Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 2. Usunięcie skrzepów z płuc, leczenie oparzeń i... WIDEO

Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym poznajemy ludzi, którym choroba utrudniła lub uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Dzięki pomocy lekarzy i bliskich wychodzą jednak na prostą. Kto i z jakiej choroby zostanie uleczony w kolejnym odcinku?

U 43-letniej Pameli Peterson z Andover w Kansas zdiagnozowano chorobę krwi, w wyniku której powstają skrzepy blokujące tętnice płucne i przepływ krwi do serca. Pam znalazła dr Stuart Jamieson z University of California, pracującą w San Diego Medical Center. Wierzy, że lekarka będzie w stanie uratować jej życie. Okazuje się, że Pam musi przejść radykalną operację, w której cała krew z jej ciała zostanie wypompowana, a ona wprowadzona w stan śmierci klinicznej na ponad godzinę, w celu usunięcia skrzepów krwi w płucach.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

W efekcie tragicznego pożaru, ponad 80% ciała 6-letniej Jenny Cowan pokrywały oparzenia III stopnia. Jedyną szansą na przetrwanie Jenny i w miarę normalne życie były przeszczepy skóry od dawcy z identycznym DNA. Pomimo fizycznych reperkusji jej siostra bliźniaczka na ochotnika pojechała do Sydney, by uratować życie Jenny.

Gdy Jose Zambrano był dzieckiem, został postrzelony w twarz i ledwie uszedł z życiem. Przez 9 lat żył ze zdeformowaną twarzą, Wreszcie gdy skończył 19 lat, z pomocą Medical Missions for Children and Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Jose przeszedł 11-godzinną operację rekonstrukcji szczęki.

Małżeństwo, Jessica i Leo Loos cierpieli z powodu chorobliwej otyłości. Leo ważył 175,5 kg, Jessica 147 kg. Doświadczyli wiele skutków ubocznych otyłości, dlatego oboje postanowili się poddać operacji zmniejszenia żołądka. Z pomocą dra Davida Simonowitza ich życie zostało odmienione, ze wspaniałymi rezultatami.

Redakcja 07/09/2015

Zobacz też

Co grozi za uprawianie seksu w miejscach publicznych? Co grozi za uprawianie seksu w miejscach publicznych? Seks w miejscach publicznych to jedna z najpopularniejszych dewiacji XXI wieku. Rok rocznie tysiące młodych ludzi spotykają się w parkach, na parkingach, czy w lasach aby poddać się miłosnemu uniesieniu. Mówimy, jaka kara grozi za seks w miejscach publicznych. Uprawianie seksu w miejscach publicznych - jak się nazywa ta dewiacja? Uprawianie seksu w miejscach publicznych - jak się nazywa ta dewiacja? Coraz bardziej popularny w Angli, we Francji oraz w Polsce staje się seks w miejsach publicznych. Wraz ze wzrostem temperatury powietrza rośnie liczba par, które dla urozmawicenia swojego związku postanawiają spędzić upojną noc na ławce w parku lub nad brzegiem Wisły. Mówimy, jak nazywa się uprawianie seksu w miejsach publicznych. Jak wyczyścić dywan shaggy? Jak wyczyścić dywan shaggy? Dywany z długim włosem, czyli tzw. shaggy, są kuszące, bo ładnie wyglądają, miło się robi na duszy, gdy stopy zanurza się w ich miękkich włóknach, dzieci bezpiecznie mogą baraszkować na podłodze. Dywany shaggy to taka namiastka czułości. Dopóki się nie zabrudzą. Potem mogą mocno podnosić poziom adrenaliny. Mówimy, jak wyczyścić dywan shaggy. Kim jest Agnieszka Kamińska, konsul Malty w Krakowie i nowa narzeczona Waldemara Pawlaka? Kim jest Agnieszka Kamińska, konsul Malty w Krakowie i nowa narzeczona Waldemara Pawlaka? Od sierpnia ubiegłego roku były premier Waldemar Pawlak związany jest z piękną panią konsul Agnieszką Kamińską. Z powodu licznych romansów polityk nazywany jest przez niektóre media "naczelnym playboyem III RP". Mówimy, kim jest nowa narzeczona Waldemara Pawlaka, Agnieszka Kamińska.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!