Niesamowite przypadki medyczne, odcinek 1. Człowiek bez twarzy odzyska normalny wygląd? WIDEO

Pierwszy odcinek serii „Niesamowite przypadki medyczne” przynosi pięć nieprawdopodobnych ludzkich historii. Jedną z nich jest przypadek mężczyzny, którego głowę zaatakował toksyczny grzyb. Czy pacjent odzyska utraconą twarz?

W serialu Niesamowite przypadki medyczne każda historia zaczyna się od zagadki lub nietypowego problemu medycznego. Stopniowo poznajemy stan poszczególnych pacjentów, rzadkie objawy, aż dochodzimy do przełomu diagnostycznego. Jakie historie zobaczymy w odcinku pierwszym?

Przeszczep nogi, mózg zjadany przez tasiemca...

W tym odcinku  Niesamowitych przypadków medycznych zobaczymy, jak noga dziesięcioletniego  chłopca celowo odcięta, obrócona i ponownie przyszyta, aby poprawić jego mobilność.

Następnym przypadkiem jest kobieta, która niemal postradała życie, bo w jej mózgu tkwi larwa tasiemca. Zobaczymy jak podczas operacji larwa zostanie usunięta.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

...człowiek bez twarzy, płód z jelitami na wierzchu, wydłużanie kończyn karła

Kolejnym przypadkiem jest mężczyzna, którego twarz zaatakował toksyczny grzyb. Pacjent  musi otrzymać protezę twarzy, która uratuje mu życie.

Lekarz badający kobietę w 20. tygodniu ciąży odkrywa, że płód cierpi na wadę wrodzoną,  w której jelita dziecka są na zewnątrz jego ciała.

Zobaczymy też, jak 14-letni chłopiec cierpiący na karłowatość przechodzi wiele skomplikowanych zabiegów chirurgicznych mających na celu wydłużenie mu kończyn.
 

Redakcja 03/08/2015

Zobacz też

Podwójnie ocalony - jak Tsutomu Yamaguchi przetrwał oba ataki atomowe na Japonię? Podwójnie ocalony - jak Tsutomu Yamaguchi przetrwał oba ataki atomowe na Japonię? Tsutomu Yamaguchi był jedynym hibakusha, który, według oficjalnych japońskich rejestrów, przetrwał oba ataki atomowe na Japonię.  Hibakusha to japońskie określenie osoby, która przeżyła wybuch bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę lub Nagasaki. Jak doszło do tego, że Tsutomu Yamaguchi znalazł się w obu miejscach? Skąd się wziął celibat w kościele? Skąd się wziął celibat w kościele? W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr, pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił nawet jego teściową. Św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Dlaczego zatem Kościół wprowadził, tak krytykowany obecnie, celibat ? Jak wybrać się na duchową pielgrzymkę w domu? Jak wybrać się na duchową pielgrzymkę w domu? - Zapracowani, wychowujący dzieci, chorzy... Tak wiele osób nie ma możliwości pielgrzymowania o własnych nogach na Jasną Górę. Kościół zachęca do pielgrzymki duchowej, którą przejdziesz we własnym domu. Jak przeżyć taką wędrówkę duchową, podpowiada ks. Rafał Jarosiewicz znany z Przenośnego Kościoła. Odtajnione akcje CIA, odcinek 8: Polowanie na Che Guevarę Odtajnione akcje CIA, odcinek 8: Polowanie na Che Guevarę Che Guevara ma zamiar zniszczyć USA. CIA wysyła agenta Felixa Rodrigueza  do Boliwii, aby złapał go i dostarczył żywego do USA. Na podstawie nowych dokumentów kolejnym odcinku Odtajnionych akcji CIA ujawniamy prawdziwą historię tajnej misji CIA, mającej na celu dopaść najsłynniejszego na świecie rewolucjonistę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!