Nieprzyjemny zapach ze zlewu: jak usunąć?

Uwielbiasz gotować, dbasz o czystą kuchnię, ale w twoim zlewie cały czas coś nieprzyjemnie pachnie? Nie wiesz, jak się pozbyć tego fetoru? Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się przykrego zapachu za zlewu.

Przede wszystkim zlew, podobnie jak inne sprzęty, powinien być sterylnie czysty. To w nim myjesz naczynia, płuczesz mięso, owoce, warzywa. Jeżeli nie będziesz o niego dbała, ty i twoja rodzina możecie się po prostu zatruć. Resztki jedzenia i wilgoć to doskonała pożywka dla wszelkiego rodzaju bakterii i drobnoustrojów. Jak do tego nie dopuścić?

Nieprzyjemny zapach ze zlewu: jak się go pozbyć?

Po pierwsze, zabezpiecz odpływ zlewu metalowym koszyczkiem, który podczas zmywania zatrzyma wszystkie odpady. Większość z nich wpada do rury odpływowej i osadza się w syfonie pod zlewem, gdzie szybko zaczyna gnić i brzydko pachnieć. Najlepiej usunąć te złogi preparatem udrażniającym rury lub gorącą wodą z sodą.

Po drugie, czasami niemiłe zapachy unoszą się z rzadko używanej instalacji. Rura odpływowa jest wówczas pusta, więc wszystkie niemiłe zapachy z kanalizacji przedostają się przez rury i zlew do pomieszczenia. Rozwiązaniem jest wtedy wlanie tam niewielkiej ilości wody.

Żeby uniknąć brzydkich zapachów, często myj zlew i regularnie po tym wyciągaj z niego resztki jedzenia.

Jeśli z odpływu kuchennego zlewu wydobywają się przykre zapachy, połóż na nim plasterek cytryny. Możesz też zalewać go silnym i gorącym roztworem sody.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/06/2013

Zobacz też

Jak dobrać kask i gogle? Bezpieczna głowa narciarza Jak dobrać kask i gogle? Bezpieczna głowa narciarza Kupujemy gogle. Kupujemy kask narciarski. Meteorolodzy zapowiadają znakomitą pogodę i intensywne opady śniegu. Wszystko wskazuje na to, że nowy sezon narciarski będzie udany. Jednak szusując, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, ważne jest to, żeby odpowiednio chronić głowę. Jakie kaski i gogle będą odpowiednie? Jak kupować z głową? PORADNIK jak mądrze wydawać pieniądze Jak kupować z głową? PORADNIK jak mądrze wydawać pieniądze Kupowanie z głową, to nie tylko zaspokajanie potrzeb posiadania, instynktu łowczego i dobrego samopoczucia. Zaoszczędzone pieniądze, których nie wydaje się na nieprzemyślanych zakupach wydamy z pożytkiem np. na cegiełki charytatywne. Dobry plan kupowania z głową pomaga zaspokoić nie tylko własne ego. Zawsze przemyśl swoje zakupy. Na co wydać pieniądze? Czym się różnią Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIK)? Czym się różnią Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIK)? BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej i BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej to firmy, które często mylimy. Tymczasem są to zupełnie inne instytucje. W odróżnieniu od BIG-ów, dobra historia kredytowa w BIK może mieć swoje dobre strony. Aplikacje do smartfonów. Czy można sobie zrobić makijaż telefonem komórkowym? Aplikacje do smartfonów. Czy można sobie zrobić makijaż telefonem komórkowym? Smartfony ułatwiają życie w wielu dziedzinach. Różne aplikacje pomagają porównać ceny produktów w sklepach offline i online, pisać sms-y w trakcie spaceru, zlokalizować restaurację w najbliższej okolicy, a nawet sprawdzić pozycje seksualne. To jeszcze nic! telefonem komórkowym można sobie zrobić wirtualny makijaż!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!