Niezwykła broń: II wojna światowa i zbrodnicze machiny Hitlera

II wojna światowa - aby ją wygrać, trzeba było powziąć nadzwyczajne środki. W każdej dziedzinie - również w zakresie tworzenia nowych, bardziej skutecznych i śmiercionośnych rodzajów broni! Adolf Hitler dobrze o tym wiedział. Sprawdźcie, za pomocą jakiej wcześniej nieistniejącej broni chciał przechylić szalę zwycięstwa na stronę Trzeciej  Rzeszy.

 

Superkarabin, ważący 200 ton megaczołg, wojenne machiny latające... Adolf Hitler miał nadzieję, że to właśnie przy użyciu tych niezwykłych, zupełnie nowych rodzajów broni II wojna światowa zakończy się zwycięstwem Trzeciej Rzeszy. Gdy na froncie toczyła się regularna walka, w zaciszu laboratoriów i gabinetów niemieccy inżynierowie, naukowcy oraz projektanci pracowali nad stworzeniem zupełnie nowych rodzajów śmiercionośnych maszyn wojennych. Część stworzonych przez nich nowoczesnych technologii zdołano wykorzystać dopiero po II wojnie światowej. Z niektórych skorzystali Amerykanie, wysyłając człowieka na Księżyc... FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która budzi ciekawość, zachwyca i pomaga w odkrywaniu świata, zaprasza na kolejny odcinek programu z cyklu „Niezwykła broń"! 

Redakcja 08/01/2016

Zobacz też

PAWEŁ SUSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wałcza. Zobacz SYLWETKĘ posła PAWEŁ SUSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wałcza. Zobacz SYLWETKĘ posła Paweł Suski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 40 (OKW Koszalin). Przedsiębiorca i samorządowiec. Zobacz, kto z ramienia partii premiera Donalda Tuska zasiada w parlamencie? LIDIA STAROŃ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Morąga. Zobacz SYLWETKĘ posła LIDIA STAROŃ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Morąga. Zobacz SYLWETKĘ posła Lidia Staroń, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 35 (OKW Olsztyn). Inżynier budownictwa, aktywistka i prezes Stowarzyszenia Obrony Spółdzielców. W 2000 roku Staroń stała się bohaterką mediów. Udowodniła i zdobyła dowody na powiązania władz spółdzielni "Pojezierze" z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. W efekcie jej działań prezes spółdzielni trafił do aresztu. Zobacz kim jest i co osiągnęła Lidia Staroń. Niemcy i Francja RATUJĄ EURO. Co Merkel i Sarkozy ustalili w Paryżu? Niemcy i Francja RATUJĄ EURO. Co Merkel i Sarkozy ustalili w Paryżu? Koniec z życiem na kredyt, kary dla zbytnio zadłużających się krajów oraz ratowanie euro – takie ustalenia zapadły na spotkaniu prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jakie decyzje zapadły w Paryżu? Czy strefa euro jest uratowana? JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła Jakub Szulc, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 2 (OKW Wałbrzych). Ekonomista i były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w gabinecie Donalda Tuska. Poznaj pion Ministerstwa Finansów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!