Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 2. Usunięcie skrzepów z płuc, leczenie oparzeń i... WIDEO

Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym poznajemy ludzi, którym choroba utrudniła lub uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Dzięki pomocy lekarzy i bliskich wychodzą jednak na prostą. Kto i z jakiej choroby zostanie uleczony w kolejnym odcinku?

U 43-letniej Pameli Peterson z Andover w Kansas zdiagnozowano chorobę krwi, w wyniku której powstają skrzepy blokujące tętnice płucne i przepływ krwi do serca. Pam znalazła dr Stuart Jamieson z University of California, pracującą w San Diego Medical Center. Wierzy, że lekarka będzie w stanie uratować jej życie. Okazuje się, że Pam musi przejść radykalną operację, w której cała krew z jej ciała zostanie wypompowana, a ona wprowadzona w stan śmierci klinicznej na ponad godzinę, w celu usunięcia skrzepów krwi w płucach.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

W efekcie tragicznego pożaru, ponad 80% ciała 6-letniej Jenny Cowan pokrywały oparzenia III stopnia. Jedyną szansą na przetrwanie Jenny i w miarę normalne życie były przeszczepy skóry od dawcy z identycznym DNA. Pomimo fizycznych reperkusji jej siostra bliźniaczka na ochotnika pojechała do Sydney, by uratować życie Jenny.

Gdy Jose Zambrano był dzieckiem, został postrzelony w twarz i ledwie uszedł z życiem. Przez 9 lat żył ze zdeformowaną twarzą, Wreszcie gdy skończył 19 lat, z pomocą Medical Missions for Children and Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Jose przeszedł 11-godzinną operację rekonstrukcji szczęki.

Małżeństwo, Jessica i Leo Loos cierpieli z powodu chorobliwej otyłości. Leo ważył 175,5 kg, Jessica 147 kg. Doświadczyli wiele skutków ubocznych otyłości, dlatego oboje postanowili się poddać operacji zmniejszenia żołądka. Z pomocą dra Davida Simonowitza ich życie zostało odmienione, ze wspaniałymi rezultatami.

Redakcja 07/03/2017

Zobacz też

Jaki jacht na Mazury? Czy wielki Janmor 32 to jacht godny polecenia na polskie jeziora? Jaki jacht na Mazury? Czy wielki Janmor 32 to jacht godny polecenia na polskie jeziora? Janmor 32 powstał w najstarszej polskiej stoczni jachtowej JANMOR. Przeznaczony jest do żeglowania czarterowego i armatorskiego na większych jeziorach i po morzu. To jedna z największych jednostek, jakie można spotkać na Mazurach. Czy tak duży jacht sprawdzi się na Mazurach? Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Aktywność fizyczna jest zawsze wskazana, ale należy pamiętać o tym, że niewłaściwie wykonywanie ćwiczeń może doprowadzić do urazów lub groźnych kontuzji. Jak ćwiczyć bez uszczerbku na zdrowiu? Jak uniknąć urazów podczas ćwiczeń? Zakupy przez ALLEGRO na raty. Z jakich ofert pożyczkowych możemy skorzystać na Allegro.pl? Ile wynosi oprocentowanie? Zakupy przez ALLEGRO na raty. Z jakich ofert pożyczkowych możemy skorzystać na Allegro.pl? Ile wynosi oprocentowanie? Ostatnio na Allegro.pl sporo się dzieje. Wdrożone zostały m.in. nowa szata graficzna serwisu aukcyjnego oraz udogodnienia pozwalające na przyjemniejsze i bardziej intuicyjne dokonywanie zakupów bądź licytowanie. Jednym z nich jest właśnie opcja zakupów na raty. Jak kupować na Allegro na raty i ile wynosi oprocentowanie? Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach. Co rusz otrzymujemy niepokojące sygnały na temat tego, że polska gospodarka zwalnia. Słyszymy o zwolnieniach grupowych, zwiększającym się bezrobociu, upadłości firm, zatorach płatniczych… Dlatego też tak ważna jest dzisiaj wiarygodność firmy w oczach jej kontrahentów. Sposobem na jej zwiększenie może być skorzystanie z gwarancji bankowych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!