Niezwykłe wypadki – na ratunek. Historie osób, które odzyskały kończyny. WIDEO

Niewiele rzeczy jest bardziej przerażających niż urazy polegające na utracie  kończyny w wypadku... i mało bardziej zaskakujących niż te,w których udało się tę kończynę (lub jej fragment) odzyskać. Niezwykłe wypadki – na ratunek przedstawia historie osób, które doznały traumatycznych amputacji, ale miały szczęście, że odzyskały swoje kończyny dzięki wiedzy medycznej, szybkiemu myśleniu znajomych/rodziny i dużej dawce szczęścia!

Niezwykłe wypadki – na ratunek, odc. 1

Niezwykłe wypadki – na ratunek, odc. 1
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:49:14

W tej części filmu Niezwykłe wypadki na ratunek poznamy historie kilku osób, które przeżyły wypadki, w których utraciły kończyny, a następnie odzyskały sprawność dzięki pomocy wielu osób.

Dziesięcioletni Sheridan Brenton stracił prawą rękę w wypadku samochodowym. Po operacji, która trwała ponad 20 godzin i trwającej półtora roku rehabilitacji, Sheridan powrócił do swojego normalnego trybu życia. Jego postawa w walce o sprawną rękę była inspiracją dla wszystkich, którzy go otaczają.

.. Niezwykłe wypadki – na ratunek. Jak lekarze dokonują prawdziwych cudów? 

Robert Holmes trafił do szpitala Vanderbilt z odciętymi wszystkimi czterema palcami w lewej ręce. Dr Douglas Weikart starannie przyszył palce w gabinecie przy użyciu mikroskopów i szwów cieńszych niż włosy człowieka.

Kenric Davis stracił kciuk w wypadku z bronią. Jego lekarz, dr Scott Levin, dał Kenricowi nowy palec u ręki, przeprowadzając zabieg polegający na przeszczepieniu mu w miejsce kciuka jego dużego palca u nogi.

Phillip Lindsley mieszka w odległym zakątku Oregonu. Jego życie zmieniło się na zawsze po wypadku w tartaku, w którym obcięło mu lewą rękę w nadgarstku. Jego przyjaciele i ratownicy wzięli udział w wyścigu z czasem i trudnymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu Phillip trafił do chirurgów urazowych na tyle szybko, by mogło dojść do udanego przyszycia odciętej dłoni.

Jerry Fisher stracił rękę w wybuchu fajerwerków wiele lat temu. Od tego czasu jego życie stało się trudniejsze, a rękę zastąpiła proteza w kształcie haczyka. Chirurdzy w Louisville, Kentucky proponują zastąpienie haka Jerry'ego transplantacją dłoni od obcego dawcy.

Redakcja 23/09/2016

Zobacz też

Alaska – niebezpieczne połowy. Praca rybaków to prawdziwa walka z żywiołem. ZDJĘCIA Alaska – niebezpieczne połowy. Praca rybaków to prawdziwa walka z żywiołem. ZDJĘCIA Walka z żywiołami, a także z awariami łodzi, własnymi słabościami i konkurencją – tak krótko można określić ciężką pracę rybaków z Alaski. Zwłaszcza kiedy przychodzi zaledwie kilkutygodniowy sezon połowu łososi pacyficznych. To jedyny okres w roku, podczas którego muszą wypracować swój roczny zarobek. Wtedy emocje sięgają zenitu i między załogami toczy się zaciekła rywalizacja. Samobieżna wyrzutnia przeciwpancernych pocisków kierowanych 3M6 „Trzmiel”. ZDJĘCIA Samobieżna wyrzutnia przeciwpancernych pocisków kierowanych 3M6 „Trzmiel”. ZDJĘCIA W Lubuskim Muzeum Wojskowym można obejrzeć szereg interesujących konstrukcji. Do najciekawszych należy kompleks 2K15. Oto na samochodzie terenowym GAZ-69 zamontowana została wyrzutnia przeciwpancernych pocisków kierowanych 2P26, wyposażona w pociski ppk 3M6 „Trzmiel”. Uzbrojony w ten sposób lekki i popularny pojazd (obecny na niemal każdym zlocie militarnym) miał stawiać czoła największym pojazdom pancernym, stając z nimi do pojedynku niemal oko w oko (zasięg pocisku do 2000 m). Rzadkie choroby. Niespotykane schorzenia genetyczne krwi, kości, mięśni i skóry. DRASTYCZNE ZDJĘCIA Rzadkie choroby. Niespotykane schorzenia genetyczne krwi, kości, mięśni i skóry. DRASTYCZNE ZDJĘCIA Serial poświęcony jest rzadko występującym jednostkom chorobowym i nietypowym przypadkom medycznym. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik animacyjnych twórcy programu zabierają widzów w podróż do wnętrza ludzkiego organizmu. Pokazują fizjologię krwi, kości, mięśni i skóry osób, których dotknęły niespotykane choroby genetyczne. Życie na trawlerach. Jak wygląda codzienność poławiaczy ryb z Kornwalii? ZDJĘCIA Życie na trawlerach. Jak wygląda codzienność poławiaczy ryb z Kornwalii? ZDJĘCIA Serial dokumentalny „Życie na trawlerach” przybliża codzienność poławiaczy ryb z portowego miasta Newlyn w południowo-zachodniej Kornwalii. Ryzyko, jakie towarzyszy członkom załóg trawlerów, wpisane jest w ich pracę. Każdego dnia ludzie ci stawiają czoło sztormom, rekinom i innym niebezpieczeństwom, których na morzu nie brakuje.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!