Odtajnione akcje CIA, odcinek 3: Krem Fidela Castro. WIDEO

Rok 1959. Fidel Castro przejmuje władzę na Kubie, ogłasza się komunistą i buduje potężny sojusz z Rosją. Stany Zjednoczone obawiają się, że rewolucja kubańska rozszerzy się na całą Amerykę Łacińską. Tajne służby postanawiają unieszkodliwić przywódcę czerwonego zrywu...

Amerykański wywiad widzi jedno rozwiązanie kubańskiego problemu: Fidel Castro musi zginąć. Zadanie zgładzenia dyktatora otrzymuje CIA. Ale czy tajny agent może się do niego zbliżyć? Nie jest to łatwe zadanie. Nagle pojawia się rozwiązanie – dziewiętnastoletnia kochanka Castro, Marita Lorenz. W 3. odcinku serialu  poznamy prawdę o tym, jak CIA zamieniło młodą dziewczynę w zabójcę i wysłało na misję zgładzenia wroga.

.. Odtajnione akcje CIA – informacje o serialu i wszystkie odcinki na VOD. Za darmo!

„Odtajnione akcje CIA” to dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy najbardziej spektakularnych operacji prowadzonych przez CIA, które dotąd objęte były klauzulą tajności. Przywołuje prawdziwe wydarzenia znane z takich filmów jak „Operacja Argo” (Argo) o odbiciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie czy „Wróg numer jeden” (Zero Dark Thirty) o polowaniu CIA na Osamę Bin Ladena. Pokaże również metody pracy najlepszych szpiegów, którzy wytropili ludzi zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Widzowie zobaczą m.in. kulisy akcji prowadzonych przeciwko Al-Kaidzie czy Che Guevarze.
 

Redakcja 22/06/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!