Brudne miasta - Nowy Jork. Opis odcinka

Nowy Jork. Dziś segreguje się tu śmieci, a sieć kanalizacyjna działa bez zarzutu. Ale nie zawsze tak było! Serial Brudne miasta zaprasza na fascynującą wycieczkę w czasie i przestrzeni! Zobacz, jak wyglądała higiena w Nowym Jorku w okresie dynamicznego rozwoju miasta.Czy dawne miasta rzeczywiście były tak brudne i czy rzeczywiście roznosiły się w nich tak nieprzyjemne zapachy, jak dziś jesteśmy skłonni sądzić? Historyk i prezenter Dan Snow postanowił sprawdzić to na własnej skórze. Wyrusza w tym celu w podróż w czasie i przestrzeni, żeby przeprowadzić śledztwo w sprawie brudu. Jego celem będzie tym razem Nowy Jork.

Brytyjski historyk i popularny prezenter telewizyjny Dan Snow zaprasza na fascynujący spacer dawnymi ulicami  Nowego Jorku a. W serialu „Brudne miasta” zajrzy w najbardziej mroczne zakamarki miasta i pokaże, jak z brudu i wszędobylskich odpadów wyrosły one na modelowe współczesne metropolie.

Dzięki nowoczesnym technikom demonstracyjnym oraz przy użyciu efektów specjalnych, serial „Brudne miasta” przekopuje się przez mroczną przeszłość, ukazując, jak w czasach, gdy nie było kanalizacji i brakowało podstawowej wiedzy na temat higieny i czystości, wyglądało życie mieszkańców dawnego Nowego Jorku.

Redakcja 01/06/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!