No i co! Jestem owłosioną kobietą – Shazia Mirza na tropie zbędnego owłosienia

Społeczeństwo domaga się od kobiet, by usuwały owłosienie z całego ciała – od stóp do linii włosów. Zdaniem zwolenników depilacji to o wiele przyjemniejsze, gdy kobieta jest miękka i gładka. Shazia Mirza odbywa długą podróż, by dowiedzieć się, dlaczego kobiety czują, że muszą usunąć wszystkie włosy ze swojego ciała.
Prawda jest taka, że większość ludzi po prostu nie może znieść owłosionych kobiet. Nieco ponad dwie trzecie mężczyzn mówi, że nie spotykają się z kobietą ponownie, jeśli zauważyli na pierwszej randce, że miała owłosione nogi! A 10% panów w takim wypadku nawet kończy randkę przed czasem .

Komiczka Shazia Mirza uważa, że jest kobietą z nadmiernym owłosieniem. W Wielkiej Brytanii, gdzie panuje przekonanie, że kobiety powinny pozbywać się większości owłosienia, czuje więc doskonale, jakie jest na to ciśnienie społeczne. Gdy doda do siebie czas wszystkich swoich sesji depilacji, okazuje się, że trzy dni w miesiącu spędza na pozbywaniu się nadmiernego owłosienia.

Shazia zabiera widzów w podróż za kulisy przemysłu, który pomaga kobietom pozbywać się owłosienia za wszelką cenę. Poznajemy świat podejrzanych przyrządów, dyskretnych rozmów i sekretnych wyznań. Poznajemy też kobiety, które są dumne z tego, że są owłosione i te, które mają obsesję na punkcie depilacji.

 

Redakcja 28/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!