Numerologia. Co twoja liczba mówi o tobie?

Zdaniem numerologów, życie każdej istoty jest zapisane w liczbach. Aby określić swój charakter, wystarczy odpowiednio zinterpretować znaczenie liczb. Jak obliczyć swoją liczbę urodzenia? Sprawdź, co można wyczytać z daty urodzin.

Czym jest numerologia?

Numerologia to cyfrowy system analizy człowieka. W świecie nauki numerologia uchodzi za pseudonaukę, pozbawioną racjonalnych podstaw i eksperymentalnych podstaw. Osoby fascynujące się liczbami wierzą, że numer podporządkowany danemu obiektowi (np. numer samochodu, domu, data urodzenia) zwiera informacje o jego losie. Podstawową procedurą numerologii jest sumowanie cyfr danej liczby. Otrzymany wynik poddaje się rozszyfrowaniu.

Jak obliczyć swoją liczbę urodzenia?

Zgodnie z wierzeniami numerologów pewne informacje o człowieku zakodowane są w jego dacie urodzenia. Aby odczytać to ukryte znaczenie, należy obliczyć wartość liczbową daty urodzenia. W tym celu należy zsumować wszystkie cyfry, np. 1973.07.09= 20+7+9=36. Otrzymaną liczbę ponownie rozkładamy na cyfry i sumujemy: 3+6=9. Zatem liczba urodzenia osoby urodzonej 9 lipca 1973 roku wynosi 9.

Do postaci jednocyfrowej nie skracamy licz 11, 22, 33 i 44, 55, 66 i 77, ponieważ są to liczby mistrzowskie, w numerologii uznawane za szczególne. Liczby te podlegają osobnej interpretacji.

Co oznacza twoja liczba urodzenia?

Pod liczbą urodzenia kryją się informacje o życiu i charakterze danej osoby. Istnieje 11 wariantów liczb urodzenia:

 • 1 – jeśli to twoja liczba urodzenia, oznacza to, że jesteś osobą praktyczną, zaradną, precyzyjną w działaniu
 • 2 – cechuje osoby bardzo inteligentne, ale niezaradne i frasobliwe
 • 3 – przypisywana jest osobom energicznym, pełnym zapału
 • 4 – świadczy o dwoistości natury: jesteś osobą jednocześnie szukająca spokoju i adrenaliny
 • 5 - cechuje silne, zdeterminowane osobowości
 • 6 – przypisywana jest osobom impulsywnym, często popełniającym życiowe błędy
 • 7 - symbolizuje poszukiwanie życiowej drogi;
 • 8 – świadczy o niespokojnym duchu, chęci spróbowania wszystkiego
 • 9 – cechuje osoby energiczne, nienawidzące monotonii
 • 11 - jeśli twoja liczba to 11, oznacza to , że jesteś szczęściarzem
 • 22 – przypisywana jest osobom, które na przemian przeżywają wzloty i upadki
Tagi: fokus tv,

Redakcja 22/11/2011

Zobacz też

Jak zapisać dziecko do przedszkola w Warszawie? Zasady rekrutacji Jak zapisać dziecko do przedszkola w Warszawie? Zasady rekrutacji Dzieci niepełnosprawnych lub samotnych rodziców będą przyjmowane w pierwszej kolejności. Na miejsce w warszawskim przedszkolu dla malucha mogą też liczyć studenci i przedsiębiorcy, osoby mało zarabiające i te płacące w stolicy podatki. Jak zapisać dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Warszawie? Zasady rekrutacji Jak zapisać dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Warszawie? Zasady rekrutacji W Warszawie wszystkie dzieci urodzone w 2009 roku i drugiej połowie 2008 roku mają zapewnione miejsca w pierwszej klasie podstawówki w swoim rejonie. Jeśli ktoś chce zapisać malucha do innej szkoły niż sportowa czy muzyczna, jego przyjęcie zależy od liczby wolnych miejsc. Czym kobiety odstraszają mężczyzn? Czym kobiety odstraszają mężczyzn? Większość kobiet, nawet jeśli się do tego nie przyznaje, chce podobać się mężczyznom. W osiągnięciu celu pomaga odpowiedni strój, fryzura i makijaż. Warto jednak pilnować, żeby nie przesadzić. Nie wszystko bowiem dobrze działa na facetów. Sprawdź, co odstrasza mężczyzn. Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej to jedna z kart historii nie najlepiej w Polsce znana, pełna luk i niedopowiedzeń, co wiąże się z realiami historycznymi drugiej połowy XIX wieku w naszym kraju. Program „Karny batalion" przedstawia jedną z mniej znanych kart z historii II wojny światowej – opowiada o jednostce walczącej w szeregach wojsk radzieckich złożonej z przestępców i dezerterów.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!