Odtajnione akcje CIA, odcinek 9: Jak CIA walczyło z Kaddafim? WIDEO

W 2011 roku świat obserwował, jak Libijczycy powstali przeciwko brutalnym reżimowi Mu’ammara al-Kaddafiego. Ale tylko kilka osób wiedziało, że Kahlifa Haftar, człowiek dowodzący siłami rebeliantów był rzeczywiście dawnym sojusznikiem i współpracownikiem CIA.

Kahlifa Haftar, jeden z najważniejszych generałów  Kaddafiego, miał w 1980 roku prowadzić armię rebeliantów, sponsorowanych przez CIA, aby wszcząć powstanie przeciwko Kaddafiemu. Kiedy sprawy poszły niezgodnie z planami, Haftar uciekł z Libii i ukrywał się  na przedmieściach amerykańskich miast przez dwadzieścia lat. Wrócił do Libii w 2011 roku, aby prowadzić nowe siły rebeliantów w wojnie przeciwko Kaddafiemu, która potajemnie była wspierana przez CIA.

.. Odtajnione akcje CIA – informacje o serialu i wszystkie odcinki na VOD. Za darmo!
 

Redakcja 03/08/2015

Zobacz też

Kto może kontrolować fotoradary? Sieć fotoradarów podlega kontroli Kto może kontrolować fotoradary? Sieć fotoradarów podlega kontroli Kto może kontrolować fotoradary? Instytucją, która ma zadbać o właściwy wybór miejsca na ustawienie fotoradarów, oraz o inne aspekty wpływające na to, czy fotoradar działa zgodnie z przepisami jest Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy NIK biorą się za kontrolę tego gdzie, kto i po co ustawia fotoradary. Ubezpieczenie autocasco - co trzeba o nim wiedzieć? Typowe obowiązki oraz wyłączenia Ubezpieczenie autocasco - co trzeba o nim wiedzieć? Typowe obowiązki oraz wyłączenia Typowe obowiązki i wyłączenia przy ubezpieczeniu autocasco to zbiór zasad, które spowodują zmniejszenie lub nawet anulowanie odszkodowania. Należy uważnie czytać umowy z ubezpieczycielami, bo może się okazać, że z jakiegoś dziwnego powodu po uszkodzeniu auta... pieniądze nam się nie należą. Na co uważać płacąc autocasco? Samochód nowy czy używany? Poradnik kupującego Samochód nowy czy używany? Poradnik kupującego Samochód nowy czy używany? Kupno auta to nie lada wyzwanie. Pierwszą decyzją dotyczącą jego zakupy jest wybór pomiędzy samochodem nowym a używanym. To na co się zdecydujemy, zależy głównie od naszych finansowych możliwości. Ale należy pamiętać, że zarówno auta prosto z salonu, jak i te już używane, mają swojej plusy i minusy. Jak usuwać szron i lód z szyby samochodowej, aby jej nie uszkodzić? Jak usuwać szron i lód z szyby samochodowej, aby jej nie uszkodzić? Zimą kierowcy często zmagają się ze szronem i lodem osadzającym się na szybach samochodu. Wbrew pozorom prawidłowe oczyszczenie ich powierzchni nie jest proste, bo stosując nieodpowiednie narzędzia i metody możemy bowiem na stałe uszkodzić powierzchnię szyby. jakie rozwiązanie wybrać? Skrobanie szyby, odmrażacze w sprayu, maty ochronne a może hydrofobizaję szyby?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!