Niewolnictwo XXI wieku - szokująca prawda o współczesnych ofiarach handlu ludźmi

Chociaż handel niewolnikami zniesiono oficjalnie 200 lat temu, na całym świecie jest dziś więcej niewolników niż kiedykolwiek. Ich liczbę szacuje się na około 23 miliony. Handlarze niewolników wciąż zarabiają na sprzedaży ludzi.

Skóra – niewolnicy mody

Skóra – niewolnicy mody
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:52:37

 

 

Niewolnictwo XXI wieku to poruszający dokument nakręcony w Indiach, Togo i Pakistanie. Przedstawia historie trzech odważnych osób, które pomimo wielu przeszkód przeprowadzają śmiałe akcje ratunkowe walcząc o to, by położyć kres niewolnictwu we współczesnym świecie.

Sunitha Krishnan, była zakonnica hinduska prowadzi 17 szkół dla dziewcząt uratowanych z domów publicznych, dla dzieci prostytutek i dzieci zakażonych wirusem HIV. Symphorienne Kessouagni mieszka w Togo, gdzie wiele dzieci kończy w rękach „pośredników”, którzy przemycają je przez granicę i tam sprzedają. Symphorienne wyszukuje takie dzieci i zachęca je do ucieczki, albo negocjuje dla nich wolność. Z kolei Ansar Burney jest adwokatem w Karaczi, ratującym młodych pakistańskich chłopców sprzedanych na Bliski Wschód jako jeźdźcy wielbłądów.

 

 

Redakcja 13/05/2014

Zobacz też

Ppłk rez. prof. Waldemar Machała z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Ppłk rez. prof. Waldemar Machała z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Ppłk rez. prof. Waldemar Machała z serialu Weterani. Wyrwani śmierci to specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Podczas misji w Afganistanie pełnił funkcję anestezjologa w zespole chirurgicznym, ratował polskich żołnierzy oraz pomagał afgańskim kolegom w szpitalu w Ghazni, lecząc ludność cywilną. Ppłk dr n. med. Robert Brzozowski z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Ppłk dr n. med. Robert Brzozowski z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Ppłk dr n. med Robert Brzozowski z serialu Weterani. Wyrwani śmierci jest chirurgiem oraz założycielem Zakładu Medycznego Pola Walki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Podczas misji w Afganistanie leczył nie tylko Polaków, ale również Afgańczyków. Ppłk lek. Marcin Wojtkowski z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Ppłk lek. Marcin Wojtkowski z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Ppłk lek. Marcin Wojtkowski z serialu Weterani. Wyrwani śmierci jest chirurgiem, ortopedą oraz traumatologiem narządu ruchu w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. W Afganistanie przebywał 9 miesięcy, a podczas pierwszej misji został ciężko ranny. Gdy powrócił do zdrowia, na misję pojechał jeszcze dwa razy. Michał Żaba Ożóg z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Michał Żaba Ożóg z serialu Weterani. Wyrwani śmierci Michał Żaba Ożóg z serialu Weterani. Wyrwani śmierci to starszy kapral, który obecnie służy w 1. brygadzie saperów w Brzegu. Był pierwszym ciężko rannym Polakiem w misji ISAF w Afganistanie. Dwukrotnie otarł się o śmierć, a w 2011 roku, mimo złamanej ręki, uratował czterech żołnierzy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!