Oceaniczna supermama: Odyseja uchatki australijskiej

Australijskie lwy morskie to zwierzęta z miejsca wywołujące sympatię, nieco zabawne, ale też zupełnie wyjątkowe. W dokumencie Oceaniczna supermam: Odyseja uchatki australijskiej zobaczycie jak wygląda ich macierzyństwo.

 

Oceaniczna supermama: Odyseja uchatki australijskiej to znakomity film przyrodniczy, który odkrywa przed nami zupełnie nieznane dotąd szczegóły z życia tego rzadkiego gatunku. Uchatka australijska to jedno z najbardziej opiekuńczych zwierząt i właśnie sposób w jaki samice zajmują się swoim potomstwem sprawia, że są zdolne do zachowania zagrożonego gatunku. Na czym polega fenomen oceanicznej supermamy?

Profesor Simon Goldsworthy to wybitny biolog i bohater dokumentu. Postanawia znaleźć i lepiej poznać ten niezwykły gatunek. Uchatki trzymały dotąd dużą część swojego życia w tajemnicy przed człowiekiem i większość informacji dotyczących ich rozmnażania i macierzyństwa poznajemy właśnie dzięki Goldsworthy'emu. Nie wiedzieliśmy nawet, gdzie żerują, czym dokładnie się żywią i skąd biorą pokarm dla swoich młodych.

 

Redakcja 12/05/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!