Nowe dowody ws. śmierci b. premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony. WIDEO, ZDJĘCIA

W trakcie realizacji zdjęć do serialu dokumentalnego „Teoria spisku”, produkowanego dla FOKUS TV, dziennikarz Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów w sprawie śmierci byłego premiera z czasów PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony.

Morderstwo premiera Jaroszewicza zostanie wyjaśnione?

 Morderstwo premiera Jaroszewicza zostanie wyjaśnione?
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:02:11

To jedno z bardziej tajemniczych morderstw po 1989 roku w Polsce. Były premier Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w latach 1970-1980 i jego żona Alicja Solska zostali zabici we własnym mieszkaniu w podwarszawskim Aninie w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku.

Oprawcy przebywali w willi Jaroszewiczów wiele godzin. Byłego premiera bestialsko torturowali, a nad ranem zadzierzgnęli ciupagą pasek na szyi. Solską związali i zostawili w łazience, ale nad ranem zabili strzałem w tył głowy ze sztucera Jaroszewicza. W procesie poszlakowym nie udało się skazać czterech drobnych przestępców z Mińska Mazowieckiego, którzy ostatecznie w 2010 roku zostali uniewinnieni.

Tomasz Sekielski, który przygotowuje dla FOKUS TV serial dokumentalny o niewyjaśnionych sprawach z historii Polski: Teoria spisku, zajął się także morderstwem Jaroszewiczów. Dziennikarz dotarł do odcisków linii papilarnych, które zostały zabezpieczone na miejscu zbrodni. Nieoczekiwanie Jan Jaroszewicz, syn byłego premiera, przekazał dziennikarzowi również paczkę, którą otrzymał z sądu w 2010 r.

Redakcja 13/06/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!