Niezwykłe samoloty

W programie zobaczymy wyjątkowe maszyny, a wśród nich samolot patrolowy CP-140 Aurora, uważany za jeden z najlepszych samolotów szpiegowskich na świecie, T-38 Talon - amerykański samolot szkolno-treningowy, jak również samolot ratowniczy CC-115 Buffalo wykorzystywany w Królewskich Kanadyjskich Siłach Lotniczych.

Poznamy konstruktorów, konserwatorów, a także pilotów i pozostałych członków załogi. Przyjrzymy się między innymi luksusowym samolotom pasażerskim, transportowym i wojskowym. Zobaczymy zalety tych potężnych maszyn oraz na czym polegają wyzwania, przed którymi na co dzień staje ich załoga.

Odcinek 1 - Samolot CP-140 Aurora

Samolot patrolowy CP-140 Aurora zbudowano, aby chronić Kanadę i jej linię brzegową przed niewidocznymi wrogami. Ten słynny statek powietrzny z okresu zimnej wojny był zaprojektowany do tropienia łodzi podwodnych. Od tego czasu kanadyjska armia zmodyfikowała i unowocześniła wyposażenie CP-140, czyniąc z tego modelu jeden z najlepszych samolotów szpiegowskich na świecie. Będziemy świadkami ćwiczeń załogi, która będzie musiała namierzyć makietę łodzi podwodnej.

Odcinek 2 - Samolot T-38 Talon

Pilotowanie samolotu T-38 Talon to dla lotnika jeden z najważniejszych sprawdzianów umiejętności i przepustka do światowej elity pilotów. Ta ponaddźwiękowa maszyna może osiągać zawrotne prędkości, w ciągu trzech minut wznieść się o 9 tys. metrów i skręcić o 300 stopni w ciągu jednej sekundy. Walory związane ze sterownością i szybkością samolotu sprawiają, że ta dwumiejscowa i dwusilnikowa maszyna jest przedmiotem pożądania najlepszych sił powietrznych na świecie.

Niezwykłe samoloty- Sobota i Niedziela, 20:00 w FOKUS TV

Redakcja 26/01/2018

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!