OCET - ekologiczny środek czyszczący. Do czego można go wykorzystać?

Ten popularny artykuł spożywczy jest zarazem skutecznym środkiem czyszczącym. Znakomicie usuwa kamień z czajnika i muszli klozetowej, brud z szafek kuchennych. Nadaje piękny połysk szybom i szklankom. W przeciwiństwie do niektórych środków chemicznych nie podrażania skóry i dróg oddechowych.

Niegdyś panie domu często używały ocet podczas sprzątania mieszkania. Potem wyparły go produkty chemiczne. Dziś wraca do łask, bo jest ekologicznym, wszechstronnym i tanim środkiem czyszczącym.

Do czego możesz użyć ocet?

  • usuniesz nim osad w czajniku,
  • wyczyścisz brudny ekspres do kawy,
  • usuniesz kamień w sedesie,
  • usuniesz zacieki na kranach,
  • umyjesz zakurzone szyby,
  • umyjesz szafki kuchenne.

Lśniące szkło i kryształy

Naczynia szklane, kryształowe będą miały piękny połysk, jeśli wypłuczesz je w wodzie z octem.
Uwaga: nie myj kryształowych naczyń w zmywarce, bo matowieją. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 13/02/2012

Zobacz też

Stambuł w kilka dni – co warto zobaczyć? Stambuł w kilka dni – co warto zobaczyć? Stambuł to największe i najludniejsze miasto Turcji. Ogromna metropolia, która leży na dwóch kontynentach. Bogactwo różnorodności – tak w skrócie można nazwać dawny Konstantynopol. Potrzeba długich miesięcy, by dokładnie poznać jego historię, kulturę i zobaczyć wszystko to, co warte zobaczenia. Mamy jednak i dobry plan na zwiedzanie miasta w kilka dni! Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Lotnisko w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni zasługuje na określenie „mega". Jest to dziś największe lotnisko świata, które rocznie obsługuje gigantyczny ruch. Przewija się przez nie 57 milionów pasażerów i 344 tysiące lotów rocznie, obsługiwanych przez 60 tysięcy pracowników. Sprawdźcie, jak działa ta gigantyczna machina! Zapraszamy na nowy program FOKUS TV! Tuż przed tragedią - ostatnie chwile przed największymi katastrofami i najtragiczniejszymi zdarzeniami współczesności Tuż przed tragedią - ostatnie chwile przed największymi katastrofami i najtragiczniejszymi zdarzeniami współczesności Katastrofy i tragiczne wydarzenia najczęściej nie są dziełem przypadku. Stanowią konsekwencję łańcucha zdarzeń, z których jedne pociągają drugie. Zapraszamy na nowy program FOKUS TV, którego twórcy przedstawiają przyczyny i ostatnie chwile poprzedzające największe katastrofy i najtragiczniejsze zdarzenia współczesności. Kambodża i Czerwoni Khmerzy – nowy program FOKUS TV! Jedna z najbardziej brutalnych zbrodni ludobójstwa XX wieku Kambodża i Czerwoni Khmerzy – nowy program FOKUS TV! Jedna z najbardziej brutalnych zbrodni ludobójstwa XX wieku W latach 70. XX wieku w Kambodży doszło do jednej z najstraszliwszych zbrodni w historii. Jak do niej doszło? Kim był człowiek, który stał na jej czele? W rzezi zginęła wówczas około jedna czwarta ludności tego azjatyckiego kraju. O tej straszliwej zbrodni opowiada „Kambodża i Czerwoni Khmerzy" – nowy program FOKUS TV. Zapraszamy przed ekrany!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!