Obcy – Czy jesteśmy sami? Naukowcy z NASA, Teleskop Kepler i intrygujące pytanie: czy istnieje życie poza Ziemią?

W 2009 roku z przylądka Canaveral na orbitę okołosłoneczną wystartował Teleskop Kepler agencji NASA. Cel misji? Poszukiwanie planet poza Układem Słonecznym, ze szczególnym uwzględnieniem takich, na których mogło rozwinąć się życie.
Czy istnieje życie poza Ziemią? Jak go szukać? Zgodnie ze strategią przyjętą przez badaczy życia pozaziemskiego z NASA w pierwszej kolejności należy odnaleźć planety podobne do Ziemi , krążące po porównywanych do ziemskiej orbitach dookoła gwiazdy o wielkości i mocy porównywanej do Słońca. Na tego rodzaju ciałach niebieskich mogą istnieć warunki, w których ma szansę rozwinąć się życie. Aby było to możliwe potrzebny jest węgiel organiczny oraz woda w stanie ciekłym, a także odpowiednia temperatura - nie nazbyt niska ani nazbyt wysoka.

Teleskop Kosmiczny Kepler krąży po orbicie dookoła Słońca, w obrębie Układu Słonecznego, już od pięciu lat. Odkrył w tym czasie kilkadziesiąt planet, w tym i takie, na których, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, mogło rozwinąć się życie. W programie „Obcy – Czy jesteśmy sami" wraz z naukowcami działającymi w ramach programu poszukiwania życia poza Ziemią agencji NASA przyjrzymy się bliżej jednej z nich - planecie Kepler-22b. Jest to pierwszy z obiektów odkrytych przez Keplera, znajdujący się w tzw. ekosferze - strefie warunków sprzyjających powstaniu życia. Planeta jest ponad dwa razy większa od Ziemi i usytuowana w odległości ok. 600 lat świetlnych od Układu Słonecznego. Naukowcy podejrzewają, że mogą na niej istnieć mikroorganizmy, a nawet rośliny. Czy odkryją życie na Keplerze-22b?
 

Redakcja 04/09/2014

Zobacz też

Gra wstępna a ciąża. Gra wstępna: jaki ma wpływ na zajście w ciążę? Gra wstępna a ciąża. Gra wstępna: jaki ma wpływ na zajście w ciążę? Gra wstępna - są kobiety, które jej nie lubią i wolą od razu przejść do rzeczy. Jednak seksuolodzy przekonują, że gra wstępna jest bardzo ważna, szczególnie gdy kobieta planuje zajście w ciążę. Dlatego, owszem, szybkie numerki są jak najbardziej wskazane, ale raczej nie w chwili, kiedy planuje się dziecko. Co ma gra wstępna do zajścia w ciążę? Jak działa zamek cyfrowy Jak działa zamek cyfrowy Zasada otwierania mechanicznego zamka szyfrowego jest prosta. Chodzi o to, żeby tak kręcić pokrętłem szyfrowym, by wycięcia na kilku umieszczonych na jednej osi tarczach znalazły się w jednej linii i jednocześnie w miejscu, w którym sprzęgło wepchnie zasuwę w utworzoną w ten sposób szczelinę. TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? Arkana Wielkie: karta XII Wisielec sprawdza, czy jesteśmy zdolni do przyjęcia nowej postawy w życiu, do stworzenia czegoś nowego, do rozpoczęcia czegoś od nowa. Wskazuje, że to, co na górze, jest takie, jak to, co na dole i że wszystkie działania człowieka na planie materialnym znajdują swe odbicie na planie duchowym. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XII karta tarta Wisielec TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIII Śmierć? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIII Śmierć? Arkana Wielkie: karta XIII Śmierć oznacza koniec pracy, spotkań lub partnerstwa; koniec z pewnością bolesny, ale prowadzący ku nowemu. Gdyby w przyrodzie nie było miejsca na śmierć, którą zawiera w sobie jesień i zima, nie byłoby też wiosny i lata. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XIII karta tarota Śmierć

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!