Odtajnione akcje CIA, odcinek 3: Zamach na Fidela Castro

Rok 1959. Fidel Castro przejmuje władzę na Kubie, ogłasza się komunistą i buduje potężny sojusz z Rosją. Stany Zjednoczone obawiają się, że rewolucja kubańska rozszerzy się na całą Amerykę Łacińską. Tajne służby postanawiają unieszkodliwić przywódcę czerwonego zrywu...

Amerykański wywiad widzi jedno rozwiązanie kubańskiego problemu: Fidel Castro musi zginąć. Zadanie zgładzenia dyktatora otrzymuje CIA. Ale czy tajny agent może się do niego zbliżyć? Nie jest to łatwe zadanie. Nagle pojawia się rozwiązanie – dziewiętnastoletnia kochanka Castro, Marita Lorenz. W 3. odcinku serialu  poznamy prawdę o tym, jak CIA zamieniło młodą dziewczynę w zabójcę i wysłało na misję zgładzenia wroga.

.. Fidel Castro. Rodzina i kariera komunistycznego dyktatora Kuby

Odtajnione akcje CIA” to dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy najbardziej spektakularnych operacji prowadzonych przez CIA, które dotąd objęte były klauzulą tajności. Przywołuje prawdziwe wydarzenia znane z takich filmów jak „Operacja Argo” (Argo) o odbiciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie czy „Wróg numer jeden” (Zero Dark Thirty) o polowaniu CIA na Osamę Bin Ladena. Pokaże również metody pracy najlepszych szpiegów, którzy wytropili ludzi zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Widzowie zobaczą m.in. kulisy akcji prowadzonych przeciwko Al-Kaidzie czy Che Guevarze.
 

Redakcja 22/06/2015

Zobacz też

EKSMISJA NA BRUK. Czy można najemcę wyrzucić na bruk? Kiedy można wyrzucić lokatora na bruk? EKSMISJA NA BRUK. Czy można najemcę wyrzucić na bruk? Kiedy można wyrzucić lokatora na bruk? Czy eksmisja na bruk jest możliwa? Lokator, który nie płaci czynszu, zadłuża mieszkanie i utrudnia życie sąsiadom może spędzać sen z oczu najemcy. Ale i na takiego gagatka są prawne sposoby. Czy można najemcę wyrzucić na bruk? Kiedy można wyrzucić lokatora na bruk? WRÓŻBY ANDRZEJKOWE. Najpopularniejsze i najbardziej typowe WRÓŻBY NA ADRZEJKI WRÓŻBY ANDRZEJKOWE. Najpopularniejsze i najbardziej typowe WRÓŻBY NA ADRZEJKI Wigilia dnia świętego Andrzeja, zwana popularnie Andrzejkami, to noc z 29 na 30 listopada. Tradycyjnie związana była z wróżbami matrymonialnymi odprawianymi przede wszystkim przez młode panny. Dziś jest to świetna okazja do spotkania i zabawy, jedyna noc, kiedy cień na ścianie może zdradzić przyszłość. Jak sobie wróżyć w Andrzejki? Jak fajnie zorganizować wieczór Wróżb Andrzejkowych ? WRÓŻBY ANDRZEJKOWE - jakie są najlepsze wróżby i zabawy? JAK WRÓŻYĆ? WRÓŻBY ANDRZEJKOWE - jakie są najlepsze wróżby i zabawy? JAK WRÓŻYĆ? Andrzejki to wieczór wróżb przypadający w nocy z 29 na 30 listopada. To także świetna okazja do zabawy przed czasem adwentu. Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i dotyczyły tylko niezamężnych dziewcząt. Dzisiaj andrzejki nie są już traktowane tak poważnie, a wróżą sobie wszyscy! Nadal zwykle najlepszą opcją zabawy na Andrzejki są wróżby. Jak wróżyć? Kim jest ROBERT KUPISZ, polski projektant i stylista fryzur? Kim jest ROBERT KUPISZ, polski projektant i stylista fryzur? Robertowi Kupiszowi nie można odmówić kreatywności. Stylista fryzur, który od niedawna pracuje również jako projektant mody, w swoim życiu zajmował się niemal wszystkim! Dowiedz się, co robił i z kim przyjaźni się Robert Kupisz.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!