Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 2. Usunięcie skrzepów z płuc, leczenie oparzeń i... WIDEO

Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym poznajemy ludzi, którym choroba utrudniła lub uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Dzięki pomocy lekarzy i bliskich wychodzą jednak na prostą. Kto i z jakiej choroby zostanie uleczony w kolejnym odcinku?

U 43-letniej Pameli Peterson z Andover w Kansas zdiagnozowano chorobę krwi, w wyniku której powstają skrzepy blokujące tętnice płucne i przepływ krwi do serca. Pam znalazła dr Stuart Jamieson z University of California, pracującą w San Diego Medical Center. Wierzy, że lekarka będzie w stanie uratować jej życie. Okazuje się, że Pam musi przejść radykalną operację, w której cała krew z jej ciała zostanie wypompowana, a ona wprowadzona w stan śmierci klinicznej na ponad godzinę, w celu usunięcia skrzepów krwi w płucach.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

W efekcie tragicznego pożaru, ponad 80% ciała 6-letniej Jenny Cowan pokrywały oparzenia III stopnia. Jedyną szansą na przetrwanie Jenny i w miarę normalne życie były przeszczepy skóry od dawcy z identycznym DNA. Pomimo fizycznych reperkusji jej siostra bliźniaczka na ochotnika pojechała do Sydney, by uratować życie Jenny.

Gdy Jose Zambrano był dzieckiem, został postrzelony w twarz i ledwie uszedł z życiem. Przez 9 lat żył ze zdeformowaną twarzą, Wreszcie gdy skończył 19 lat, z pomocą Medical Missions for Children and Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Jose przeszedł 11-godzinną operację rekonstrukcji szczęki.

Małżeństwo, Jessica i Leo Loos cierpieli z powodu chorobliwej otyłości. Leo ważył 175,5 kg, Jessica 147 kg. Doświadczyli wiele skutków ubocznych otyłości, dlatego oboje postanowili się poddać operacji zmniejszenia żołądka. Z pomocą dra Davida Simonowitza ich życie zostało odmienione, ze wspaniałymi rezultatami.

Redakcja 07/03/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!