Niezwykłe wypadki – na ratunek. Historie osób, które odzyskały kończyny. WIDEO

Niewiele rzeczy jest bardziej przerażających niż urazy polegające na utracie  kończyny w wypadku... i mało bardziej zaskakujących niż te,w których udało się tę kończynę (lub jej fragment) odzyskać. Niezwykłe wypadki – na ratunek przedstawia historie osób, które doznały traumatycznych amputacji, ale miały szczęście, że odzyskały swoje kończyny dzięki wiedzy medycznej, szybkiemu myśleniu znajomych/rodziny i dużej dawce szczęścia!

Niezwykłe wypadki – na ratunek, odc. 1

Niezwykłe wypadki – na ratunek, odc. 1
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:49:14

W tej części filmu Niezwykłe wypadki na ratunek poznamy historie kilku osób, które przeżyły wypadki, w których utraciły kończyny, a następnie odzyskały sprawność dzięki pomocy wielu osób.

Dziesięcioletni Sheridan Brenton stracił prawą rękę w wypadku samochodowym. Po operacji, która trwała ponad 20 godzin i trwającej półtora roku rehabilitacji, Sheridan powrócił do swojego normalnego trybu życia. Jego postawa w walce o sprawną rękę była inspiracją dla wszystkich, którzy go otaczają.

.. Niezwykłe wypadki – na ratunek. Jak lekarze dokonują prawdziwych cudów? 

Robert Holmes trafił do szpitala Vanderbilt z odciętymi wszystkimi czterema palcami w lewej ręce. Dr Douglas Weikart starannie przyszył palce w gabinecie przy użyciu mikroskopów i szwów cieńszych niż włosy człowieka.

Kenric Davis stracił kciuk w wypadku z bronią. Jego lekarz, dr Scott Levin, dał Kenricowi nowy palec u ręki, przeprowadzając zabieg polegający na przeszczepieniu mu w miejsce kciuka jego dużego palca u nogi.

Phillip Lindsley mieszka w odległym zakątku Oregonu. Jego życie zmieniło się na zawsze po wypadku w tartaku, w którym obcięło mu lewą rękę w nadgarstku. Jego przyjaciele i ratownicy wzięli udział w wyścigu z czasem i trudnymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu Phillip trafił do chirurgów urazowych na tyle szybko, by mogło dojść do udanego przyszycia odciętej dłoni.

Jerry Fisher stracił rękę w wybuchu fajerwerków wiele lat temu. Od tego czasu jego życie stało się trudniejsze, a rękę zastąpiła proteza w kształcie haczyka. Chirurdzy w Louisville, Kentucky proponują zastąpienie haka Jerry'ego transplantacją dłoni od obcego dawcy.

Redakcja 21/07/2015

Zobacz też

Jak chronić psa przed kleszczami? Jak chronić psa przed kleszczami? Sezon na kleszcze trwa od początku wiosny do późnej jesieni. Kleszcze są dużym zagrożeniem dla psów, bo przenoszą groźne choroby. Co zrobić, aby uchronić naszego pupila przed tym niebezpieczeństwem? Jak zabezpieczyć psa przed kleszczami? SEKS. Dlaczego on nie ma wytrysku? Jakie są PRZYCZYNY BRAKU WYTRYSKU? SEKS. Dlaczego on nie ma wytrysku? Jakie są PRZYCZYNY BRAKU WYTRYSKU? To jedno z rzadziej spotykanych zaburzeń wytrysku, ale jak już się pojawi, może być dla mężczyzny bardzo przykre, zwłaszcza młodego. Może się wiązać z wieloma przykrymi doznaniami u obojga partnerów, szczególnie gdy kobieta odczuwa satysfakcję seksualną właśnie podczas wytrysku mężczyzny. Jak dojechać na STADION we WROCŁAWIU? Gdzie zaparkować samochód przed meczem? Jak dojechać na STADION we WROCŁAWIU? Gdzie zaparkować samochód przed meczem? We Wrocławiu zaplanowano trzy mecze fazy gupowej: Rosja - Czechy (8 czerwca, wynik spotkania 4:1), Grecja - Czechy (12 czerwca, godz. 18) i Polska - Czechy (16 czerwca, godz. 20.45). Jak we wszystkich miastach gospodarzach działa tu też Strefa Kibica - na Rynku i placu Solnym - która może pomieścić 30 tys. osób. Jakie zmiany w komunikacji we Wrocławiu wymusiły mistrzostwa? Jak poruszać się po mieście? Jak dojechać do Strefy Kibica i na mecz na stadion? POLSKA – ROSJA. Co polska kadra powinna zmienić w grze, by wygrać z Rosją? POLSKA – ROSJA. Co polska kadra powinna zmienić w grze, by wygrać z Rosją? Kluczowy mecz Polski z Rosją zbliża się wielkimi krokami. Niestety na boisku nie jesteśmy faworytami. Jednak nie ma drużyn nie do pokonania. A Polacy przy odrobinie szczęścia i uniknięciu błędów z pierwszego meczu są w stanie nawiązać walkę. Co jednak muszą zrobić, żebym im się udało? Jak wygrać pojedynek z Rosją i wyjść z grupy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!