Niepowstrzymani – tajski gwiazdor muzyki pop, trzej światowej sławy free runnerzy i jedna misja

Co to jest free running? To jeden ze sportów ekstremalnych, w którym zawodnicy pokonują różnego przeszkody, wykonując przy tym efektowne tricki. Trzej mistrzowie tego ekstremalnego sportu podejmują się realizacji niezwykłego wyzwania. Free running pojawi się gdzieś, gdzie jeszcze nigdy go nie było.
Wyjątkowe miejsce, mroczna tajemnica, najlepsi freerunnerzy i niezwykłe wyzwanie. Jaki sekret czarodzieje free runningu odkryją w czasie swojej podróży dookoła świata? Tego dowiemy się dopiero w szóstym, ostatnim odcinku serii „Niepowstrzymani".

Realizacji freerunningowej misji podejmą się Jason Paul - trzykrotny mistrz świata we free runningu, Luci Romberg, jedna z najlepszych kobiecych reprezentantek tej dyscypliny na świecie oraz Anan Anwar, pomysłodawca wyprawy i gospodarz programu, tajlandzki piosenkarz i gwiazda muzyki pop, który od niedawna jest również objawieniem na międzynarodowej scenie free runingu. Jego misją i pasją jest zaszczepianie tej ekstremalnej dyscypliny sportu tam, gdzie jeszcze nigdy jej nie było.

Do drużyny Anana dołącza także światowej sławy perkusista Martin Grubinger, który, improwizując, towarzyszy zawodnikom w ich wyczynach. Muzyk jest także kompozytorem i wykonawcą oprawy muzycznej całego programu. Gdy cała drużyna będzie w Japonii dołączy do nich także legendarny japoński free runner Masanobu Suzuki.

Zaproszeni przez Anana zawodnicy opowiedzą nam o swoim życiu i pasji. Dowiemy się z jakich środowisk pochodzą, w jakich wzrastali kulturach i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć trenując free running. Z bliska przyjrzymy się ich treningowi, odkryjemy także, jakie emocje towarzyszą im przy wykonywaniu najniebezpieczniejszych tricków. Nawet najmniejszy błąd w trakcie ich realizacji może pociągnąć za sobą kontuzję, utratę zdrowia, a nawet życia.

Odkrywając po drodze niesamowite miejsca w Kalifornii, Tajlandii i Japonii free runnerzy docierają w końcu do celu swojej wyprawy. Zrealizują tam najbardziej niezwykłą sesję free runingu, spośród wszystkich, w jakich do tej pory wzięli udział. Jaką tajemnicę kryje miejsce, do którego zabierze ich Anan?
 

Redakcja 25/09/2014

Zobacz też

Dłonie robota coraz bardziej ludzkie dzięki wyposażeniu w opcję łagodnego dotyku Dłonie robota coraz bardziej ludzkie dzięki wyposażeniu w opcję łagodnego dotyku Naukowcy z Cornell University opracowali miękkiego robota, który może poczuć otoczenie w taki sam sposób jak ludzie. Dłoń robota już nie tylko wyglądem ale i dotykiem przypomina dłoń człowieka. Może być równie delikatna podczas ruchu i ciepła w dotyku. Stan wojenny. Kino Moskwa, czołg i „Czas apokalipsy”. Ikoniczne zdjęcie powraca w 3D. ZDJĘCIA Stan wojenny. Kino Moskwa, czołg i „Czas apokalipsy”. Ikoniczne zdjęcie powraca w 3D. ZDJĘCIA Ikoną czasów stanu wojennego stała się wykonana przez Chrisa Niedenthala fotografia przedstawiająca czołg stający na tle warszawskiego kina Moskwa, które w grudniu 1981 roku zapraszało widzów na film F.F. Coppoli pt. „Czas apokalipsy”. Słynną scenę można obejrzeć z innych perspektyw niż ta, którą dotąd znamy, a to za sprawą miniatury prezentowanej w Rodzinnym Parku Rozrywki Mikroskala. Determinator. Chirurg w starciu z urzędniczo-biznesową sitwą. OPISY ODCINKÓW Determinator. Chirurg w starciu z urzędniczo-biznesową sitwą. OPISY ODCINKÓW Losy chirurga Piotra Skotnickiego, który wierzy w ludzką uczciwość – a musi się jednak zmagać z układami biznesowo-polityczno-towarzyskimi, których członkowie balansują na granicy prawa, a nieraz wprost popełniają przestępstwa. Podróżowanie poza sezonem. 3 powody, dla których warto nie warto wyjeżdżać latem Podróżowanie poza sezonem. 3 powody, dla których warto nie warto wyjeżdżać latem Większość z nas planuje urlop między majem a październikiem. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale warto pamiętać, że podobne upodobania towarzyszą ludziom na całym świecie. Oznacza to, że w szczytowym wakacyjnym okresie nie łatwo o spokojną przystań. Podczas gdy wielu nie wyobraża sobie wakacji poza sezonem, mogą one być naprawdę udane. Czy warto jechać na urlop zimą i z czym to się wiąże?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!