Odtajnione akcje CIA, odcinek 4: Prawdziwa operacja Argo

W 1979 roku rozpoczęła się okupacja ambasady USA w Teheranie. Iraccy studenci zamknęli w niej 52 zakładników, ale sześciu osobom udało się uciec i schować w domu kanadyjskiego ambasadora. CIA wysłało do Iraku Tonego Mendeza, który miał za zadanie przetransportować te osoby do USA.

Gdy CIA dowiaduje się o ucieczce, wysyła do Teheranu asa wywiadu Tonego Mendeza, który tym razem nie ma uratować wprawionych w niebezpiecznych akcjach szpiegów, ale zwykłych ludzi, spokojnych dyplomatów.

Śledzimy prawdziwą historię, w której Mendez wymyśla niezwykłe podstęp - tak niewiarygodny, że udaje się go z powodzeniem zastosować! Tony Mendez planuje przeobrażenie dyplomatów w pracowników studia filmowego z Hollywood, aby wyprowadzić ich na lotnisko w Teheranie pod nosem wroga.

Ekipa ratunkowa, która udaje, że kręci fikcyjny film science fiction pod tytułem "Argo", w stylu „Gwiezdnych wojen". Kontakt z producentami filmowymi ułatwia CIA John Chambers, hollywoodzki specjalista od charakteryzacji, który już kiedyś przygotowywał przebrania dla CIA. Mendez trafia do Teheranu z ekipą pseudofilmowców i rozpoczyna pracę nad filmem, który nie istnieje - po to by uratować życie 6 osób.

.. Odtajnione akcje CIA – informacje o serialu i wszystkie odcinki na VOD. Za darmo!

 

Redakcja 14/10/2016

Zobacz też

Czy samochodowe instalacje gazowe są bezpieczne? Instalacje gazowe do samochodów które wybrać? Czy samochodowe instalacje gazowe są bezpieczne? Instalacje gazowe do samochodów które wybrać? Wielu kierowców ma wątpliwości czy instalacje LPG są bezpieczne. Takie obawy na mają potwierdzenia w praktyce. Testy zderzeniowe pokazują, że ryzyko wybuchu lub rozerwania butli LPG jest wielokrotnie niższe niż prawdopodobieństwo wybuchu zbiornika z benzyną. Instalacje gazowe do samochodów - które wybrać? Czy samochodowe instalacje gazowe są bezpieczne? Czy sześciolatki są gotowe, by pójść do pierwszej klasy? Czy sześciolatki są gotowe, by pójść do pierwszej klasy? Rząd przyjął projekt MEN i znowelizował ustawę. Zgodnie z nią sześciolatki obowiązkowo będą musiały pójść do szkoły dopiero w 2014 roku. Tymczasem rodzice muszą zdecydować, czy ich dziecko jest gotowe, by wysłać je do pierwszej klasy. Budowlaniec, sprzedawca - kogo szukają pracodawcy? A komu grozi bezrobocie? Budowlaniec, sprzedawca - kogo szukają pracodawcy? A komu grozi bezrobocie? Już drugi rok z rzędu zwalnia rozpędzona wcześniej polska gospodarka, nazywana na tle innych krajów UE „zieloną wyspą”. Spowolnienie objawiło się dużym wzrostem bezrobocia. Wzrosło ono przede wszystkim w budownictwie, ale są branże, gdzie pracownik wciąż jest pilnie poszukiwany. Volkswagen XL1 to najoszczędniejszy samochód na świecie. Co wiemy o Volkswagenie XL1? Volkswagen XL1 to najoszczędniejszy samochód na świecie. Co wiemy o Volkswagenie XL1? Czy pokonanie dystansu 100 kilometrów na jednym litrze paliwa prywatnym samochodem będzie kiedyś możliwe? Tak! Do seryjnej produkcji dopuszczono Volkswagena XL1 – samochód, który dzięki hybrydowemu napędowi zużywa zaledwie 0,9 l benzyny na 100 km. Co wiemy o Volkswagenie XL1?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!