Odtajnione akcje CIA, odcinek 4: Prawdziwa operacja Argo

W 1979 roku rozpoczęła się okupacja ambasady USA w Teheranie. Iraccy studenci zamknęli w niej 52 zakładników, ale sześciu osobom udało się uciec i schować w domu kanadyjskiego ambasadora. CIA wysłało do Iraku Tonego Mendeza, który miał za zadanie przetransportować te osoby do USA.

Gdy CIA dowiaduje się o ucieczce, wysyła do Teheranu asa wywiadu Tonego Mendeza, który tym razem nie ma uratować wprawionych w niebezpiecznych akcjach szpiegów, ale zwykłych ludzi, spokojnych dyplomatów.

Śledzimy prawdziwą historię, w której Mendez wymyśla niezwykłe podstęp - tak niewiarygodny, że udaje się go z powodzeniem zastosować! Tony Mendez planuje przeobrażenie dyplomatów w pracowników studia filmowego z Hollywood, aby wyprowadzić ich na lotnisko w Teheranie pod nosem wroga.

Ekipa ratunkowa, która udaje, że kręci fikcyjny film science fiction pod tytułem "Argo", w stylu „Gwiezdnych wojen". Kontakt z producentami filmowymi ułatwia CIA John Chambers, hollywoodzki specjalista od charakteryzacji, który już kiedyś przygotowywał przebrania dla CIA. Mendez trafia do Teheranu z ekipą pseudofilmowców i rozpoczyna pracę nad filmem, który nie istnieje - po to by uratować życie 6 osób.

.. Odtajnione akcje CIA – informacje o serialu i wszystkie odcinki na VOD. Za darmo!

 

Redakcja 14/10/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!