NO FROST - co to za funkcja?

Żywność w twojej lodówce szybko gnije? Rzeczy w zamrażalniku skleja lód, tak że nie można ich wyjąć? To znaczy, że nie masz jeszcze lodówki z systemem no frost. Mówimy na czym polega funkacja no frost.

No frost, to system usuwający z wnętrza lodówki nadmiar wilgoci, dzięki czemu na ściankach i przechowywanym jedzeniu nie powstaje szron ani lód. Stosowany najczęściej w zamrażalnikach, ale także w chłodziarkach. Lodówki z systemem no frost, podobnie jak te z automatycznym rozmrażaniem, nie wymagają kłopotliwego rozmrażania ręcznego, polegającego na wyłączaniu ich na dłuższy czas. Dzięki intensywnemu przepływowi powietrza przez wnętrze lodówki, wymuszanemu przez wentylator, jest z niej usuwana wilgoć, więc nie ma w niej co zamarznąć. Taki system jest lepiej oceniany przez użytkowników, niż automatyczne rozmrażanie polegające na okresowym podnoszeniu temperatury w lodówce w celu rozpuszczenia lodu.

Po co komora świeżości w lodówce z systemem no frost?

Działanie no frost powoduje wysychanie przechowywanego w lodówce jedzenia, dlatego najlepiej trzymać je w szczelnych opakowaniach. Wiele urządzeń z tym systemem ma też specjalną „komorę świeżości”, przeznaczoną do przechowywania produktów, których wysychanie jest szczególnie niepożądane - owoców i warzyw. Wilgotność jest w niej utrzymywana na stałym poziomie dzięki odpowiednio ukierunkowanemu przepływowi powietrza.

Czy no frost można wytwarzać lód?

W lodówkach z no frost można bez problemu wytwarzać kostki lodu w otwartym pojemniku - nie powoduje to oblodzenia zamrażalnika, jak w urządzeniach tradycyjnych. Możne je też bez większych problemów z takiego pojemnika wysypać, bo lód sublimuje i nie przywiera tak mocno do jego ścianek. Ale ponieważ przetrzymywane w otwartym pojemniku kostki lodu wyparowują, po dłuższym czasie niewiele z nich zostaje.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 29/12/2011

Zobacz też

ROBAKI U KOTA: objawy i leczenie. Jak rozpoznać, że kot ma robaki? Jak często odrobaczać kota? ROBAKI U KOTA: objawy i leczenie. Jak rozpoznać, że kot ma robaki? Jak często odrobaczać kota? Robaki u kota nie od razu mogą dawać konkretne objawy. Choroba rozwija się powoli i podstępnie, aż zarobaczony kot zacznie mocno podupadać na zdrowiu. Jak rozpoznać, że kot ma robaki? Jakie są objawy obecności robaków o kota? Jak leczyć zarobaczonego kota? Oto, co powinieneś wiedzieć o chorobach pasożytniczych u kotów. Jaki jest NAJWIĘKSZY MECZET na świecie? Jaki jest NAJWIĘKSZY MECZET na świecie? Największy meczet na świecie, zwany również Najświętszym Meczetem, to Al-Masdżid al-Haram w Mekce, stanowi najważniejsze miejsce kultu muzułmańskiego. Na całym świecie wyznawcy islamu modlą się twarzą zwróconą w stronę tego meczetu. Olbrzymia świątynia może pomieścić 900 tys. wiernych na raz! UTYLIZACJI ZWIERZĄT. Ile kosztuje uśpienie i utylizacja ciała psa lub kota? UTYLIZACJI ZWIERZĄT. Ile kosztuje uśpienie i utylizacja ciała psa lub kota? Martwego kota lub psa nie zakopuj w ogrodzie. Jeżeli nie chcesz pogwałcić przepisów sanitarnych i nie planujesz zakopać go cichcem w ustronnym miejscu, musisz jednak sięgnąć do kieszeni. Jakie są rozwiązania tego problemu i ile to kosztuje? Jeśli utylizacja ci nie wystarczy - możesz zwięrzęciu urządzić pogrzeb. Ile u weterynarza placi się za uśpienie psa Czy jest różnica między korsarzem a piratem? Czy jest różnica między korsarzem a piratem? Pirat i korsarz to określenia, które w mowie potocznej często używane są wymiennie w stosunku do rabusiów morskich. Ale miedzy piratem a korsarzem jest zasadnicza różnica. Dowiedz się, czym się różni pirat od korsarza i gdzie można spotkać współczesnych piratów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!