Niesamowite ciało, odc. 1. Czy jesteś pewien, że wiesz wszystko o swoich rękach?

Z naszym ciałem nie rozstajemy się ani na chwilę. Mamy z nim do czynienia na co dzień i możemy je obserwować, kiedy tylko chcemy. Ale czy na prawdę dobrze je znamy?Czy wiesz, jak działają twoje stopy, dłonie, głowa? Czy znasz ich możliwości? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak skomplikowanymi są maszynami? Tematem pierwszego odcinka serii „Niesamowite ciało" będą ręce. Wydaje wam się, że wiecie o nich wszystko? Obejrzyjcie program poświęcony ludzkim rękom, a przekonacie się, jak bardzo się mylicie.

Rąk używamy do kształtowania świata wokół nas, do komunikowania się, wyrażania miłości, a także do zabijania. Te niezwykle skomplikowane części naszego ciała ewoluowały przez miliony lat. Za ich pomocą możemy dziś wykonywać wymagające niesamowitej precyzji operacje lub znakomitą muzykę. Jednak nie zawsze były one aż tak sprawnymi narzędziami. U zarania ewolucji rolę kończyn górnych pełniły niezbyt sprawne płetwy prehistorycznych ryb.

 

Redakcja 01/08/2014

Zobacz też

KILLION MUNYAMA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Karczewa. Zobacz SYLWETKĘ posła KILLION MUNYAMA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Karczewa. Zobacz SYLWETKĘ posła Killion Munyama, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 38 (OKW Piła). Wykładowca akademicki oraz członek regionalnych struktur PO. Killion Munyama pochodzi z Zambii, startował z ósmego miejsca na liście PO i zdobył 7 925 głosów. Do tej pory był radnym w sejmiku wojewódzkim. ZOBACZ sylwetkę posła.  SŁAWOMIR NOWAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła SŁAWOMIR NOWAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła Sławomir Nowak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 25 (OKW Gdańsk). Szef kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego i minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w gabinecie Donalda Tuska. STEFAN NIESIOŁOWSKI poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łodzi. Zobacz SYLWETKĘ posła STEFAN NIESIOŁOWSKI poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łodzi. Zobacz SYLWETKĘ posła Stefan Niesiołowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Opozycjonista, profesor biologii, były wicemarszałek Sejmu, przewodniczący Komisji Obrony Narodowej oraz autor bogatej kolekcji cytatów. MAŁGORZATA NIEMCZYK, poseł PO - KIM JEST posłanki PO z Łodzi . Zobacz SYLWETKĘ posła MAŁGORZATA NIEMCZYK, poseł PO - KIM JEST posłanki PO z Łodzi . Zobacz SYLWETKĘ posła Małgorzata Niemczyk, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 9 (OKW Łódź). Była siatkarka, reprezentantka Polski w wielu prestiżowych turniejach i imprezach siatkarskich na całym świecie, a także komentator sportowy i posłanka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!