Niesamowite przypadki medyczne 3, odcinek 1. Malformacja Wenus, bioniczny człowiek i spacery sparaliżowanej dziewczyny

Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym poznajemy nie tylko rzadkie choroby  czy stykamy się z nietypowymi urazami, ale przede wszystkim widzimy, jak lekarze radzą sobie z tymi chorobami. Zobacz,  co się wydarzy w 1 odcinku 3 sezonu!

Tym razem w Niesamowitych przypadkach medycznych poznamy historie kolejnych 4 osób.

Jedną z nich jest 23-letni Ricardo Madrid, który urodził się z niewielkim czerwonym znamieniem na nosie. Ricardo rósł, znamię lekarze uznali za całkowicie niegroźne i twierdzili, że samo zniknie z czasem. Jednak gdy Ricardo skończył 12 lat znamię zaczęło rosnąć i  w szybkim tempie bulwiasty twór pokrył nos i część czoła Ricarda. Gdy Ricardo miał 20 lat,  dr Mario Imola, chirurg zajmujący się plastycznymi rekonstrukcjami twarzy w Denver, Colorado, zbadał go i zidentyfikował znamię jako  malformację naczyniową zwaną malformacją Wenus  - potencjalnie śmiertelny nowotwór. W Centrum Medycznym Presbyterian w St Luke, dr Imola i jego zespół wykonał radykalną operację, która obejmowała usunięcie nosa  Ricarda i wszczepienie tytanowych śrub w jego jamę nosową. Następnie twórczyni protez, Barbara Spohn-Lillo stworzyła  dla Ricarda protezę nosa przeznaczoną do zamocowania do tych tytanowych śrub. W efekcie tych zabiegów Ricardo może wieść normalne życie.

.. Wszystkie odcinki serii „Niesamowite przypadki medyczne” na VOD. Za darmo!

Gdy 56-letni Jesse Sullivan z Dayton w stanie Tennessee, przypadkowo dotknął przewodów wysokiego napięcia poraziło go 7200 woltów. Jesse został przewieziony do szpitala Erlanger w Chatanooga, gdzie lekarze byli w stanie uratować mu życie, ale musieli amputować obie ręce. Początkowo został wyposażony w standardowe protezy, które były niewygodne i trudne w obsłudze. Ale dr Todd Kuiken, specjalista rehabilitacji w Institute of Chicago postanowił wyposażyć go w bioniczne ramię.
Dr Greg Dumanian z Northwestern Memorial Hospital w Evanston, Illinois, wszczepił do protezy zakończenia nerwowe w ramieniu Jessego, które pozwalają wykorzystywać do sterowania ruchami ramion i dłoni mięśnie na jego klatce piersiowej. Proteza ramienia Jessego, w przeciwieństwie do innych w historii, jest napędzana wyłącznie przez jego mózg. Jesse może teraz założyć skarpetki, kosić trawnik i jeść posiłki bez pomocy. A to nie koniec możliwości.

Jessica Hill urodziła się 1997 roku , podczas porodu doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego w wyniku udaru. W efekcie została sparaliżowana od klatki piersiowej w dół. Leann i Kevin Hill dowiedzieli się, że ich córka nigdy nie będzie chodzić, a nawet czołgać się, ale nigdy nie porzucili nadziei. W roku 2000, mając 2 1/2 roku, Jessica został najmłodszym w historii pacjentem przyjętym do pionierskiego programu zajmującego się urazami rdzenia kręgowego w Barnes-Jewish Hospital w St. Louis. Liderem zespołu był dr John McDonald, jeden z czołowych badaczy w dziedzinie regeneracji rdzenia kręgowego. Jessica została umieszczona w programie leczenia, na który składało się powtarzanie wspomaganych ruchów - zarówno na bieżni i rowerze. Już tydzień po rozpoczęciu terapii u Jessiki pojawiły się oznaki poprawy. Po roku mogła kopać nogami. Stan sześcioletniej Jessiki przechodził wszelkie oczekiwania. Z pomocą szelek na nogi  dziewczyna, która urodziła się sparaliżowana, może chodzić.

W październiku 2000 roku, 17-letni Ryan Lane był pasażerem w samochodzie, który rozbił się na drewnianym ogrodzeniu. Ponad dwumetrowy element płotu  wbił się w samochód, przebił brzuch Ryana i dosłownie przyszpilił go do siedzenia. W czasie tego strasznego wypadku Ryan nie stracił przytomności! W Denver Swedish Medical Center urazem Ryana zajął się chirurg dr Phil Mallory, wraz z zespołem lekarzy i pielęgniarek. Dwie godziny zajęło im usunięcie elementu, który przebił chłopaka. Oprócz skomplikowanej otwartej rany  Ryan miał złamaną kość ogonową, złamania kręgów i uszkodzone nerwy w plecach. Stracił również nerkę. Kilka miesięcy po wypadku, ortopeda, dr George Frey, przeprowadzili siedmiogodzinną operację mającą na celu rekonstrukcję dolnej części pleców Ryana. Początkowo lekarze myśleli, że ich pacjent nigdy nie będzie chodzić, ale dziś nie tylko chodzi on na spacery, ale wrócił do biegania i jest studentem na Uniwersytecie w Kolorado.

Redakcja 28/12/2015

Podobne

Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO W programie Niesamowite przypadki medyczne prezentowane są rzadkie i trudne do zdiagnozowania choroby, a także niejednokrotnie nieprawdopodobne efekty wypadków, którym ulegli pacjenci. Są one  ogromnym wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych specjalistów. Tym razem obejrzymy rekonstrukcję zniszczonego kciuka, usunięcie łagodnego, ale ogromnego guza, odbudowę skóry głowy oraz zmniejszenie wielkiego języka. Niesamowite przypadki medyczne 3, odcinek 1. Malformacja Wenus, bioniczny człowiek i spacery sparaliżowanej dziewczyny Niesamowite przypadki medyczne 3, odcinek 1. Malformacja Wenus, bioniczny człowiek i spacery sparaliżowanej dziewczyny Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym poznajemy nie tylko rzadkie choroby  czy stykamy się z nietypowymi urazami, ale przede wszystkim widzimy, jak lekarze radzą sobie z tymi chorobami. Zobacz,  co się wydarzy w 1 odcinku 3 sezonu! Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli... Sala operacyjna 2 sezon odcinek 10, cz. 1: Jak zoperować dziecko z zespołem Downa? Sala operacyjna 2 sezon odcinek 10, cz. 1: Jak zoperować dziecko z zespołem Downa? 33-letnia Dominika cierpi na zespół Downa. Niedawno okazało się, że ma coraz większe problemy z chodzeniem i czuje mrowienie w rękach. Po wielu konsultacjach z neurologami trafiła do szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dr Rafał Górski postawił wreszcie prawidłową diagnozę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!