Brudne miasta - Nowy Jork. Opis odcinka

Nowy Jork. Dziś segreguje się tu śmieci, a sieć kanalizacyjna działa bez zarzutu. Ale nie zawsze tak było! Serial Brudne miasta zaprasza na fascynującą wycieczkę w czasie i przestrzeni! Zobacz, jak wyglądała higiena w Nowym Jorku w okresie dynamicznego rozwoju miasta.Czy dawne miasta rzeczywiście były tak brudne i czy rzeczywiście roznosiły się w nich tak nieprzyjemne zapachy, jak dziś jesteśmy skłonni sądzić? Historyk i prezenter Dan Snow postanowił sprawdzić to na własnej skórze. Wyrusza w tym celu w podróż w czasie i przestrzeni, żeby przeprowadzić śledztwo w sprawie brudu. Jego celem będzie tym razem Nowy Jork.

Brytyjski historyk i popularny prezenter telewizyjny Dan Snow zaprasza na fascynujący spacer dawnymi ulicami  Nowego Jorku a. W serialu „Brudne miasta” zajrzy w najbardziej mroczne zakamarki miasta i pokaże, jak z brudu i wszędobylskich odpadów wyrosły one na modelowe współczesne metropolie.

Dzięki nowoczesnym technikom demonstracyjnym oraz przy użyciu efektów specjalnych, serial „Brudne miasta” przekopuje się przez mroczną przeszłość, ukazując, jak w czasach, gdy nie było kanalizacji i brakowało podstawowej wiedzy na temat higieny i czystości, wyglądało życie mieszkańców dawnego Nowego Jorku.

Redakcja 01/06/2015

Zobacz też

Jaki prezent dać chłopakowi na rocznicę? Jaki prezent dać chłopakowi na rocznicę? Do Waszej rocznicy zostało tylko kilka dni, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezent? Tradycyjne prezenty nie są w guście Twojego chłopaka? A może wręcz przeciwnie - jest tradycjonalistą i to, co jednym wydaje się oklepane i banalne sprawia mu radość? Sprawdź nasze uniwersalne propozycje, dla każdego! Jak wybielić zęby domowym sposobem? Domowe sposoby na wybielanie zębów Jak wybielić zęby domowym sposobem? Domowe sposoby na wybielanie zębów Domowe sposoby wybielania zębów są dużo mniej skuteczne od tych, które stosują dentyści w gabinetach. Jest kilka sposobów na wybielenie zębów w domu, niestety prawie wszystkie niszczą szkliwo. Jak wybielić zęby domowym sposobem? Domowe sposoby na wybielanie zębów Talia Joy Castellano nie żyje. Kim była 13-latka znana z YOU TUBE, która od 6 lat walczyła z rakiem? Talia Joy Castellano nie żyje. Kim była 13-latka znana z YOU TUBE, która od 6 lat walczyła z rakiem? Talia Joy Castellano to dziewczyna, która przyciągała uwagę i nie pozwalała o sobie zapomnieć. Tysiące ludzi śledziło jej walkę z rakiem, na którego zachorowała w wieku 7 lat. Kim była bohaterka You Tube, codziennie swoją postawą pokazująca, jak walczyć z najgorszym rywalem, jakim jest nowotwór? GRZEGORZ ŁAPANOWSKI: Kim jest ten kucharz, gość Targów Książki Kulinarnej? GRZEGORZ ŁAPANOWSKI: Kim jest ten kucharz, gość Targów Książki Kulinarnej? W najbliższy weekend w Warszawie odbędą się Targi Książki Kulinarnej, na których będzie można spotkać się m.in. z Grzegorzem Łapanowskim. Kim jest kucharz występujący regularnie w „Dzień dobry TVN”? Jak zaczęła się jego przygoda z gotowaniem? Mówimy, kim jest Grzegorz Łapanowski.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!