Odtajnione akcje CIA, odcinek 8: Polowanie na Che Guevarę

Che Guevara ma zamiar zniszczyć USA. CIA wysyła agenta Felixa Rodrigueza  do Boliwii, aby złapał go i dostarczył żywego do USA. Na podstawie nowych dokumentów kolejnym odcinku Odtajnionych akcji CIA ujawniamy prawdziwą historię tajnej misji CIA, mającej na celu dopaść najsłynniejszego na świecie rewolucjonistę.

Che Guevara, bezwzględny rewolucjonista, ma zamiar zniszczyć Stany Zjednoczone. W 1960 roku jest przyczyną chaosu w Boliwii, prowokuje do ataków i zabijania żołnierzy rządowych. Stany Zjednoczone obawiają się, że komunizm ogarnie całą Amerykę Łacińską.

Wysyłają więc do Boliwii agenta CIA, 26-letniego Felixa Rodrigueza. Jego misja ma polegać na pochwyceniu Che Guevary i dostarczeniu go żywego do USA. Misja Rodrigueza jest dla niego głęboko osobista, bo wiele razy widział jak jego przyjaciele ginęli.

.. Odtajnione akcje CIA – informacje o serialu i wszystkie odcinki na VOD. Za darmo!

Teraz, na podstawie niedawno odtajnionych dokumentów, możemy ujawnić prawdziwą historię tej tajnej misji CIA mającej na celu dopaść najsłynniejszy na świecie rewolucjonistę.

 

Redakcja 23/11/2016

Zobacz też

KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę? KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę? Najbardziej efektowne walki KSW to te, które zawodnicy najczęściej wygrywają przez nokaut. Zdecydowanie mniej podobają się pojedynki, które przerywają sędziowie, jednocześnie podejmując decyzję o wyłonieniu zwycięzcy. Mówimy, kiedy sędzie może przerwać walkę. KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW? KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW? Jakie są zasady KSW? Jakie chwyty są zabronione? Podczas KSW 22, 16 marca 2013 roku, do walki stanie 12 zawodników w 6 kategoriach wagowych. Każdy z nich marzy o zdobyciu mistrzowskiego pasa, podobnie jak każdy chciałby spektakularnie pokonać rywala. Czasem nawet zawodnicy próbują walczyć wbrew panującym zasadom. Mówimy, jakie chwyty są niedozwolone podczas pojedynków w KSW. Nastula wygrał KSW 22 stosując dźwignię! Co to jest dźwignia? Na czym polega ten chwyt? Nastula wygrał KSW 22 stosując dźwignię! Co to jest dźwignia? Na czym polega ten chwyt? Wszyscy fani KSW (Konfrontacji Sztuk Walki) z niecierpliwością czekają już na kolejną galę. W najbliższą sobotę zobaczymy odsłonę 22 gali mieszanych sztuk walki, czyli KSW 22. Dźwignia to najczęściej stosowany chwyt, który często prowadzi wykonującego ją zawodnika do wygranej. Na czym polega dźwignia?  Dlaczego w miejscach publicznych jest mniej toalet damskich niż męskich? Dlaczego w miejscach publicznych jest mniej toalet damskich niż męskich? Czy zastanawiasz się, dlaczego w licznych obiektach użyteczności publicznej jest mniej toalet dla kobiet niż dla mężczyzn? Mamy odpowiedź. Otóż okazuje się, że wszystko to jest spowodowane powierzchnią, jaką przeznacza się na toalety.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!