Niesamowite przypadki medyczne, odcinek 1. Człowiek bez twarzy odzyska normalny wygląd? WIDEO

Pierwszy odcinek serii „Niesamowite przypadki medyczne” przynosi pięć nieprawdopodobnych ludzkich historii. Jedną z nich jest przypadek mężczyzny, którego głowę zaatakował toksyczny grzyb. Czy pacjent odzyska utraconą twarz?

W serialu Niesamowite przypadki medyczne każda historia zaczyna się od zagadki lub nietypowego problemu medycznego. Stopniowo poznajemy stan poszczególnych pacjentów, rzadkie objawy, aż dochodzimy do przełomu diagnostycznego. Jakie historie zobaczymy w odcinku pierwszym?

Przeszczep nogi, mózg zjadany przez tasiemca...

W tym odcinku  Niesamowitych przypadków medycznych zobaczymy, jak noga dziesięcioletniego  chłopca celowo odcięta, obrócona i ponownie przyszyta, aby poprawić jego mobilność.

Następnym przypadkiem jest kobieta, która niemal postradała życie, bo w jej mózgu tkwi larwa tasiemca. Zobaczymy jak podczas operacji larwa zostanie usunięta.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

...człowiek bez twarzy, płód z jelitami na wierzchu, wydłużanie kończyn karła

Kolejnym przypadkiem jest mężczyzna, którego twarz zaatakował toksyczny grzyb. Pacjent  musi otrzymać protezę twarzy, która uratuje mu życie.

Lekarz badający kobietę w 20. tygodniu ciąży odkrywa, że płód cierpi na wadę wrodzoną,  w której jelita dziecka są na zewnątrz jego ciała.

Zobaczymy też, jak 14-letni chłopiec cierpiący na karłowatość przechodzi wiele skomplikowanych zabiegów chirurgicznych mających na celu wydłużenie mu kończyn.
 

Redakcja 19/12/2016

Zobacz też

Jezus na Stadionie 6 lipca: jaki program? O. Bashobora w Warszawie Jezus na Stadionie 6 lipca: jaki program? O. Bashobora w Warszawie Na Stadionie Narodowym 6 lipca odbędzie się niecodzienne wydarzenie – rekolekcje, w których weźmie udział prawie 58 tys. osób. Poprowadzi je o. Bashobora z Ugandy. Organizatorzy reklamują to hasłem „Jezus na Stadionie”. Jaki jest program spotkania? Mówimy, jak będzie przebiegało spotkanie, aby uczestnicy mogli się przygotować. Jezus na Stadionie, Bashobora 6.07.13: jak dojechać na Stadion Narodowy? Jezus na Stadionie, Bashobora 6.07.13: jak dojechać na Stadion Narodowy? 6 lipca na Stadionie Narodowym odbędą się rekolekcje JEZUS NA STADIONIE. Stadion jest położony blisko centrum Warszawy, więc uczestnicy nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce. Mówimy, jak dojechać na STADION NARODOWY, korzystając z komunikacji miejskiej, oraz jak dotrzeć tam samochodem. Jezus na Stadionie. Co wolno zabrać ze sobą na rekolekcje, a czego nie? Jezus na Stadionie. Co wolno zabrać ze sobą na rekolekcje, a czego nie? Prawie 58 tys. osób pojawi się w sobotę 6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie, aby wziąć udział w rekolekcjach. Wszystko trwać będzie od godziny 9 do 22. Mówimy, co zabrać ze sobą na rekolekcje "Jezus na Stadionie". KSIĘŻNA MATYLDA, nowa królowa Belgii – pół-Polka i krewna Komorowskiego. Co trzeba o niej wiedzieć? KSIĘŻNA MATYLDA, nowa królowa Belgii – pół-Polka i krewna Komorowskiego. Co trzeba o niej wiedzieć? Po abdykacji króla Alberta rządy w Belgii objął książę Brabancji Filip Koburg. Jego małżonką jest księżna Matylda d'Udekem dAcoz, która, o czym niewiele osób wie, ma polskie korzenie. Matką księżnej Matyldy jest bowiem hrabina Anna Komorowska, daleka krewna Bronisława Komorowskiego. Mówimy o polskich korzeniach księżnej Matyldy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!