Niepowstrzymani – tajski gwiazdor muzyki pop, trzej światowej sławy free runnerzy i jedna misja

Co to jest free running? To jeden ze sportów ekstremalnych, w którym zawodnicy pokonują różnego przeszkody, wykonując przy tym efektowne tricki. Trzej mistrzowie tego ekstremalnego sportu podejmują się realizacji niezwykłego wyzwania. Free running pojawi się gdzieś, gdzie jeszcze nigdy go nie było.
Wyjątkowe miejsce, mroczna tajemnica, najlepsi freerunnerzy i niezwykłe wyzwanie. Jaki sekret czarodzieje free runningu odkryją w czasie swojej podróży dookoła świata? Tego dowiemy się dopiero w szóstym, ostatnim odcinku serii „Niepowstrzymani".

Realizacji freerunningowej misji podejmą się Jason Paul - trzykrotny mistrz świata we free runningu, Luci Romberg, jedna z najlepszych kobiecych reprezentantek tej dyscypliny na świecie oraz Anan Anwar, pomysłodawca wyprawy i gospodarz programu, tajlandzki piosenkarz i gwiazda muzyki pop, który od niedawna jest również objawieniem na międzynarodowej scenie free runingu. Jego misją i pasją jest zaszczepianie tej ekstremalnej dyscypliny sportu tam, gdzie jeszcze nigdy jej nie było.

Do drużyny Anana dołącza także światowej sławy perkusista Martin Grubinger, który, improwizując, towarzyszy zawodnikom w ich wyczynach. Muzyk jest także kompozytorem i wykonawcą oprawy muzycznej całego programu. Gdy cała drużyna będzie w Japonii dołączy do nich także legendarny japoński free runner Masanobu Suzuki.

Zaproszeni przez Anana zawodnicy opowiedzą nam o swoim życiu i pasji. Dowiemy się z jakich środowisk pochodzą, w jakich wzrastali kulturach i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć trenując free running. Z bliska przyjrzymy się ich treningowi, odkryjemy także, jakie emocje towarzyszą im przy wykonywaniu najniebezpieczniejszych tricków. Nawet najmniejszy błąd w trakcie ich realizacji może pociągnąć za sobą kontuzję, utratę zdrowia, a nawet życia.

Odkrywając po drodze niesamowite miejsca w Kalifornii, Tajlandii i Japonii free runnerzy docierają w końcu do celu swojej wyprawy. Zrealizują tam najbardziej niezwykłą sesję free runingu, spośród wszystkich, w jakich do tej pory wzięli udział. Jaką tajemnicę kryje miejsce, do którego zabierze ich Anan?
 

Redakcja 25/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!