Niezwykłe wypadki – na ratunek. Historie osób, które odzyskały kończyny. WIDEO

Niewiele rzeczy jest bardziej przerażających niż urazy polegające na utracie  kończyny w wypadku... i mało bardziej zaskakujących niż te,w których udało się tę kończynę (lub jej fragment) odzyskać. Niezwykłe wypadki – na ratunek przedstawia historie osób, które doznały traumatycznych amputacji, ale miały szczęście, że odzyskały swoje kończyny dzięki wiedzy medycznej, szybkiemu myśleniu znajomych/rodziny i dużej dawce szczęścia!

Niezwykłe wypadki – na ratunek, odc. 1

Niezwykłe wypadki – na ratunek, odc. 1
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:49:14

W tej części filmu Niezwykłe wypadki na ratunek poznamy historie kilku osób, które przeżyły wypadki, w których utraciły kończyny, a następnie odzyskały sprawność dzięki pomocy wielu osób.

Dziesięcioletni Sheridan Brenton stracił prawą rękę w wypadku samochodowym. Po operacji, która trwała ponad 20 godzin i trwającej półtora roku rehabilitacji, Sheridan powrócił do swojego normalnego trybu życia. Jego postawa w walce o sprawną rękę była inspiracją dla wszystkich, którzy go otaczają.

.. Niezwykłe wypadki – na ratunek. Jak lekarze dokonują prawdziwych cudów? 

Robert Holmes trafił do szpitala Vanderbilt z odciętymi wszystkimi czterema palcami w lewej ręce. Dr Douglas Weikart starannie przyszył palce w gabinecie przy użyciu mikroskopów i szwów cieńszych niż włosy człowieka.

Kenric Davis stracił kciuk w wypadku z bronią. Jego lekarz, dr Scott Levin, dał Kenricowi nowy palec u ręki, przeprowadzając zabieg polegający na przeszczepieniu mu w miejsce kciuka jego dużego palca u nogi.

Phillip Lindsley mieszka w odległym zakątku Oregonu. Jego życie zmieniło się na zawsze po wypadku w tartaku, w którym obcięło mu lewą rękę w nadgarstku. Jego przyjaciele i ratownicy wzięli udział w wyścigu z czasem i trudnymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu Phillip trafił do chirurgów urazowych na tyle szybko, by mogło dojść do udanego przyszycia odciętej dłoni.

Jerry Fisher stracił rękę w wybuchu fajerwerków wiele lat temu. Od tego czasu jego życie stało się trudniejsze, a rękę zastąpiła proteza w kształcie haczyka. Chirurdzy w Louisville, Kentucky proponują zastąpienie haka Jerry'ego transplantacją dłoni od obcego dawcy.

Redakcja 21/07/2015

Zobacz też

Klan surykatek - opis filmu Klan surykatek - opis filmu Surykatki to prześliczne stworzenia, które urzekają swoim wdziękiem. Jednak zapominamy, że te zwierzątka, znane nam przede wszystkim z ogrodów zoologicznych to bardzo zaradne stworzenia. Żyją w niezwykle trudnych warunkach pustyni Namib, a oprócz surowej przyrody czyhają na nie naturalni wrogowie, drapiezniki. Jak surykatki radzą sobie z gorącem, brakiem wody i wrogami? Krzysztof Zanussi: kariera, rodzina Krzysztof Zanussi: kariera, rodzina Krzysztof Zanussi od lat uznawany jest za jednego z najlepszych polskich reżyserów. Persona non grata, Barwy ochronne, czy Spirala to tylko niektóre z filmów składających się na dorobek artystyczny Zanussiego. Czym jeszcze wsławiał się Zanussi? Cwał, film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego - opis Cwał, film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego - opis Cwał to film oparty na wątkach biograficznych reżysera, opowiadający o niezwykle trudnych latach stalinowskich. To historia przyjaźni 10-letniego Huberta z ciotką, u której chłopiec musi zamieszkać. To historia ich wspólnej pasji, pozwalającej im na mentalne odsperowanie się od czarnej nocy komunizmu. Nerwy ze stali, odc. 7 - Instruktorzy pilotażu. Opis odcinka Nerwy ze stali, odc. 7 - Instruktorzy pilotażu. Opis odcinka Wszyscy piloci muszą ukończyć kurs latania, zanim przystapią do egzaminów i ptrzymają licencję. Oczywiście dla każdego ucznia musi być nauczyciel. Profesjonalni instruktorzy pilotażu muszą być gotowi uczyć swoich uczniów zachwoania zimnej krwi i właściwych reakcji we wszelkiego rodzaju sytuacjach, z ktorych niektóre są bardzo niebezpieczne. To praca dla ludzi o nerwach ze stali.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!