Numerologia. Co twoja liczba mówi o tobie?

Zdaniem numerologów, życie każdej istoty jest zapisane w liczbach. Aby określić swój charakter, wystarczy odpowiednio zinterpretować znaczenie liczb. Jak obliczyć swoją liczbę urodzenia? Sprawdź, co można wyczytać z daty urodzin.

Czym jest numerologia?

Numerologia to cyfrowy system analizy człowieka. W świecie nauki numerologia uchodzi za pseudonaukę, pozbawioną racjonalnych podstaw i eksperymentalnych podstaw. Osoby fascynujące się liczbami wierzą, że numer podporządkowany danemu obiektowi (np. numer samochodu, domu, data urodzenia) zwiera informacje o jego losie. Podstawową procedurą numerologii jest sumowanie cyfr danej liczby. Otrzymany wynik poddaje się rozszyfrowaniu.

Jak obliczyć swoją liczbę urodzenia?

Zgodnie z wierzeniami numerologów pewne informacje o człowieku zakodowane są w jego dacie urodzenia. Aby odczytać to ukryte znaczenie, należy obliczyć wartość liczbową daty urodzenia. W tym celu należy zsumować wszystkie cyfry, np. 1973.07.09= 20+7+9=36. Otrzymaną liczbę ponownie rozkładamy na cyfry i sumujemy: 3+6=9. Zatem liczba urodzenia osoby urodzonej 9 lipca 1973 roku wynosi 9.

Do postaci jednocyfrowej nie skracamy licz 11, 22, 33 i 44, 55, 66 i 77, ponieważ są to liczby mistrzowskie, w numerologii uznawane za szczególne. Liczby te podlegają osobnej interpretacji.

Co oznacza twoja liczba urodzenia?

Pod liczbą urodzenia kryją się informacje o życiu i charakterze danej osoby. Istnieje 11 wariantów liczb urodzenia:

 • 1 – jeśli to twoja liczba urodzenia, oznacza to, że jesteś osobą praktyczną, zaradną, precyzyjną w działaniu
 • 2 – cechuje osoby bardzo inteligentne, ale niezaradne i frasobliwe
 • 3 – przypisywana jest osobom energicznym, pełnym zapału
 • 4 – świadczy o dwoistości natury: jesteś osobą jednocześnie szukająca spokoju i adrenaliny
 • 5 - cechuje silne, zdeterminowane osobowości
 • 6 – przypisywana jest osobom impulsywnym, często popełniającym życiowe błędy
 • 7 - symbolizuje poszukiwanie życiowej drogi;
 • 8 – świadczy o niespokojnym duchu, chęci spróbowania wszystkiego
 • 9 – cechuje osoby energiczne, nienawidzące monotonii
 • 11 - jeśli twoja liczba to 11, oznacza to , że jesteś szczęściarzem
 • 22 – przypisywana jest osobom, które na przemian przeżywają wzloty i upadki
Tagi: fokus tv,

Redakcja 22/11/2011

Zobacz też

Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na D? Co znaczą imiona Daniel, Dawid, Dionizy, Dominik, Donald? Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na D? Co znaczą imiona Daniel, Dawid, Dionizy, Dominik, Donald? Chłopaki, których imiona zaczynają się na literę D, mają magnetyczny wpływ na kobiety – przyciągają je nawet wtedy, gdy o to nie zabiegają. A to powoduje, że nieustannie popadają w tarapaty, uważać muszą zwłaszcza na wiecznie zazdrosne partnerki! Jacy są mężczyźni o imionach na D? Wypadek balonu w Egipcie. Na co uważać podróżując po Egipcie? Wypadek balonu w Egipcie. Na co uważać podróżując po Egipcie? Wypadek balonu w Egipcie przypomniał, że ten kraj to nie tylko słońce i plaża. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając się do Egiptu. Jak dobierać wycieczki i atrakcje, by być bezpiecznym? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Panowie noszący imiona na literę „C” robią ogromne wrażenie na kobietach, ze szczególnym uwzględnieniem starszych pań. Dobrze ułożeni, jak się dawniej mówiło, potrafią zachować się w każdej sytuacji. Wytrwale dążą do celu, ale nie po trupach – uśmiechnięci, otoczeni przez wypróbowanych przyjaciół. Jacy są mężczyźni na C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Energiczni, czasem skryci, żeby dobrze ich poznać, trzeba się nieźle nagimnastykować – tacy są panowie, których imiona zaczynają się na literę B. Bywają też kapryśni, ale przy wszystkich wadach, mają złote serca, zawsze chętni do pomocy. Co prawda lubią przy tym dyktować swoje warunki. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!