Brudne miasta - Nowy Jork. Opis odcinka

Nowy Jork. Dziś segreguje się tu śmieci a sieć kanalizacyjna działa bez zarzutu. Ale nie zawsze tak było! Serial Brudne miasta zaprasza na fascynującą wycieczkę w czasie i przestrzeni! Zobacz, jak wyglądała higiena w Nowym Jorku w okresie dynamicznego rozwoju miasta.Czy dawne miasta rzeczywiście były tak brudne i czy rzeczywiście roznosiły się w nich tak nieprzyjemne zapachy, jak dziś jesteśmy skłonni sądzić? Historyk i prezenter Dan Snow postanowił sprawdzić to na własnej skórze. Wyrusza w tym celu w podróż w czasie i przestrzeni, żeby przeprowadzić śledztwo w sprawie brudu. Jego celem będzie tym razem Nowy Jork.

Brytyjski historyk i popularny prezenter telewizyjny Dan Snow zaprasza na fascynujący spacer dawnymi ulicami  Nowego Jorku a. W serialu „Brudne miasta” zajrzy w najbardziej mroczne zakamarki miasta i pokaże, jak z brudu i wszędobylskich odpadów wyrosły one na modelowe współczesne metropolie.

Dzięki nowoczesnym technikom demonstracyjnym oraz przy użyciu efektów specjalnych, serial „Brudne miasta” przekopuje się przez mroczną przeszłość, ukazując, jak w czasach, gdy nie było kanalizacji i brakowało podstawowej wiedzy na temat higieny i czystości, wyglądało życie mieszkańców dawnego Nowego Jorku.

 Brudne miasta, odcinek poświęcony Nowemu Jorkowi na antenie FOKUS TV lub na www.fokus.tv/player w sobotę o godzinie 14:00

Redakcja 18/05/2015

Zobacz też

Kim jest DAMSKI BOKSER? Dlaczego Bielan nazwał posła Niesiołowskiego damskim bokserem? Kim jest DAMSKI BOKSER? Dlaczego Bielan nazwał posła Niesiołowskiego damskim bokserem? Sformułowanie "damski bokser" wróciło do debaty publicznej po ataku posła Platformy Obywatelskiej i marszałka sejmu RP Stefana Niesiołowskiego. Polityk zaatakował dziennikarkę Ewę Stankiewicz nie tylko niewybrednymi słowami. Kim zatem jest damski bokser? Rodzaje rowerów. Który najlepszy dla ciebie? Rodzaje rowerów. Który najlepszy dla ciebie? Jazda na rowerze jest jednym z najpopularniejszych sportów, a często także sposobem na życie. W miastach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, ludzie chętniej zostawiają samochody i przesiadają się na rowery. Dzięki takiej formie przemieszczania się możemy poprawić kondycję i uniknąć korków. Jak dobrać rower odpowiedni dla siebie? Co to jest inteligentny dom? Czym się charakteryzuje inteligentny dom? Co to jest inteligentny dom? Czym się charakteryzuje inteligentny dom? Inteligentny dom to nie przyszłość, lecz rozwiązanie dostępne tu i teraz. Rozwiązania rodem z filmów science fiction nie są wbrew pozorom drogim wymysłem dla ekstrawaganckich milionerów. Inteligentny dom oferuje przede wszystkim funkcjonalność i efektywność, z których korzystać może każdy. Jak powstaje i czemu służy inteligentny dom? Sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć w domowym klubie fitness? Sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć w domowym klubie fitness? Systematyczne ćwiczenia mają bardzo korzystny wpływ na organizm. Niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy trenujemy dla zdrowia. potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. Na co się zdecydować? Sklepy sportowe oferują duży wybór urządzeń aerobowych i siłowych. Co kupić dla siebie do domowej siłowni?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!