Niezbędnik prepersa. Co przygotować na czarną godzinę?

Apteczka, konserwy, tabletki do odkażania wody, plecak ratunkowy, siekiera... Każdy prawdziwy prepers ma to wszystko pod ręką i potrafi tego użyć w każdej chwili. Co musisz kupić, żeby tak jak prepersi być przygotowanym na kataklizm, wojnę lub koniec świata w jego dotychczasowej postaci?
Zdjęcie z artykułu: Niezbędnik prepersa. Co przygotować na czarną godzinę?
Niezbędnik prepersa. Co musisz mieć w domu?źródło:Thinkstockphotos.com/Videodet

Obudzony o każdej porze dnia i nocy prepers będzie dobrze wiedział, co powinien zrobić. Sprawnym ruchem sięgnie po plecak ratunkowy albo zbiegnie do swojego pracowicie wydrążonego pod domem schronu. Nie zapomni, w której szufladzie schował apteczkę i gdzie trzyma zasoby paprykarza szczecińskiego. Najlepiej przygotowani na najgorsze mają niejedno w zanadrzu na czarną godzinę! Jest pewna lista rzeczy, które każdy prawdziwy prepers mieć powinien.

.. Wszystko o prepersach i preperingu

Co się składa na niezbędnik prepersa?

  • Zapas żywności. Trzeba jej zgromadzić tyle, ile tylko się da. Powinna to być żywność o długim terminie przydatności do spożycia, zwłaszcza konserwy, a także suche pokarmy typu ryż czy makaron. Bardzo ważne jest zgromadzenie zapasów wody pitnej, jednak ponieważ z czasem w końcu i one zostaną wyczerpane, a może nam przyjść pić prosto z rzeki, musimy zaopatrzyć się w specjalne środki do uzdatniania wody do picia w postaci tabletek. Są też specjalne filtry do odkażania wody, w tym wojskowe. Można też zgromadzić nasiona roślin, zbóż czy warzyw.
  • Apteczka. Muszą się w niej znaleźć bandaże, plastry, środki przeciwbólowe, opaski uciskowe, aspiryna, środki przeciwko niestrawności, wapno. Niezbędna jest znajomość zasad pierwszej pomocy i opatrywania ran, na wszelki wypadek warto dołączyć do apteczki poradnik medyczny, w którym te czynności są pokazane i opisane. Do apteczki należy dołączyć zapas środków higienicznych.
  • Odzież. Musi być trwała, nieprzemakalna, jak najbardziej solidna. To samo dotyczy butów. Prepers musi być przygotowany na gwałtowną zmianę pogody, a nawet warunków klimatycznych. Konieczna jest profesjonalna peleryna przeciwdeszczowa.
  • Narzędzia. Niezbędne będą nóż, scyzoryk, siekiera, niektórzy perpersi polecają tomahawk. Amerykańscy prepersi zazwyczaj mają broń, ci polscy czasem posiadają wiatrówki. Do tego – generator prądu, piła ręczna, mocna lina, naczynia do gotowania nad ogniem i sztućce typu niezbędnik. Zapas benzyny, oleju napędowego. Kompas. Mogą się przydać nadmuchiwany ponton i wiosło. Zapałki, zapalniczki – lecz musimy koniecznie nauczyć się wcześniej rozpalania ognia bez ich użycia. Namiot.
  • Książka, która pomoże nam odróżniać rośliny jadalne od trujących. Należy też na wszelki wypadek zdobyć możliwie szeroką wiedzę na ten temat. Przydadzą się też wszelkie publikacje na temat survivalu.
  • Plecak wypełniony najbardziej niezbędnymi rzeczami, który będzie zawsze pod ręką. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia, na przykład konieczności ucieczki z domu w ciągu minut czy sekund, nie zostaniemy bez podstawowego wyposażenia.

.. Wszystko o serialu Weterani. Wyrwani śmierci

Zofia Dąbrowska 17/05/2017

Zobacz też

Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży? Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży? Pot niestety niszczy ubrania, zostawiając na wielu z nich trudne do usunięcia plamy. Co zrobić, gdy plamy z potu nie zniknęły po praniu? Jak się ich pozbyć, czego użyć do wywabienia plam z potu? Podajemy skuteczne sposoby na usunięcie plam z potu! Koszt podróży samochodem. Jak obliczyć koszty podróży samochodem? Koszt podróży samochodem. Jak obliczyć koszty podróży samochodem? Koszt podróży samochodem dość łatwo policzyć. Trzeba jednak brać pod uwagę wszystkie wydatki: paliwo, ubezpieczenie, koszty przejazdu autostradami, tunelami, mostami. Żeby dobrze policzyć koszt podróży samochodem należy również znać jego spalanie na 100 km i dokładną trasą którą będziemy jechać. JAK OBLICZYĆ ile będzie kosztowała podróż samochodem? Limity prędkości na niemieckich autostradach: czy obowiązują? Kiedy można jechać powyżej 130 km/h? Limity prędkości na niemieckich autostradach: czy obowiązują? Kiedy można jechać powyżej 130 km/h? W Niemczech nie obowiązują limity prędkości na autostradach. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to szczególnych przypadków, gdy znaki nie wskazują inaczej oraz jedziemy w dzień, gdy jezdnia jest sucha. Brak limitu prędkości dotyczy wyłącznie samochodów osobowych i motocykli. Co warto wiedzieć o limitach prędkości na niemieckich autostradach? Wypadek lub stłuczka za granicą - co zrobić? Wypadek lub stłuczka za granicą - co zrobić? Zagraniczny wyjazd i przypadkowa kolizja samochodowa, stłuczka, wypadek. Jak postąpić w takiej sytuacji. O czym należy pamiętać i o co zadbać zdecydowanie wcześniej? Co zrobić kiedy zdarzy nam się wypadek za granicą?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!