Brudne miasta - Nowy Jork. Opis odcinka

Nowy Jork. Dziś segreguje się tu śmieci, a sieć kanalizacyjna działa bez zarzutu. Ale nie zawsze tak było! Serial Brudne miasta zaprasza na fascynującą wycieczkę w czasie i przestrzeni! Zobacz, jak wyglądała higiena w Nowym Jorku w okresie dynamicznego rozwoju miasta.Czy dawne miasta rzeczywiście były tak brudne i czy rzeczywiście roznosiły się w nich tak nieprzyjemne zapachy, jak dziś jesteśmy skłonni sądzić? Historyk i prezenter Dan Snow postanowił sprawdzić to na własnej skórze. Wyrusza w tym celu w podróż w czasie i przestrzeni, żeby przeprowadzić śledztwo w sprawie brudu. Jego celem będzie tym razem Nowy Jork.

Brytyjski historyk i popularny prezenter telewizyjny Dan Snow zaprasza na fascynujący spacer dawnymi ulicami  Nowego Jorku a. W serialu „Brudne miasta” zajrzy w najbardziej mroczne zakamarki miasta i pokaże, jak z brudu i wszędobylskich odpadów wyrosły one na modelowe współczesne metropolie.

Dzięki nowoczesnym technikom demonstracyjnym oraz przy użyciu efektów specjalnych, serial „Brudne miasta” przekopuje się przez mroczną przeszłość, ukazując, jak w czasach, gdy nie było kanalizacji i brakowało podstawowej wiedzy na temat higieny i czystości, wyglądało życie mieszkańców dawnego Nowego Jorku.

Redakcja 01/06/2015

Zobacz też

Kim jest Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli? Kim jest Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli? Było już raz o nim głośno w tym roku, kiedy to ulicami Nowej Soli skutecznie ścigał pijanego kierowcę, który śmiertelnie potrącił rowerzystę. Całą sprawę niezwykle emocjonalnie opisał na Facebooku i znowu postanowił użyć portalu społecznościowego, by dotrzeć do większej ilości ludzi. Kim jest Wadim Tyszkiewicz? Anomalie medyczne – chłopiec o ośmiu kończynach i siostry syjamskie zrośnięte miednicą Anomalie medyczne – chłopiec o ośmiu kończynach i siostry syjamskie zrośnięte miednicą Z ciała kilkuletniego Deepaka korzysta pasożytniczy bliźniak. Miejscowi mówią o Deepaku „chłopiec pająk". Czy lekarzom uda się pomóc chłopcu rozstać się z nieproszonym gościem? Przekonajcie się sami FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek filmu z cyklu „Anomalie medyczne" Michał Anioł obnażony, część 2 – współczesna próba rekonstrukcji fresku z Kaplicy Sykstyńskiej Michał Anioł obnażony, część 2 – współczesna próba rekonstrukcji fresku z Kaplicy Sykstyńskiej Michał Anioł był prawdziwym „człowiekiem renesansu": rzeźbił, malował, zajmował się architekturą i poezją. Miłość do sztuki była siłą napędową jego życia. W dwuczęściowym programie „Michał Anioł obnażony" inżynierowie, artyści i historycy spróbują się dowiedzieć, jak geniusz z Florencji osiągnął artystyczne wyżyny. Odtworzą w tym celu jego warsztat i przyjrzą się faktom z jego życia. Czy uda się im się odsłonić prawdziwe oblicze wielkiego artysty? Skąd wziął się celibat w kościele? Skąd wziął się celibat w kościele? W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił jego teściową. Z kolei św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Czy papież Franciszek wróci do tradycji i pozwoli księżom na żony?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!