OCET - ekologiczny środek czyszczący. Do czego można go wykorzystać?

Ten popularny artykuł spożywczy jest zarazem skutecznym środkiem czyszczącym. Znakomicie usuwa kamień z czajnika i muszli klozetowej, brud z szafek kuchennych. Nadaje piękny połysk szybom i szklankom. W przeciwiństwie do niektórych środków chemicznych nie podrażania skóry i dróg oddechowych.

Niegdyś panie domu często używały ocet podczas sprzątania mieszkania. Potem wyparły go produkty chemiczne. Dziś wraca do łask, bo jest ekologicznym, wszechstronnym i tanim środkiem czyszczącym.

Do czego możesz użyć ocet?

  • usuniesz nim osad w czajniku,
  • wyczyścisz brudny ekspres do kawy,
  • usuniesz kamień w sedesie,
  • usuniesz zacieki na kranach,
  • umyjesz zakurzone szyby,
  • umyjesz szafki kuchenne.

Lśniące szkło i kryształy

Naczynia szklane, kryształowe będą miały piękny połysk, jeśli wypłuczesz je w wodzie z octem.
Uwaga: nie myj kryształowych naczyń w zmywarce, bo matowieją. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 13/02/2012

Zobacz też

II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa toczyła się nie tylko na bitewnych frontach. Intensywne działania mające na celu pokonanie wroga prowadzono także w zaciszu laboratoriów i przy deskach kreślarskich. FOKUS TV zaprasza na pierwszy odcinek brytyjskiego serialu „Niezwykła broń", poświęcony alianckim pracom nad stworzeniem nowej, zabójczej broni, która miała pomóc zjednoczonym armiom w ostatecznym pokonaniu hitlerowskich Niemiec. Brudne miasta - Londyn. Opis odcinka Brudne miasta - Londyn. Opis odcinka Londyn, Paryż, Nowy Jork... Czy średniowieczne miasta rzeczywiście były tak brudne, jak dziś jesteśmy skłonni sądzić? Sprawdził to dla Was historyk i prezenter Dan Snow wcielając się w pracownika służb oczyszczania miasta z dawnych lat. FOKUS TV zaprasza na program „Brudne miasta"! Jak przygotować przyjęcie komunijne w domu? Jak przygotować przyjęcie komunijne w domu? Choć na przyjęcie komunijne zapraszamy na ogół tylko najbliższą rodzinę i rodziców chrzestnych dziecka, to zawsze jest to wyzwanie. Warto jednak je podjąć, bo organizując uroczystość w domu uzyskamy swobodniejszą i milszą atmosferę niż w restauracji. Sala operacyjna, odcinek 9. Odzyskać zdrowy sen, czyli o zapaleniu zatok, chrapaniu i... Sala operacyjna, odcinek 9. Odzyskać zdrowy sen, czyli o zapaleniu zatok, chrapaniu i... Zapalenie zatok, chrapanie oraz inne dolegliwości związane z górnymi drogami oddechowymi mogą być bardzo uciążliwe i w znacznym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie. W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego „Sala operacyjna" przeniesiemy się na oddział laryngologiczny i poznamy dwójkę pacjentów, którzy poddali się tam zabiegom, które mogą w znacznym stopniu poprawić jakość ich życia.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!