Niezbędnik prepersa. Co przygotować na czarną godzinę?

Apteczka, konserwy, tabletki do odkażania wody, plecak ratunkowy, siekiera... Każdy prawdziwy prepers ma to wszystko pod ręką i potrafi tego użyć w każdej chwili. Co musisz kupić, żeby tak jak prepersi być przygotowanym na kataklizm, wojnę lub koniec świata w jego dotychczasowej postaci?

Obudzony o każdej porze dnia i nocy prepers będzie dobrze wiedział, co powinien zrobić. Sprawnym ruchem sięgnie po plecak ratunkowy albo zbiegnie do swojego pracowicie wydrążonego pod domem schronu. Nie zapomni, w której szufladzie schował apteczkę i gdzie trzyma zasoby paprykarza szczecińskiego. Najlepiej przygotowani na najgorsze mają niejedno w zanadrzu na czarną godzinę! Jest pewna lista rzeczy, które każdy prawdziwy prepers mieć powinien.

.. Wszystko o prepersach i preperingu

Co się składa na niezbędnik prepersa?

  • Zapas żywności. Trzeba jej zgromadzić tyle, ile tylko się da. Powinna to być żywność o długim terminie przydatności do spożycia, zwłaszcza konserwy, a także suche pokarmy typu ryż czy makaron. Bardzo ważne jest zgromadzenie zapasów wody pitnej, jednak ponieważ z czasem w końcu i one zostaną wyczerpane, a może nam przyjść pić prosto z rzeki, musimy zaopatrzyć się w specjalne środki do uzdatniania wody do picia w postaci tabletek. Są też specjalne filtry do odkażania wody, w tym wojskowe. Można też zgromadzić nasiona roślin, zbóż czy warzyw.
  • Apteczka. Muszą się w niej znaleźć bandaże, plastry, środki przeciwbólowe, opaski uciskowe, aspiryna, środki przeciwko niestrawności, wapno. Niezbędna jest znajomość zasad pierwszej pomocy i opatrywania ran, na wszelki wypadek warto dołączyć do apteczki poradnik medyczny, w którym te czynności są pokazane i opisane. Do apteczki należy dołączyć zapas środków higienicznych.
  • Odzież. Musi być trwała, nieprzemakalna, jak najbardziej solidna. To samo dotyczy butów. Prepers musi być przygotowany na gwałtowną zmianę pogody, a nawet warunków klimatycznych. Konieczna jest profesjonalna peleryna przeciwdeszczowa.
  • Narzędzia. Niezbędne będą nóż, scyzoryk, siekiera, niektórzy perpersi polecają tomahawk. Amerykańscy prepersi zazwyczaj mają broń, ci polscy czasem posiadają wiatrówki. Do tego – generator prądu, piła ręczna, mocna lina, naczynia do gotowania nad ogniem i sztućce typu niezbędnik. Zapas benzyny, oleju napędowego. Kompas. Mogą się przydać nadmuchiwany ponton i wiosło. Zapałki, zapalniczki – lecz musimy koniecznie nauczyć się wcześniej rozpalania ognia bez ich użycia. Namiot.
  • Książka, która pomoże nam odróżniać rośliny jadalne od trujących. Należy też na wszelki wypadek zdobyć możliwie szeroką wiedzę na ten temat. Przydadzą się też wszelkie publikacje na temat survivalu.
  • Plecak wypełniony najbardziej niezbędnymi rzeczami, który będzie zawsze pod ręką. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia, na przykład konieczności ucieczki z domu w ciągu minut czy sekund, nie zostaniemy bez podstawowego wyposażenia.
Zdjęcie z artykułu: Niezbędnik prepersa. Co przygotować na czarną godzinę?
Niezbędnik prepersa. Co musisz mieć w domu?źródło:Thinkstockphotos.com/Videodet

Zofia Dąbrowska 26/10/2015

Zobacz też

Kaczka pieczona z jabłkami – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji w Gnieźnie Kaczka pieczona z jabłkami – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji w Gnieźnie Magda Gessler w kolejnym odcinku Kuchennych rewolucji zdradziła sekrety swoich potraw z kaczek takich jak kaczka pieczona z jabłkami podawana z pyzami drożdżowymi i buraczkami, zupa kurkowa na rosole z kaczki, pierogi z farszem z kaczki. Nic dziwnego - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tej artystki smaku gnieźnieńska restauracja Leo-Libre zamieniła się w Dziki Dwór Pod Kaczką, którego specjalnością mają być właśnie potrawy z kaczek. Jak przygotować pieczoną kaczkę w jabłkach? Historia kolęd i zwyczaju kolędowania Historia kolęd i zwyczaju kolędowania Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja. Choć każdy zna choć jedną kolędę, nie każdy wie, że śpiewa się je dopiero od Wigilii Bożego Narodzenia. Okropny zwyczaj puszczania kolęd w centrach handlowych już w listopadzie warto… puścić w niepamięć. Święto Trzech Króli: dzień wolny od pracy - dlaczego i od kiedy? Święto Trzech Króli: dzień wolny od pracy - dlaczego i od kiedy? Trzech Króli to święto obchodzone 6 stycznia na cześć mędrców oddających pokłony Jezusowi. Już przed wojną święto było dniem wolnym od pracy. Po burzliwych debatach Sejm w 2010 roku uznał, że również w XXI wieku możemy nie iść do szkoły i do pracy. Jednak z pewnymi ograniczeniami! Święto Trzech Króli: napis K+M+B - znaczenie Święto Trzech Króli: napis K+M+B - znaczenie W dniu święta Trzech Króli na wielu drzwiach pojawia się napis "K+M+B". Zwyczaj pisania kredą na drzwiach niewątpliwie nawiązuje do Księgi Wyjścia (11,1-13,16), która opisuje jak Izraelici oznaczali drzwi swoich domostw krwią baranka paschalnego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!