Niewolnictwo XXI wieku - szokująca prawda o współczesnych ofiarach handlu ludźmi

Chociaż handel niewolnikami zniesiono oficjalnie 200 lat temu, na całym świecie jest dziś więcej niewolników niż kiedykolwiek. Ich liczbę szacuje się na około 23 miliony. Handlarze niewolników wciąż zarabiają na sprzedaży ludzi.

Skóra – niewolnicy mody

Skóra – niewolnicy mody
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:52:37

 

 

Niewolnictwo XXI wieku to poruszający dokument nakręcony w Indiach, Togo i Pakistanie. Przedstawia historie trzech odważnych osób, które pomimo wielu przeszkód przeprowadzają śmiałe akcje ratunkowe walcząc o to, by położyć kres niewolnictwu we współczesnym świecie.

Sunitha Krishnan, była zakonnica hinduska prowadzi 17 szkół dla dziewcząt uratowanych z domów publicznych, dla dzieci prostytutek i dzieci zakażonych wirusem HIV. Symphorienne Kessouagni mieszka w Togo, gdzie wiele dzieci kończy w rękach „pośredników”, którzy przemycają je przez granicę i tam sprzedają. Symphorienne wyszukuje takie dzieci i zachęca je do ucieczki, albo negocjuje dla nich wolność. Z kolei Ansar Burney jest adwokatem w Karaczi, ratującym młodych pakistańskich chłopców sprzedanych na Bliski Wschód jako jeźdźcy wielbłądów.

 

 

Redakcja 13/05/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!