Niesamowite przypadki medyczne, odcinek 1. Człowiek bez twarzy odzyska normalny wygląd? WIDEO

Pierwszy odcinek serii „Niesamowite przypadki medyczne” przynosi pięć nieprawdopodobnych ludzkich historii. Jedną z nich jest przypadek mężczyzny, którego głowę zaatakował toksyczny grzyb. Czy pacjent odzyska utraconą twarz?

W serialu Niesamowite przypadki medyczne każda historia zaczyna się od zagadki lub nietypowego problemu medycznego. Stopniowo poznajemy stan poszczególnych pacjentów, rzadkie objawy, aż dochodzimy do przełomu diagnostycznego. Jakie historie zobaczymy w odcinku pierwszym?

Przeszczep nogi, mózg zjadany przez tasiemca...

W tym odcinku  Niesamowitych przypadków medycznych zobaczymy, jak noga dziesięcioletniego  chłopca celowo odcięta, obrócona i ponownie przyszyta, aby poprawić jego mobilność.

Następnym przypadkiem jest kobieta, która niemal postradała życie, bo w jej mózgu tkwi larwa tasiemca. Zobaczymy jak podczas operacji larwa zostanie usunięta.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

...człowiek bez twarzy, płód z jelitami na wierzchu, wydłużanie kończyn karła

Kolejnym przypadkiem jest mężczyzna, którego twarz zaatakował toksyczny grzyb. Pacjent  musi otrzymać protezę twarzy, która uratuje mu życie.

Lekarz badający kobietę w 20. tygodniu ciąży odkrywa, że płód cierpi na wadę wrodzoną,  w której jelita dziecka są na zewnątrz jego ciała.

Zobaczymy też, jak 14-letni chłopiec cierpiący na karłowatość przechodzi wiele skomplikowanych zabiegów chirurgicznych mających na celu wydłużenie mu kończyn.
 

Redakcja 19/12/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!