Oczyszczanie organizmu

Chcesz poprawić stan swojego zdrowia i urody, dodać sobie energii? Zrób generalne porządki i oczyść swój organizm.
Zdjęcie z artykułu: Oczyszczanie organizmu
Oczyszczanie organizmuźródło:pixabay.com/ mojzagrebinfo

Oczyszczanie to doskonała metoda na pozbycie się nadmiaru toksycznych substancji z naszego organizmu. Dzięki temu, nie tylko ciało i umysł lepiej funkcjonują, ale także poprawia się wygląd zewnętrzny – m.in. skóry, włosów i paznokci. Aby osiągnąć taki efekt trzeba to robić mądrze i zdrowo.

Porządkowanie organizmu a pory roku

Oczyszczanie to sprawa indywidualna i zależy od naszego zapotrzebowania oraz trybu życia. Specjaliści zalecają porządkowanie organizmu w czasie każdej zmiany pory roku. Jeśli jednak czujesz się ociężale, masz kłopoty z perystaltyką jelit albo pofolgowałeś sobie z jedzeniem, możesz to zrobić w każdej chwili. Każda taka kuracja poprawi twoje samopoczucie. Sposobów na oczyszczanie jest wiele, ważne by wybrać taki, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Czasami kilkudniowe diety oparte na surowych lub gotowanych warzywach czy wodzie mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. W stosowaniu tego typu diet szczególnie ostrożne powinny być osoby niepełnoletnie, kobiety w ciąży, starsze oraz chore. Warto wtedy zwrócić się o poradę do lekarzaDiety różnią się od siebie długością trwania kuracji, spożywanymi produktami oraz ilością posiłków i przyjmowanych kalorii na dzień.

.. "Kilogramy zbędnej skóry" za darmo na VOD!

Głodówka – nie może trwać dłużej niż jedną dobę. Polega na całkowitej rezygnacji z jedzenia. Pijemy za to bardzo duże ilości wody mineralnej. Tylko dla młodych i zdrowych.
Dieta oparta na płynach - nie powinna trwać dłużej niż 2 – 3 dni. Polega na piciu dużej ilości wody mineralnej oraz soków owocowych i warzywnych. Dostarczają bardzo małych ilości kalorii, są za to bogate w witaminy i składniki mineralne. Mogą ją stosować osoby, które nie mają problemów zdrowotnych.
Monodieta - polega na spożywaniu przez maksymalnie 3 dni jednego rodzaju produktu i piciu nieograniczonych ilości niegazowanej wody. Najlepsze będą owoce (np. jabłka, grejpfruty, pomarańcze), warzywa gotowane oraz kasze i ryż. Nie wolno używać soli ani tłuszczu.
Półgłodówka - to kuracja, w której oprócz picia dużych ilości płynów, spożywamy także małe ilości pożywienia, najczęściej w postaci gotowanych jarzyn i produktów zbożowych – kasze, ryż, itp. Nie powinna trwać dłużej niż 7 dni.

Zrównoważona dieta

Zrównoważona dieta oparta na dużej ilości warzyw, pełnoziarnistych produktach zbożowych, ograniczonej ilości nabiału i tłuszczu, wsparta przyjmowaniem specjalnych preparatów oczyszczających organizm. Wybierając produkt wspomagający, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego skład. W oczyszczaniu organizmu niezawodne są algi (np. chlorella, która pobudza wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii), mniszek lekarski (stymuluje wątrobę, pęcherzyk żółciowy i nerki), skrzyp oraz korzeń pokrzywy (pomaga usunąć nadmiar wody i moczanów). Taka dieta może trwać nawet kilka tygodni.

Kuracje oczyszczające

Zanim rozpoczniemy kurację warto kilka dni wcześniej się do niej przygotować. Wybieramy termin – np. weekend, wolne dni. Zmniejszamy stopniowo porcje jedzenia. Całkowicie rezygnujemy z wędlin, słodyczy, używek, napojów gazowanych, ostrych przypraw i soli. Jemy więcej warzyw i owoców oraz pieczywo pełnoziarniste. Pijemy 2,5 – 3 l wody niegazowanej. Warto wiedzieć, że kuracje oczyszczające wiążą się często z utratą magnezu, co może powodować drażliwość, kiepski nastrój czy brak energii życiowej. Jeśli stosujemy preparaty wspomagające oczyszczanie, warto wybrać te, które w składzie mają ten niezbędny do prawidłowego funkcjonowania pierwiastek.

Maria Olczak 21/04/2017

Zobacz też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!