Nieprzyjemny zapach ze zlewu: jak usunąć?

Uwielbiasz gotować, dbasz o czystą kuchnię, ale w twoim zlewie cały czas coś nieprzyjemnie pachnie? Nie wiesz, jak się pozbyć tego fetoru? Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się przykrego zapachu za zlewu.

Przede wszystkim zlew, podobnie jak inne sprzęty, powinien być sterylnie czysty. To w nim myjesz naczynia, płuczesz mięso, owoce, warzywa. Jeżeli nie będziesz o niego dbała, ty i twoja rodzina możecie się po prostu zatruć. Resztki jedzenia i wilgoć to doskonała pożywka dla wszelkiego rodzaju bakterii i drobnoustrojów. Jak do tego nie dopuścić?

Nieprzyjemny zapach ze zlewu: jak się go pozbyć?

Po pierwsze, zabezpiecz odpływ zlewu metalowym koszyczkiem, który podczas zmywania zatrzyma wszystkie odpady. Większość z nich wpada do rury odpływowej i osadza się w syfonie pod zlewem, gdzie szybko zaczyna gnić i brzydko pachnieć. Najlepiej usunąć te złogi preparatem udrażniającym rury lub gorącą wodą z sodą.

Po drugie, czasami niemiłe zapachy unoszą się z rzadko używanej instalacji. Rura odpływowa jest wówczas pusta, więc wszystkie niemiłe zapachy z kanalizacji przedostają się przez rury i zlew do pomieszczenia. Rozwiązaniem jest wtedy wlanie tam niewielkiej ilości wody.

Żeby uniknąć brzydkich zapachów, często myj zlew i regularnie po tym wyciągaj z niego resztki jedzenia.

Jeśli z odpływu kuchennego zlewu wydobywają się przykre zapachy, połóż na nim plasterek cytryny. Możesz też zalewać go silnym i gorącym roztworem sody.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/06/2013

Zobacz też

Jak nie wpaść w PUŁAPKĘ KREDYTÓW? Co zrobić, gdy nie radzisz sobie ze spłatą zadłużenia? Jak nie wpaść w PUŁAPKĘ KREDYTÓW? Co zrobić, gdy nie radzisz sobie ze spłatą zadłużenia? Kolejny "niewinny" kredyt na nowy telewizor może być początkiem spirali zadłużenia. Co zrobić, gdy po zapłaceniu wszystkich rat nie starcza ci pieniędzy na codzienne wydatki? Sprawdź, jak nie wpaść w pułapkę kredytów albo się z niej wyplątać. Przyjaciel do łóżka, seks bez zobowiązań. Czy to ma sens? Przyjaciel do łóżka, seks bez zobowiązań. Czy to ma sens? Coraz więcej słyszymy w mediach na temat seksu bez zobowiązań. Ukazywany bywa jako dobry pomysł dla tych, którzy z jakiś powodów nie mogą lub nie chcą stworzyć stałego związku. Ale czy na pewno warto ryzykować zranienie? Czy umiemy przewidzieć jak będą sie rozwijały nasze uczucia w stosunku do osoby, z którą z założenia ma nas łączyć tylko koleżeństwo i seks? Zanim podejmie się tę decyzję, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Czy wiesz, że zwierzęta też mają sny? Czy wiesz, że zwierzęta też mają sny? Sen jest nieodłączną częścią życia - śpią niemal wszystkie żywe istoty: niektóre owady, ryby, ptaki i ssaki. Śpią, ale czy śnią? Okazuje się, że ludzie wcale nie mają wyłączności na marzenia senne. Czy wiesz, że naukowcy udowodnili, że zwierzęta też śnią? Pozycje partnerów podczas snu - co oznaczają? Jaki jest Wasz związek? Pozycje partnerów podczas snu - co oznaczają? Jaki jest Wasz związek? Podczas snu nie przybieramy żadnej pozy świadomie. Tu naszym ciałem steruje podświadomość. Dlatego z pozycji, w jakich śpią osoby będące w związku, można odczytać ich relacje w życiu codziennym. Co oznaczają pozycje, w jakich zasypiamy i się budzimy? Pozycje par podczas snu - jaki jest Wasz związek?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!