanie – dziewiętnastoletnia kochanka Castro, Marita Lorenz. W 3. odcinku serialu  poznamy prawdę o tym, jak CIA zamieniło młodą dziewczynę w zabójcę i wysłało na misję zgładzenia wroga.

.. Fidel Castro. Rodzina i kariera komunistycznego dyktatora Kuby

Odtajnione akcje CIA” to dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy najbardziej spektakularnych operacji prowadzonych przez CIA, które dotąd objęte były klauzulą tajności. Przywołuje prawdziwe wydarzenia znane z takich filmów jak „Operacja Argo” (Argo) o odbiciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie czy „Wróg numer jeden” (Zero Dark Thirty) o polowaniu CIA na Osamę Bin Ladena. Pokaże również metody pracy najlepszych szpiegów, którzy wytropili ludzi zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Widzowie zobaczą m.in. kulisy akcji prowadzonych przeciwko Al-Kaidzie czy Che Guevarze.
 

Redakcja 25/10/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!