Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 2. Usunięcie skrzepów z płuc, leczenie oparzeń i... WIDEO

Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym poznajemy ludzi, którym choroba utrudniła lub uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Dzięki pomocy lekarzy i bliskich wychodzą jednak na prostą. Kto i z jakiej choroby zostanie uleczony w kolejnym odcinku?

U 43-letniej Pameli Peterson z Andover w Kansas zdiagnozowano chorobę krwi, w wyniku której powstają skrzepy blokujące tętnice płucne i przepływ krwi do serca. Pam znalazła dr Stuart Jamieson z University of California, pracującą w San Diego Medical Center. Wierzy, że lekarka będzie w stanie uratować jej życie. Okazuje się, że Pam musi przejść radykalną operację, w której cała krew z jej ciała zostanie wypompowana, a ona wprowadzona w stan śmierci klinicznej na ponad godzinę, w celu usunięcia skrzepów krwi w płucach.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

W efekcie tragicznego pożaru, ponad 80% ciała 6-letniej Jenny Cowan pokrywały oparzenia III stopnia. Jedyną szansą na przetrwanie Jenny i w miarę normalne życie były przeszczepy skóry od dawcy z identycznym DNA. Pomimo fizycznych reperkusji jej siostra bliźniaczka na ochotnika pojechała do Sydney, by uratować życie Jenny.

Gdy Jose Zambrano był dzieckiem, został postrzelony w twarz i ledwie uszedł z życiem. Przez 9 lat żył ze zdeformowaną twarzą, Wreszcie gdy skończył 19 lat, z pomocą Medical Missions for Children and Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Jose przeszedł 11-godzinną operację rekonstrukcji szczęki.

Małżeństwo, Jessica i Leo Loos cierpieli z powodu chorobliwej otyłości. Leo ważył 175,5 kg, Jessica 147 kg. Doświadczyli wiele skutków ubocznych otyłości, dlatego oboje postanowili się poddać operacji zmniejszenia żołądka. Z pomocą dra Davida Simonowitza ich życie zostało odmienione, ze wspaniałymi rezultatami.

Redakcja 07/03/2017

Zobacz też

Sala operacyjna 2 sezon odcinek 10, cz. 1: Jak zoperować dziecko z zespołem Downa? Sala operacyjna 2 sezon odcinek 10, cz. 1: Jak zoperować dziecko z zespołem Downa? 33-letnia Dominika cierpi na zespół Downa. Niedawno okazało się, że ma coraz większe problemy z chodzeniem i czuje mrowienie w rękach. Po wielu konsultacjach z neurologami trafiła do szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dr Rafał Górski postawił wreszcie prawidłową diagnozę. Zrośnięte głowami. Historie bliźniąt syjamskich, które trudno rozdzielić. WIDEO Zrośnięte głowami. Historie bliźniąt syjamskich, które trudno rozdzielić. WIDEO Zrośniete głowami to dokument prezentujący historie trzech par bliźniaczek syjamskich, które urodziły się ze zrośniętymi głowami. Jak wygląda ich codzienność? Jak pokonują bariery, kiedy każda zwyczajna czynność stanowi dla nich wyzwanie? Czy możliwe jest znalezienie chociaż chwili intymności? Czy Tu-154 to samolot podatny na awarie? Co wiemy o Tupolewie? Ile ich wyprodukowano? Czy Tu-154 to samolot podatny na awarie? Co wiemy o Tupolewie? Ile ich wyprodukowano? 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku uległ katastrofie rządowy samolot typu Tu-154. Jedną z rozważanych przyczyn katastrofy była awaria samolotu. Czy Tu-154 często ulegają katastrofom? Największe katastrofy lotnicze w powojennej Polsce. Co o nich wiemy? Największe katastrofy lotnicze w powojennej Polsce. Co o nich wiemy? W historii powojennego cywilnego lotnictwa polskiego zdarzyło się niewiele katastrof lotniczych. Ale było ich więcej niż te dwie, o których pamiętamy najczęściej. Niewielką liczbę wypadków lotniczych w polskim lotnictwie cywilnym zawdzięczamy w wielkiej mierze znakomitemu wyszkoleniu polskich pilotów. Co wiemy o katastrofach w polskim lotnictwie cywilnym?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!