Niewolnictwo XXI wieku - szokująca prawda o współczesnych ofiarach handlu ludźmi

Chociaż handel niewolnikami zniesiono oficjalnie 200 lat temu, na całym świecie jest dziś więcej niewolników niż kiedykolwiek. Ich liczbę szacuje się na około 23 miliony. Handlarze niewolników wciąż zarabiają na sprzedaży ludzi.

Skóra – niewolnicy mody

Skóra – niewolnicy mody
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:52:37

 

 

Niewolnictwo XXI wieku to poruszający dokument nakręcony w Indiach, Togo i Pakistanie. Przedstawia historie trzech odważnych osób, które pomimo wielu przeszkód przeprowadzają śmiałe akcje ratunkowe walcząc o to, by położyć kres niewolnictwu we współczesnym świecie.

Sunitha Krishnan, była zakonnica hinduska prowadzi 17 szkół dla dziewcząt uratowanych z domów publicznych, dla dzieci prostytutek i dzieci zakażonych wirusem HIV. Symphorienne Kessouagni mieszka w Togo, gdzie wiele dzieci kończy w rękach „pośredników”, którzy przemycają je przez granicę i tam sprzedają. Symphorienne wyszukuje takie dzieci i zachęca je do ucieczki, albo negocjuje dla nich wolność. Z kolei Ansar Burney jest adwokatem w Karaczi, ratującym młodych pakistańskich chłopców sprzedanych na Bliski Wschód jako jeźdźcy wielbłądów.

 

 

Redakcja 13/05/2014

Zobacz też

Co to jest OŚ CZASU (Timeline) na Facebooku? Jak wyłączyć Timeline na Facebooku? Co to jest OŚ CZASU (Timeline) na Facebooku? Jak wyłączyć Timeline na Facebooku? Ponad połowa Polaków deklaruje, że zagląda do portali społecznościowych, a 40% z nich korzysta z Facebooka. Łatwy w obsłudze, dobrze wyglądający i praktyczny - takie cechy przypisuje się portalowi stworzonemu przez Marka Zuckerberga. Jednak niedługo może się to zmienić. Za sprawą Osi Czasu (z ang. Timeline). Dlaczego? Co to jest Timeline? Czy wszyscy będą musieli z niego korzystać? PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Jak spędzić 21 marca dzień wagarowicza, pierwszy dzień wiosny? PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Jak spędzić 21 marca dzień wagarowicza, pierwszy dzień wiosny? Długo oczekiwana i wytęskniona po srogich zimowych mrozach… wiosna, wreszcie nadeszła! Jak spędzić 21 marca i uczcić rozpoczęcie tej uwielbianej przez większość ludzi pory roku? Nie zapominajmy, że to także dzień wagarowicza. Oto kilka naszych propozycji. Jak chronić się przed złodziejem? Gdzie nie chować pieniędzy w domu? Jak chronić się przed złodziejem? Gdzie nie chować pieniędzy w domu? Włamania do mieszkań i domów zdarzają się na porządku dziennym. Wyspecjalizowani w kradzieżach włamywacze, przeszukują pomieszczania z niezwykłą dokładnością. Zawsze jednak zaglądają w kilka tradycyjnych miejsc. Gdzie nie należy więc chować pieniędzy? Misteria Paschalne - w jakich miastach są organizowane? Mówimy, gdzie i kiedy możesz zobaczyć Misteria Paschalne Misteria Paschalne - w jakich miastach są organizowane? Mówimy, gdzie i kiedy możesz zobaczyć Misteria Paschalne Dla chrześcijan „misterium” oznacza bardzo wnikliwe przeżycie Bożego Objawienia i obecności Boga w świecie. Ujawnia ono zarazem jej cel – zbawienie całej ludzkości. Misterium pokazuje cierpienie Jezusa podczas drogi krzyżowej. Okres Wielkanocy to czas, gdy można zobaczyć misteria na żywo. Mówimy, gdzie i kiedy możemy obejrzeć misteria paschalne?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!